stupacky na babettu

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

stupacky na babettu

Příspěvekod SETTY » ned kvě 27, 2007 19:56:37

prednedavnom som urobil mojej babette stupacky upraveny je hriadel pedalov aby sa daly nasunut rovnako na kazdej strane a na pravej strane je prirobena opierka o ktoru sa pedale opru pri startovani sa zdvihne zapadka na jazdu sa zapaddka da nadol a o nu sa opru pedale vsetko sa da dat do povodneho stavu ak sa jedna kluka da do povodnej pozicie
Obrázek

Obrázek
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod igoreva » ned kvě 27, 2007 20:23:06

Ten nápad s pedálmi je naozaj vtipný.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod tomingo » ned kvě 27, 2007 22:34:26

setty, vdaka za inspiraciu! ja som sa to snazil vyriesit tym, ze som 1 pedal po nastartovani uviazal gumickou pripevnenou o zadnu vidlicu, no pri cuvani som ju zabudol odopat a bolo... :( tie pedale by mohli mat kratsie ramena; nic prijemneho, ked klopim do zakruty a skrtne mi o zem, mozem sa aj vyrubat :o
Uživatelský avatar
tomingo
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 05, 2007 22:47:28
Bydliště: Nitra SVK

Příspěvekod ben » ned kvě 27, 2007 22:49:08

napad nanajvys vtipny, nechcem rypat ale podla mna pi****na, ked chces stupacky mal si si kupit, babettu 225, neber nam pedale!! :x
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod igoreva » pon kvě 28, 2007 9:40:57

"Ben" má pravdu, pedále majú svoje čaro a sú aj vysoko praktické a nenahraditeľné, napr. keď scípne potor na križovatke a pod.
Mať pohotovo pod kontrolov pojazd je veľká výhoda pedálov.
Skôr by som uvítal nejakú úpravu doplnenia spojky vypínania náhonu ovládanej bowdenom priamo z riaditok.
Videl som chlapíka čo sa na takej babči viezol.
Ak niekdo takú úpravu má sem s tým.
Igor
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod IGI » pon kvě 28, 2007 14:41:15

myslis nahradenie rucneho odpojenia motoru od kolesa? To by nebolo podla mna moc dobre...... pridas plyn, zopnes pohon a roztrhne ti karter....
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Woozie » pon kvě 28, 2007 15:47:03

ja by som skor privital elektricky starter! predstavte si ten luxus ked vam to chcipne kdesi v kopci a nechce sa vam to roztlacat. Ale aj tak celkovo startovat jedinym tlacidlom 8) Mozno by siel pouzit dynamostarter z CZ 175.570 (577 neviem mylsim ten skuter nazyvany aj prasa)
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod ben » pon kvě 28, 2007 16:31:56

ano woozie to je dobry napad :lol: 8) len to nejak spracovat aby to spolahlivo fungovalo, len nech to nevyzera ako nejaka neforemna guca kablov a hovadin trciace zo zapalovania
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod igoreva » pon kvě 28, 2007 18:31:32

Načo vám je elektrický štartér? Veď na to máte pedále ktoré sú na mopedoch veľkou výhodou.
Taký štartér musí mať objemný akumulátor, zabezpečiť jeho dobíjanie, doplniť prídavný prevod, jeho odpájanie (spojka), vhodný elektromotor a plno káblov. No úžas, urobili by ste kôli lenivosti pokrútiť pedálmi nemotorné monštrum.
Tú spojku vypínania náhonu som myslel treciu (lamelovú) aby som v pohode mohol odpojiť motor pri jazde dole kopcom (motor by šiel len na voľnobeh) a potom ho bez prerušenia jazdy znovu plynule pripojiť. Proste klasický spojkový režim ako máš na autách.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

setty

Příspěvekod SETTY » pon kvě 28, 2007 19:14:13

s tym odpojenim sa zaoberal moj stary otec a bol by to aj ditiahol keby este zil ale nieco stihol zatial mam na babette urobeny neutral a zaseknutie jednotky(byvam v kopcoch a ked to chcem vytacat tak pred jazdou si ju zaaretujem) a niekde mam aj nacrtky spojky (normalne kôš lamely atd.)
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod igoreva » pon kvě 28, 2007 19:23:46

Pre "SETTY"
Mohol by si tie výkresi nejako poslať na môj email: igor@jupo.sk ?
Ďakujem
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

setty

Příspěvekod SETTY » pon kvě 28, 2007 20:08:48

poslem ti ich ale dnes to uz asi nebude zajtra podvecer poslem
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod ben » pon kvě 28, 2007 21:27:15

igoreva píše:Načo vám je elektrický štartér? Veď na to máte pedále ktoré sú na mopedoch veľkou výhodou.
Taký štartér musí mať objemný akumulátor, zabezpečiť jeho dobíjanie, doplniť prídavný prevod, jeho odpájanie (spojka), vhodný elektromotor a plno káblov. No úžas, urobili by ste kôli lenivosti pokrútiť pedálmi nemotorné monštrum.
Tú spojku vypínania náhonu som myslel treciu (lamelovú) aby som v pohode mohol odpojiť motor pri jazde dole kopcom (motor by šiel len na voľnobeh) a potom ho bez prerušenia jazdy znovu plynule pripojiť. Proste klasický spojkový režim ako máš na autách.

tu nejde o lenivost tu ide o image, predstav si ze vyjdes z obchodu, vedla teba babettak uz o zivot toci pedalmi a ty stlacis jeden gombik a ficis :shock:
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

setty

Příspěvekod SETTY » úte kvě 29, 2007 18:25:22

to igirreva ak mas icq tak mi ho napis na jsettey@pobox.sk lebo na mail mi to ahdze pomaly a aj sem sa tomu dako nechce ake nemas tak ti ich potom poslem po jednej na mail
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod igoreva » úte kvě 29, 2007 21:27:11

Pre "SETTY":
Ja mám len privátny e-mail igor@jupo.sk.
Nejako mi to pošli po častiach.
Vopred dík.
Igor
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Další

Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron