Cyklocomputer na Babettu i jiné

Vylepšení na elektrice, pojezdu a motoru, vzhledu a tunění...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Používáte na starých motocyklech moderní cyklopočítače?

Anketa končí za sob úno 17, 2007 23:52:38

Ano, používám na všech
2
18%
Ano, na některých
3
27%
Nevím, co to je :)
0
Žádná hlasování
Nepoužívám vůbec
6
55%
 
Celkem hlasů : 11

Cyklocomputer na Babettu i jiné

Příspěvekod CErin » čtv led 18, 2007 23:50:52

Já jsem třeba kvůli nepřesnosti, nebo nefunkčnosti tachometrů na ČS strojích volil nákup klasického cyklopočítače za "tři stovky" a zjistil jsem třeba, že ty průměry ráfků (tedy 16', 17', 18' atd.) někdy vůbec neodpovídají realitě. Podle mého laického dojmu hodně záleží na tom, kam umístíme snímač na přední (nebo zadní) vidlici, jestli blíže ke středu kola (více oběhů magnetu kolem snímače), nebo výše, tj. méně oběhů magnetu kolem snímače. Pamatuju si, že to byly někdy až neuvěřitelné cifry. Nicméně bych každému radil si podobnou věcičku koupit, hodně to vydrží, je to přesné, spousta fcí (např. i spálené kalorie - :twisted: - to se může hodit, když dojde benzin) atd. Kdo by mi byl schopný vysvětlit to, jestli záleží na poloze magnetu a snímače, nebo jestli je to opravdu normované na např 16kový ráfek, ať dá vědět....
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bob » pát led 19, 2007 1:18:55

Na značkových cyklotachometrech -"SIGMA SPORT" se při instalaci na kolo, popř. motto. zadává obvod kola v mm. Ja jsem měřil na mém kole ujetou vzdálenost od ventilku po ventilek. Mám připravený tacháč i pro mou "STELLU",obvod na ní bude něco kolem 800-900mm. Snad to půjde zapsat- je na něm 4místné číslo. Jestliže máš snímač+magnet blíž, či dál od středu kola nemá vliv na rychlost... Pouze pokud je blíž středu, je to pro neznačkové tacháče zaregistrovatelné. Zažil jsem na mém "horáku" (při sjezdu z Lysé hory v Beskydech), že mi neznačkový tacháč napsal maximálku 99,9km/h- což je nemožné... :roll:
Můj názor- čím blíž ke středu, tím menší pravděpodobnost,že snímač někdy nezaregistruje. Na tacháči "ECHO","SIGMA...", "CATEYE" jsme to s kámošema na kolech nezažili. Psali přibližně shodné časy cca+- 0,2 km/h
RMZ 2.134 STELLA
Uživatelský avatar
Bob
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 18, 2007 11:34:10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jenda » pát led 19, 2007 13:29:59

Pravda, umístění v různém místě průměru teoreticky nemůže mít vliv. Kolo se otáčí jako celek. Pouze čím blíže středu, tím je náběh pulsu pomalejší a levné neznačkové tachometry mohou selhávat, tedy měřit zcela jinou rychlost /výpadek některých pulsů, nebo jejich nepřesné čtení, procesor tachometru totiž zaznamenává průběh pulsu v čase postupně tak, že se částečně uplatňuje i perioda několika pulsů předešlých. Také je důležitý, pokud nastavujeme podle průměru kola tak ubrat 2 - 4 mm na promáčknutí gumy. Je to málo, ale na celkovým počtu najetých kilometrů to pak naměří něco víc, někdy i 3 až 5 km na stovce. Pokud nastavujeme podle obvodu, ubereme tuto hodnotu x3,14 navíc. Pak je to, pokud není cyklotacho vyloženě neznačková sračka, dost přesný. Na babettě cyklokomputer používám, i když mi origo tacho normálně chodí. Tento "palubní počítač", mi slouží mi odečtu trvání cesty, motohodin, denních kilomerů a průměrný rychlosti která, zvláště na delších štrekách vychází překvapivě malá /okolo 20 - 25 km/, ale to jsou ty pauzy na kouření a svačinu...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Tachac

Příspěvekod Jurajc » pát led 19, 2007 14:10:12

Zatial pouzivam origos lebo funguje, ale ak sa po .... tak si aspon zoberm rozum odtialto co a ako 8)
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Cyklocomp

Příspěvekod Azor » stř led 24, 2007 9:27:04

CErine - lepší je mít cyklotacho, kde se nastavuje obvod kola v mm (to se dá u správně nafouknutého kola nejlíp změřit odvalováním kola v nějakém vodicím vinglu - od značky ke značce), ty údaje podle průměru v palcích dávají nesmyslné údaje. Jinak samozřejmě počet oběhů kolem snímače je vždy stejný - viz Jenda apod.
Uživatelský avatar
Azor
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1035
Registrován: stř led 24, 2007 9:15:09
Bydliště: Domažlicko

Příspěvekod CErin » stř led 24, 2007 19:06:39

Rozumím a již jsem to snad pochopil :).... Nedělalo mi ani problém tu rychlost si zjistit a podle toho nastavit fiktivní velikost ráfku... Je to takové hračka na odpoledne a kdyby se mi nechtělo, vykašlu se na to předem. Díky všem za příspěvky.
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

tachec

Příspěvekod ronda » stř led 24, 2007 19:20:56

Doporučuju (a nejen já) přidat si pár korun a koupit Sigmu, nebo snad i CtaEye. Ta Sigma je hodně odzkoušená a nemá na ní vliv zapalování. Má nastavení obvodu kola po mm. A dražší je jen o trochu - navíc jsem koupil "loňský model" cca o třetinu levnějc. Do no name, nebo čong market bych nešel, škoda peněz.
ronda
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 05, 2007 20:04:54
Bydliště: HK

Příspěvekod bmk » stř led 24, 2007 23:07:54

I já se připojuji ke kvalitnějšímu.Navíc ty levné většinou moc netěsní,takže ti navlhne a po prvním dešti,nebo druhém ti už nemusí jít vůbec,nebo zkreslovat.Reklamace většinou bývá dosti obtížná,protože se to špatně dokazuje a navíc v obchodu jsou ti schopny říct,že si neměl jezdit za deště nebo tak něco podobného.Tam totiž většinou nefunguje zpětná vazba na dodavatele potažmo na výrobce,takže prodávající by ti ji vlastně zaplatil nebo vyměnil ze svého...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod CErin » čtv led 25, 2007 0:49:44

Já to tady u těch externích zařízení řeším většinou nevkusně, ale funkčně přes power tape (vydrží opravdu hodně), třeba sdružený přístroj do auta, co mám na mašině mám obepenej, ale nezatéká a to je hlavní. Je to přecijen zaklaplej plast.
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod bmk » čtv led 25, 2007 9:45:20

Co je power tape :?: :?: :?: nějak tomu nerozumím :shock: :?
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod CErin » čtv led 25, 2007 18:38:01

CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod bmk » sob led 27, 2007 10:24:50



tak to se mi zdá,že když se podívám na tu cenu té pásky,tak už by se vyplatilo koupit funkční tachometr a i trochu kvalitnější...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod IGI » sob led 27, 2007 13:07:18

tu pasku urcite nekupoval kvoli cyklokompu........to sa doma, al. v starsom aute vzdy zide.....
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod CErin » sob led 27, 2007 19:55:19

Samozřejmě. To by bylo však na jiné téma diskuze, např. Power tape :)
CErin
Uživatelský avatar
CErin
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 226
Registrován: sob led 06, 2007 18:35:28
Bydliště: Brno

Příspěvekod bmk » sob led 27, 2007 22:20:39

:D :D jasně...to mně jen tak napadlo,když jsem kliknul na ten odkaz...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Další

Zpět na Vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků