jak ohřát málo zahřívající se motor

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod Pavel » pát pro 27, 2013 17:19:20

Většina z vás má problém motor uchladit, ale já mám naopak problém motor zahřát na provozní teplotu. Nejsem sám, už mi to řekli 2 kolegové v okolí a tak jsem se rozhodl, že tu na to založím vlákno. Mnozí z nás jezdí celoročně a to i při teplotách kolem nuly či pod nulou a když ještě k tomu máte nainstalovanou volnoběžku, tak poté, co sjedete kopec, tak máte motor úplně studený, což asi není dobrý pro jeho životnost.

Chtělo by to vymyslet nějaký kryt nebo ucpávku žeber, ať je neofoukává vzduch a teplo se udrží v motoru. Máte to někdo vyrobené na zimu? Chtěl bych se inspirovat. Možná pamětníci vzpomínají, že něco podobného mívaly i Škodovky 120, kdy se na zimu před chladič dávala kožená dečka, ať se motor tak nechladí. Pak to i líp topilo.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod Lecco » pát pro 27, 2013 17:21:53

Co třeba do žeber dát více těch gumových tlumičů ?
Lecco
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon dub 29, 2013 0:54:26

Re: jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod Pavel » pát pro 27, 2013 17:24:46

taky zajímavý nápad. Obložit celou plochu žeber tlumiči, akorát by možná bylo dobrý, kdyby to bylo nějak ručně regulovatelné. Nedokážu si představit, že bych to pak pracně sundával ve dne a v noci, až přimrzne, zase nandával.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod Lecco » pát pro 27, 2013 17:29:38

Tak celou plochu asi ne, to je zbytečný, podle me by jich stačilo pár a ono to už zamezí přístupu vzduchu. A když by se pod tu gumu stříklo nějaké vhodné mazadlo, tak by to snad přimrzat nemuselo. :)
Lecco
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon dub 29, 2013 0:54:26

Re: jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod Pat » sob pro 28, 2013 9:26:07

stacilo by zacpat tak 4-6 ks predek hlavy :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: jak ohřát málo zahřívající se motor

Příspěvekod ridchey » sob pro 28, 2013 11:54:05

no,gumy nejsou spatny napad,jen je dobre je dat i mezi zebra valce,ne jen hlavu,ale vubec nejlepsi by asi byl nasouvaci plechovy prevlek ,ve kterem by mohla byt vepredu oteviraci fuka. pri zavrenem by si motor udelal pri mraze "mikroklimu" a pri otevrenem by se trochu chladil. v podstate je to stejne v motoru trabanta,jen vylepsene.
drzet by to mohlo samo-uvnitr by gumove spunty udelaly distanc plechu od zeber,aby to nedrncelo a byl zajisten i pozdejsi profuk,
a na konci u kartru by mohla byt nytnuta z kazdeho boku pruzna plechova zapadka,ktera by se zachytila za konec zeber
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova


Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků