zaseknutí při rozjezdu

Rám, vidle, řetěz, gumy, úpravy, lak...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » pát dub 15, 2011 7:31:47

Zdravím jsem tu nový, žena chce dát do kupy babetu 210 po tchánovi, ale když ji chce člověk rozšlapat vždy se tam něco kousne??? A za boha nemůžu příjít na to co by to mohlo být??? neměli by jste nějaký nápad? díky Jinak stála asi rok tak co bych jí měl udělat aby se jí ulevilo??? vyčistil jsem nádrž, mám nový kohout, karbec jsem ještě nerozdělal? díky
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod milda » pát dub 15, 2011 14:36:43

Vítám tě na fóru, věřím že až se babetkou víc seznámíš, pochopíš jaký báječný stroj jsi zdědil :wink: K tvému problému: když šlapeš, tak se sepnou spojky a má dojít k roztočení motoru. Musíš sundat plastový kryt spojek (ten levý) a zkus rukou protočit motorem. Může být seknutý píst ve válci (přidřené, přirezlé pístní kroužky), a napiš co jsi zjistil. Jinak doporučuju projít fórum, a taky napiš jak moc je pro tebe babča neznámý stroj, aby jsme věděli jak řešit tvůj problém.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » sob dub 16, 2011 11:16:11

ahoj, je to pro mě španělská vesnice, jelikož jsem z města tak jsem se ktěmto strojům moc nedostal :-( . Jinak jsem se už trošku vrtal v motoru simsona ale opravdu jen trošku mám ho na své fréze forschrit 931 a trošku se seznamuji s malotraktorem TK4. Našel jsem si návody na netu dílenskou příručku atd. Jen ten čas na to nemám spravuji dům, teď je potřeba pořád něco spravovat jelikož jsem to zdědil a ne vždy je vše OK :( ale budu za každou radu opravdu moc vděčný. Dnes jsem ji tlačil na vozík a vzal jsem si ji do práce a jak jsem ji tlačil najednou se zaseklo zadní kolo a nechtělo se točit. V práci jsme se na to jen tak podívali a zasekává se to ve spojce, a zustane to zakousnutý, když couvnu sem tam to povolí, tak si myslím jestli to nebude(promiň za to přirovnání) - jako na motorové pile když startuješ - rozběhová část spojky tuším??? jestli nejsou špatné ty pružinky .....mrknu na to a dám vědět jak jsem dopadl
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » sob dub 16, 2011 13:35:08

Tak jsem to rozdělal jelikož jsem neměl stahovák na spojku daleko jsem se nedostal :( , ale zjistil jsem když jsem oddělal plechový talířek a ještě velkou podložku viz obrázek. Tak jsou tam dva unašeče a vnich mají být (asi) kuličky usuzuji podle toho že v jednom byla a v druhém ne a ten byl volný a proto si myslím se to sekalo, když jsem to roztočil tak se po chvíli ten volný kousnul, dál jsem se nedostal kvůli spojce kterou jsem nesundal :( . Nevíte co jsou ty dva unašeče a vnich je kulička? Kde sehnat stahovák a nářadí co je v dílenské příručce na babetu? Jsem z Přerova díky za rady :lol:
Přílohy
11111.jpg
spojka
11111.jpg (13.32 KiB) Zobrazeno 5838 krát
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » sob dub 16, 2011 13:58:52

Našel jsem fotku a ty kuličky tam jsou jen nevím co to je a k čemu to slouží??
Přílohy
11111.jpg
11111.jpg (95.77 KiB) Zobrazeno 5837 krát
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod martin110r » ned dub 17, 2011 19:17:13

Ak myslíš tie dve voľné diery, tak to je OK. Žiadne guličky tam nemajú byť. Ale zatiaľ netuším čo by mohlo spôsobovať tvoj problém.

Inak mimo tému, oceňujem tvoj presný popis + fotky. Berte si príklad. Nemám rád takých čo sem prídu a popis ich problému je "Babetta nejde". Ani fotky, ani bližší popis a koľkokrát sa človek ani nedozvie o aký typ Babetty sa jedná.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » pon dub 18, 2011 7:33:29

Ne ne myslel jsem že jsou to kuličky, ale to jsou čepy - cca na 1 a 7 hodině viz obrázek, jeden čep mi tam chybí :-( tak jestli to není tím? Musím sehnat stahovák a sundat tu spojku. Jinak včera jsem zkoušel shodit cívky motoru na pravé straně, povolil jsem dva šroubky ale sundat jsem to nemohl, nevíš čím to?
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod PetrT30 » pon dub 18, 2011 8:38:06

na řadící čelisti (vpravo) stahovák nepotřebuješ! Stačí dva šroubováky, ustavit čelisti do vodorovné polohy a zapřít šroubováky o ozubené kolo a čepy těch čelistí.
EDIT: ustavit čelisti do svislé polohy!!!! - jde to lépe :)
Naposledy upravil PetrT30 dne úte dub 19, 2011 8:50:50, celkově upraveno 1
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod ivo.simi » pon dub 18, 2011 18:55:51

potřebuji shodit tu spojku vlevo, ta mi nejde ten obrázek jsem nefotil, je z fóra a je pěkně vidět co mi tam chybí. Já se bojím abych neublížil té hlinikové skříni kdybych zabral šroubováky :(
pořád se učím
ivo.simi
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 15, 2011 7:27:08
Bydliště: Sušice u Přerova

Re: zaseknutí při rozjezdu

Příspěvekod PetrT30 » úte dub 19, 2011 8:40:31

potřebuji shodit tu spojku vlevo, ta mi nejde ten obrázek jsem nefotil

Aha. Tak tam stahovák potřebuješ! Ničím jiným to nedělej nebo ohneš kliku!!
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41


Zpět na Pojezd

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků