Rady při kupování Babetty 207

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod bundes » ned úno 26, 2012 13:54:56

Zdravím. Budu mít pěknou Babettu 207 od znamých (najeto 00prd, garážována, jako nová) ale několik let stála. Co bude potřeba upravit nebo opravit? Všude tady čtu o tom, že přes gufera časem prosakuje olej a že bude spojka klouzat. Platí to i u 207čky? A mám čekat ještě něco jiného? Za odpovědi předem děkuji.
Babetta 225 - Automatická trojspojková převodovka, upside down vidle,... Zkrátka geniální stroj z roku 1993 vyrobený v tehdy motoristicky nejvyspělejší části světa. Kam se hrabou japonci :D
bundes
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtv úno 23, 2012 20:28:39
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod PetrT30 » ned úno 26, 2012 20:06:54

JO! Platí to snad u všech moto. Vyčisti i karbec.
Já bych jí rozebral celou, všechno co se pohybuje vyčistil a zase pěkně poskládal.
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod Profesional » ned bře 25, 2012 14:21:09

Pokud máš dobrá ložiska tak vyměn jenom gufera nově přetěsni kartry .A samozdřejmě vyčisto nádrž a karburátor a dej novou hadičku.A v případě že to nepojede nebo nebude to mít sílu tak vyčisti výfuk komplet včetně dna pístu a kolena výfuku někdy to tam bejvá dost zakarbonovaný.
Uživatelský avatar
Profesional
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 03, 2012 13:35:21

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod bundes » pon bře 26, 2012 15:11:42

OK, díky moc...
Takže když to schrnu tak mám:
1) Vyčistit karbec
2) Vyměnit gufera a odmastit spojky
3) ?Nový převodový olej?
4) Vyčistit výfuk
5) Pokuď budu půlit motor tak samozřejmě nová těsnění

Souhlasíte?
Babetta 225 - Automatická trojspojková převodovka, upside down vidle,... Zkrátka geniální stroj z roku 1993 vyrobený v tehdy motoristicky nejvyspělejší části světa. Kam se hrabou japonci :D
bundes
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtv úno 23, 2012 20:28:39
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod melkin » ned dub 01, 2012 11:17:20

ahoj,
kupoval jsem babettu 207 která stála v garáži 5 let, dokonce tam těch 5 let byla plná nádrž benzínu. nastartoval sem to i na tu směs co tam byla nalitá. takže být Tebou udělám bod 1 - karbec je důležitej, zkontroluj plováky, určitě vypust nádrž a vyndej celej kohout, pročiti ho a pokud je to originál tak ho rozeber a zkontroluj v něm tu gumičku s dírama, pokud bude gumička zpuchřelá, nebo jakoby naleptaná tak kup novou, pak totiž neteče benzín do karbecu....
gufera jsem neměnil, ať se to zdá divné ale jsou v pořádku...takže jen odmastit spojky pokud je to nutné...
převodovej olej překontrolovat, případně vyměnit....
výfuk rozhodně vyčistit a když už to budeš mít sundané můžeš zkrátit koleno výfuku...
motor bych nepůlil, pokud to jezdí a není nějakej jinej problém....
rozhodně promaž všechno co se mazat má, bowdeny, řetěz, ložiska a tak...
Babetta 207.500
Uživatelský avatar
melkin
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 80
Registrován: pon zář 13, 2010 19:52:33
Bydliště: Pardubice

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod bundes » ned dub 01, 2012 20:52:59

melkin píše:ahoj,
kupoval jsem babettu 207 která stála v garáži 5 let, dokonce tam těch 5 let byla plná nádrž benzínu. nastartoval sem to i na tu směs co tam byla nalitá. takže být Tebou udělám bod 1 - karbec je důležitej, zkontroluj plováky, určitě vypust nádrž a vyndej celej kohout, pročiti ho a pokud je to originál tak ho rozeber a zkontroluj v něm tu gumičku s dírama, pokud bude gumička zpuchřelá, nebo jakoby naleptaná tak kup novou, pak totiž neteče benzín do karbecu....
gufera jsem neměnil, ať se to zdá divné ale jsou v pořádku...takže jen odmastit spojky pokud je to nutné...
převodovej olej překontrolovat, případně vyměnit....
výfuk rozhodně vyčistit a když už to budeš mít sundané můžeš zkrátit koleno výfuku...
motor bych nepůlil, pokud to jezdí a není nějakej jinej problém....
rozhodně promaž všechno co se mazat má, bowdeny, řetěz, ložiska a tak...


Díky moc: :D Jo a s tím kolenem taky počítám jen jsem to zapoměl dopsat...
Babetta 225 - Automatická trojspojková převodovka, upside down vidle,... Zkrátka geniální stroj z roku 1993 vyrobený v tehdy motoristicky nejvyspělejší části světa. Kam se hrabou japonci :D
bundes
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtv úno 23, 2012 20:28:39
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod melkin » pon dub 02, 2012 16:50:54

Ať se daří, kdyby něco tak napiš.... 8)
Babetta 207.500
Uživatelský avatar
melkin
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 80
Registrován: pon zář 13, 2010 19:52:33
Bydliště: Pardubice

Re: Rady při kupování Babetty 207

Příspěvekod bundes » pon dub 02, 2012 21:36:29

OK :D
Babetta 225 - Automatická trojspojková převodovka, upside down vidle,... Zkrátka geniální stroj z roku 1993 vyrobený v tehdy motoristicky nejvyspělejší části světa. Kam se hrabou japonci :D
bundes
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtv úno 23, 2012 20:28:39
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků