Místní dráha Vlašim - Dolní Kralovice...
  Dnes je: 23. 07. 2021  | Kniha hostů pro web o kralovické lokálce
  Spam Killer

Registrace čtenáře
  Přihlášen...
Neznámý čtenář
  Upozornění!
Stránka o zaniklé železnici do Dolních Kralovic běží na novém CMS a na nové adrese. Stránka se přesměrovává na novou URL automaticky, kdykoliv zavoláte tento starý web, nebo otevřete hlavní stránku starého webu /volba "Tato stránka"/. V podstatě tedy platí, že obě adresy jsou platné. StrmilovPenzionRybařeníUbytování velkých skupinKomorník chataChata u rybníkaChataPenzion v KunžakuJižní ČechyPenzion v Jižních ČecháchChata v České KanaděUbytováníUbytování Česká Kanada
  Copyright...

Místní dráha Vlašim - Dolní Kralovice
Diskusní sekce, která používá část kódu a jádra redakčního systému phpRS, který je podle mezinárodní licence GNU volně šiřitelný a upravovatelný.
Na stránkách spolupracuje Město Vlašim a Podblanický vědeckotechnický železniční klub.
Webmaster: Jan Kulík
StrmilovPenzionRybařeníUbytování velkých skupinKomorník chataChata u rybníkaChataPenzion v KunžakuJižní ČechyPenzion v Jižních ČecháchChata v České KanaděUbytováníUbytování Česká Kanada

Zavřít a opustit tuto stránku zde>>

téma * Sem už vlaky nejezdí
Vydáno dne 04. 10. 2010 (4152 přečtení)

To je název filmu natočeného v roce 1991 - 1992...

Sem už vlaky nejezdí, původní obal kazety VHSFilm pojednává o zaniklé železnici do Dolních Kralovic, mnozí jej jistě také viděli. A právě tento film je nyní konečně k dispozici i pro vás, milí návštěvníci těchto stránek. Zde vám nabízím krátký návod jak na to. Tedy:
Domluvil jsem s p. Horáčkem, který se léta zabývá sbíráním filmových materiálů o Dolních Kralovicích a také vede rozsáhlou filmovou kroniku z pravidelně pořádaných setkání kralovických rodáků. Pan Horáček přepsal originální kazetu s filmem na DVD a to můžete nyní mít. Je třeba udělat pouze toto:
Zavolejte na p. Horáčkovi a to na telefonní číslo 606 482 510. Zde se pak domluvíte na termínu zaslání a ceně, ve které je pochopitelně započítán jak DVD nosič, tak poštovné a balné. Zásilka vám buď přijde na dobírku, nebo po zaslání peněz, to už záleží na tom, jak se s p. Horáčkem domluvíte. Pan Horaček přislíbil, že by ještě k filmu dodal na disk něco unikátních archivních snímků z historie a života zaniklých Dolních Kralovic ze svého soukromého archivu.
Ještě bych rád dodal, že film byl natočen v roce 1991 - 1992 a tomu odpovídá stav tehdejší dostupné záznamové techniky a úroveň studiového zpracování. Pochopitelně jej nelze kvalitou srovnávat s dnešní moderní digitální televizí o širokém formátu obrazu 16:9 a ultravysokým rozlišením. Navíc ve filmu jsou citovány unikátní archivní filmové záběry, desítky let staré a pořízené většinou kamerami na dnes už zaniklý formát Standart8.
Přesto ale věřím, že na vás dýchne ta správná nostalgická atmosféra a ponoříte se do vzpomínek na dnes už neexistující železnici po které zbylo pár opuštěných staveb v krajině a v lesích pásy stromů, mladších než ostatní. 

Jan Kulík, autor filmu   [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

Článek Sem už vlaky nejezdí je otevřen...
Vložil: admin | Komentováno: 813x | Komentuj! | Upozorni na článek | Tiskni! | Zavři>>Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tato webová diskusní sekce byla vytvořena prostřednictvím phpRS - přesněji částí jádra tohoto redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.