čištění bubnů, setrvačníků

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

čištění bubnů, setrvačníků

Příspěvekod Pavel » čtv lis 08, 2012 20:07:28

Zdarec,

tak jsem dnes zkušebně zkusil vyčistit setrvačník Babetty 207 v lázni s cca 5-10% koncentrací kyseliny citrónové, protože byl docela rezlý, v drážkování svinstvo a nedalo se to vypucovat mechanicky. Vodu jsem mírně ohřál, ponořil do toho setrvačník a počkal asi 20 minut. Všechno šlo dolů, setrvačník je dokonale čistý, ale už se bohužel neleskne. Asi to bylo něčím galvanicky pokovené a to šlo dolů.

Co teď? Kdo z vás ví, čím jsou pokovené bubny, setrvačníky, apod? Nebo to stačí něčím vyleštit resp. na to něco nastříkat?
Budu rád za tip. Takových dílů, které jsou zašlé a chtěl bych je dostat do původního stavu, je hodně.

Obrázek

Obrázek
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: čištění bubnů, setrvačníků

Příspěvekod DAWID » sob lis 10, 2012 20:58:10

předpokládám že to je pozink .... zkoušel jsem co udělá závitník v kyselině citronové a cocacole.... a taky z něj všechno slezlo a je černej :-)
DAWID
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 01, 2009 23:51:16

Re: čištění bubnů, setrvačníků

Příspěvekod ridchey » ned lis 11, 2012 11:11:00

normalka je to chemicky vyžrané, takze co vsechno sebou vzala kyselina je tezko rict,ale na vyslovenou zavadu to neni,bud neaktivni plochy osetrit olejem,nebo po dukladnem omyti od kyseliny striknout lehounce barvou.
co bylo leskle na aktivnich plochach se takto jakoze zdrsnilo, a pakynka to zase brzo olesti
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: čištění bubnů, setrvačníků

Příspěvekod Pavel » pon lis 12, 2012 14:03:27

Jsem se naštval a nechám si to časem pochromovat. Bude to vypadat pěkně.
Na zinek mi to připadne moc lesklý, podle mě to bylo spíš poniklované, ale těžko říct. Už jsem kolem toho diskutoval hodně a nikdo nedokáže s jistotou odpovědět.

Problém je, že na 207 se už nedají sehnat nové originální ND, jen staré v rozumném stavu. Bych to jinak neřešil a koupil si nový setvačník.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno


Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků