Stránka 1 z 1

oprava předních vidlí

PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2020 20:42:01
od jarmil
Čau chlapi, jedu si tahle po trojce krajinou a všimnu si, že mi plave přední kolo. Vezmu za ráfek a jsem docela zděšenej. https://uloz.to/file/VpE1XZZdqBB7/vid-2 ... 191316-mp4
Je pravda, že občas šli vidle na doraz, se divím, že mám zuby celý. Co to může být? Prasklé pero? Chci to udělat během odpoledne. Tedy rozebrat, opravit a jedu. Tak bych potřeboval dopředu vědět, co potřebuju za díly. Případně nějak ztužit ty vidle. Vzadu už mám olejotlumiče a je to znát. Vozím na stroji cca 120 kg, takže rám dostává kouř. Navíc terén, žádný fajnový asfalt.
Díky za rady.

Re: oprava předních vidlí

PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 22:51:19
od spic
Lítá to v tlumičích, prozkoumej je, takhle tam není nic vidět.

Re: oprava předních vidlí

PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2020 17:11:02
od Azor
Už jdu asi s křížkem po funuse - dlouho jsem byl mimo net. Takže jsi na to asi přišel sám - buď jsou úplně vydřená futra přední vidle nebo jsou spodní vypadlá. Naražení nových není problém (staré horní se tím trochu posunou - to je OK), ale nakonec se to musí projet stavitelným výstružníkem (přitom stále kontrolovat aby to už nebylo moc). Řádně namazat a nové prachové manžety a bude to zase roky sloužit. Výstružník si buď musíš někde vypůjčit nebo do něj investovat (od cca 500,-). Bez něj to ale nejde.