Zabezpeceni Babetty proti odcizeni

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Zabezpeceni Babetty proti odcizeni

Příspěvekod Micek » stř kvě 30, 2007 10:45:08

S babetkou jezdim docela casto... ale mam jeden problem... nevim jak ji co nejlip zabezpecit proti odcizeni...
mam sice zamek na riditka.. ale babetta ma tu nevyhodu ze kdyz nekdo jede kolem s vozejkem, tak ji capne... a mam po jezdeni...
Jak ji zabezpecujete vy?
Premejslel jsem o dlouhym retezu... abych ji moh vzdycky privazat treba k lampe nebo k zabradli... :roll:
Micek
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 16, 2007 23:51:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod ninja » stř kvě 30, 2007 15:28:53

Stejne jako kolo, poradny rezet se zamkem a privazet ke sloupu.
Uživatelský avatar
ninja
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 30, 2007 11:03:04

Příspěvekod igoreva » čtv kvě 31, 2007 12:14:52

Ja mám kúpeny alarm.
Bol na 12 V ale prerobil som to na 6 V (stratil som tým záruku).
Je to profesionálny výrobok za 3 500 Sk. Dosť drahé ale aspom mám babču pod neustálou kontrolou. Keď s ňou niekdo zatrasie tak mi to ma prívesku na kľúčoch bliká a pípa (udávaný dosah je tak cca 100 m ale skutočnosť je pod 70 m).
Ako je to s umiestnením čidla a napájanim vám nemôžem prezradiť l(zatiaľ) ebo potom to stratí zmysel.
Igor
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod ben » čtv čer 14, 2007 16:55:12

v nasej oblasti sa oplati mat babcu bud len stale na dohlad, alebo na nejakom mieste kde nikto nema pristup, inac by bud zmizly lahko odmontovatelne veci, alebo v horsom pripade by mi ostal len zamok :lol:
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

setty

Příspěvekod SETTY » čtv čer 14, 2007 17:58:36

na stránkach alesamarka bol uvedený návod na jednoduché zabezpečovacie zariadenie
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Příspěvekod Ondrassek » čtv čer 14, 2007 18:32:26

ben píše:v nasej oblasti sa oplati mat babcu bud len stale na dohlad, alebo na nejakom mieste kde nikto nema pristup, inac by bud zmizly lahko odmontovatelne veci, alebo v horsom pripade by mi ostal len zamok :lol:

tak to já tady nemám problém. Babču můžu nechat klidně stát a nikdo mi ji neveme. I když to tak už nedělám, prostě jistota je jistota :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod CErin » úte čer 19, 2007 0:32:14

Můžete zajišťovat jak chcete, ale když si Váš stroj někdo vyhlídne, věřte, že ho získá. Platí to tak o všech dvoukol miláčcích :(
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod igoreva » úte čer 19, 2007 7:00:22

Existujú bezdrôtové profesionálne alarmy s dotykovým alebo pohybový senzorom. Majú vysielač a prijímač na kľúčoch a dosah okolo 100 m ale stoja viac ako nová Babetta. Jeden "lacnejší" som videl v Mníchove a vyšiel tak na 14 500.- Sk
Je to ale o ničom. Ak niekdo príde s malou dodávkou tak vám Babettu naloží aj s tým drahým alarmom a máte škodu dvojnásobnú.
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Starec » úte čer 19, 2007 20:08:07

Jeden môj známi mal urobený jednoduchý alarm. Zakladal sa na ortuťovom spínači. Neviem z čoho vymontoval ten ortuťový spínač ( valček naplnený s ortuťou a tri vývody ) mohol by nám to vysvetliť kto sa rozumie do elektriky lepšie ako ja. No proste jedna 9 V baterka, jeden skrytý spínač, spínač okruhu a neviem ako to nazvať, ale niečo čo vydávalo obrovský rámus ako syrená. Princíp sa zakladal na tom, že keď odstavil Babettu, zapol okruh, tak keď niekto pokýval Babettou, nedajbože ju dal dole zo stojana, tak sa spustil rámus, no a to zlodeja odradí okamžite. Záležalo ako umiestnil ten ort. špínač. Je tu na fóre viac machrov do elektriky, tak nech zistia o aký ortuťový spínač ide a kde sa dá zohnať. :idea:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Jurajc » úte čer 19, 2007 23:51:36

No ak to odmontuje aj zo zabradlim, ked to ja oblapim tou svojou monstrum retazou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zatial som ich musel odradit :? Co Cerin :lol:
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod Ondrassek » stř čer 20, 2007 10:19:49

Jurajc píše:No ak to odmontuje aj zo zabradlim, ked to ja oblapim tou svojou monstrum retazou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zatial som ich musel odradit :? Co Cerin :lol:

u nás u hospody borec přivazuje babettu tak, že normalka má zámek na kolo a zamče přední kolo na babettě o sloup :)
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Ondrassek » stř čer 20, 2007 10:21:38

a já to dělám tak, že mám zámek takéž na kolo, vždycky to obmotám přes přední, zadní kolo, okolo rámu a přivážu třeba taky ke sloupu, zamču řidítka a vezmu si s sebou faju s tím vodičem od indukčky a mám taktéž vyřešený problém ;).. Přemýlel jsem, že si udělám místo věčného braní faje, že si udělám ten imobilizer, jak je návod na ALešově webu
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Starec » stř čer 20, 2007 19:24:34

To je všetko pekné, ale nezabránite, aby Vám ju niekto nenaložil do voza, však odštiknúť reťaz nie je až taký problém, ale ak by to začalo robiť rámus tak každý zlodej ujde kade ľahšie Tak uvažujte :idea:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Starec » stř čer 20, 2007 19:37:37

Jurajc píše:No ak to odmontuje aj zo zabradlim, ked to ja oblapim tou svojou monstrum retazou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zatial som ich musel odradit :? Co Cerin :lol:

Keby si bol bližšie a dal mi adresu kam to zvykneš priväzovať, tak by som ti dokázal, že za 3 min. ju tam nebudeš mať. :lol: :lol: :lol:
Neber to ako výzvu, alebo, že ja v tom chodím, ale to je fakt, to si nevieš predstaviť akými prostriedkami dnes pracujú gengi čo sa špecializujú na krádeže. Stačí im dať typ na vyhliadnutý objekt a Ty jednoducho prídeš o Babču.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod Proton » stř čer 20, 2007 19:54:19

Ten imobilizér z Alešové stránky je dobrá věc, třeba když zastavíte u puberťáků, kteří na to sedají a chcou se projet bez zeptání.

Ale jinak ukrast babettu není těžké. Každá pasivní ochrana odradí krádež, ale když už řetěžem chránit babettu, tak aspoň jedno kolo k něčemu zamknout (sloup, strom) nebo nejlépe použít dva řetezi na každé kolo (to už do těžšího terénu :D). Babetta není vůbec těžká, takže vždycky jde odtahnout po jednom kole (nezkoušel jsem které zamknuté kolo znepříjemní odtah babetty)
Proton
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv kvě 10, 2007 21:07:46

Další

Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků