Retezove kolecko - problem

Rám, vidle, řetěz, gumy, úpravy, lak...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Retezove kolecko - problem

Příspěvekod Pat » úte lis 13, 2012 18:50:19

Ahoj babetaci,

uvedu zde maly problem, ktery jsem dluho resil a snad se povedlo i uspesne vyresit. Pisu to sem, kdyby nekdo mel stejnou zavadu (B210).
Kdyz sem koupil novej retez, 14z kolecko a namontoval to na babetu, po nejakem case se vyskytl problem s tim ze mi obcas pri jizde babeta cukala (ne vlivem motoru, protoze jakoby vylitli otacky). Myslel sem si ze to delaji spojky, ale po mnohem laborovani (neustale cisteni, zabrusovani, nove gufera) jsem zavadu na spojkach vyradil. Takze zbyva uz jenom to co sem menil. Kdyz sem sundal unasec z retezoveho kolecka, byl na nekolika mistech totalne vymackany, hrany v prdeli, podobne hrany na retezovem kolecku byli zaoblene. Zjistil sem ze mi praskla mosazna podlozka co pritlaci retezove kolecko, to se zaclo kyvat a pruzina co tlaci unasec byla asi slaba tak se to cely vymackalo. Rikam si OK, koupil sem novej unasec, prohnutou mosaznou podlozku, novou pruzinku, dal jsem to dohromady (dokonce sem pridal jednu podlozku pod zavlacku, aby pruzin vice tlacila). No co se nestalo po mesici zase zacala babca skakat a porad vic a vic.
Novej unasec byl uz totalne KO, takze sem vyndal starej. Zabrousil sem hrany na retezovym kolecku a trochu zabrousil ten unasec, aby tam nezavazeli vymackany casti. Misto mosazne prohnute podlozky (ktera opet praskla) sem nasel v garazi nejakou velkou mosaznou podlozku, kterou jsem dal mezi retezove kolecko a motor (musel sem ji trochu zbrousit) a ted je kolecko napevno, takze predpokladam ze to vydrzi. Problem s unasecem, ktery behem jizdy jakoby vylezl ven z osky a protocil se (to zavinilo to skubnuti pri jizde), sem vyresil taky podlozkama, tak aby nemohl slezt z osky. Podlozky jsem dal tam kde ma byt pruzinka, tu sem tam nechal (dovnitr unasece, nakonec tu origo krytku). Vysledek je takovy ze unasec ma vuli asi 1-2mm, takze nikdy nemuze vylezt ven a protocit se jak to delalo predtim. Doufam ze to dlouho vydrzi.
Pokud mate podobny problem s cukanim, zkuste se zamerit na retezove kolecko a unasec ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Retezove kolecko - problem

Příspěvekod Kuba402 » úte lis 13, 2012 19:46:07

No mně to cuká když jedu s kopce pomalinku (s brzdama) bez plynu ale s plynem mi to nedělá. Myslel jsem si že mám rozetu do oválu nebo brzdu nějak špatně uchycenou. Ale teď jsi mě přivedl nejspíš na můj problém. Myslíž že to bude tím unašečem v tom kolečku ? co je třey vymněnit za díly mohl by jsi mi prsím poslat přímo odkazy buď to do SZ nebo do diskuze.
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: Retezove kolecko - problem

Příspěvekod Pat » úte lis 13, 2012 22:37:26

No na vymenu potrebujes unasec, ten byva nejcasteji vymlacenej a pokud je hodne vymlaceny tak i retezovy kolecko.
Jinak je tam jeste takovej plech kryci, ten neni treba vymenovat, za tim plechem byva prohnuta mosazna podlozka, pokud neni koupit a dat. Jinak asi nic.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno


Zpět na Pojezd

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků