Nákup z firmy STING

Pokud je někdo šikovnej a nemá vobě ruce levý, tak za peníze i zadara zde...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nákup z firmy STING

Příspěvekod martin110r » úte čer 29, 2010 16:01:31

V dohľadnej dobe by som chcel urobiť nákup vo firme STING2000, ktorá sídli v Kolárove a väčšinu náhradných dielov na Babettu predáva ešte údajne z prvovýroby. Ceny za diely sú relatívne priaznivé (3 kusy pružín do rozbehovej spojky za 0,81 EUR), no poštovné a balné majú dosť drahé (poštovné 2,5 EUR v prípade kúpy 3 kusov pružín do rozbehovej spojky).

Preto by som rád "nazbieral" niekoľkých ľudí, ktorí by niečo potrebovali na Babettu, spravil hromadnú objednávku, nechal tovar poslať k sebe domov a potom rozposlal diely k jednotlivcom. Zároveň by sa tak dosť vysoké poštovné a balné rozdelilo medzi počet osôb.

Diely som ochotný poslať aj do ČR, čiže ak by niekto z Česka mal záujem, môže sa pridať.

Čo sa týka platby, v prípade Slovenska by som to nekomplikoval a uprednostnil dobierku. Najjednoduchší, najlacnejší a najbezpečnejší spôsob, ako ku vám dostať tovar a ku mne peniaze.
V prípade Česka dokážem výjsť v ústrety a dobierku odpustiť. V prípade dobierky si pošta za nič (za prevod meny z CZK na EUR) zaúčtuje poplatok 5 EUR (keď budem chcieť aby peniaze prišli na moju adresu), alebo 8 EUR (keď budem chcieť, aby mi prišli peniaze na účet). Dosť predražené. Takže v prípade Česka spravím výnimku a peniaze mi pošlete v obálke ako Doporučený dopis.

Základné pravidlá k objednávke:
Ohľadom objednávky budem s Vami komunikovať buď cez súkromné správy na tomto fóre, alebo cez mail martin110r@azet.sk. Preto by som bol rád, keby ste svoje objednávky nepísali do tejto témy, kde to každý vidí.

Čo sa týka samotnej objednávky, v prípade záujmu mi napíšte aký konkrétny diel chcete, v prípade možnej podobnosti s iným dielom upresnite (radiace spojky - ľahké / ťažké a pod.). Aby sme sa vyhli nedorozumeniu, uvítal by som aj kód daného dielu. Katalóg náhradných dielov tu má snaď každý. Ale ak nemáte, tak snáď sa dohodneme. Stačí danú súčiastku presne pomenovať. Z vyjadrenia "Potrebujem taký ten no vieš čo, taký krúžok ktorý je v tej spojke, neviem ako sa volá tá čo je v tom velkom bubne..." je najlepšie spraviť nejaký omyl a objednať danej osobe niečo zlé, za čo mi nakoniec ani nezaplatí.

Objednávky budem prijímať do 18.7.2010, potom robím uzávierku a odosielam objednávku.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod martin110r » stř čer 30, 2010 14:53:51

Pozerám, že záujem nie je žiadny. Na jednej strane tu každú chvíľu niekto zháňa niečo na Babettu, a keď už niekto chce pomôcť a zorganizuje hromadnú objednávku tak sa nikto nehlási. To mi pripomína situáciu, keď Starec organizoval zraz Babiett. Nebudem rozpitvávať, spomeňte si.

Aby som ale iba nekritizoval, tak aspoň jedna pozitívna správa. Zatiaľ prejavil záujem iba:
-Angelo

Kto bude ďalší?

PS: Momentálne odchádzam na chalupu mimo internetu, takže nebudem odpovedať na správy a maily, keby niekto čírou náhodou mal záujem. To vás ale nemusí odradiť. Ja si po návrate vaše správy prečítam, a odpoviem na prípadné vaše otázky.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nákup z firmy STING - predčasný koniec

Příspěvekod martin110r » ned črc 11, 2010 16:17:40

Keďže záujem je skutočne brutálne veľký, nestíham vybavovať Vaše objednávky.

A teraz vážne. Záujem prejavil iba ANGELO!!! Preto som sa rozhodol, že termín uzávierky o týždeň skrátim. Nemá význam čakať. Takže pôvodnú uzávierku, ktorá mala byť 18.7.2010 ruším. Nový termín uzávierky je 12.7.2010 do 9:00. Potom odosielam objednávku, takže kto by čírou náhodou mal záujem o diely po 9. hodine, má smolu.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod opteronek » čtv črc 29, 2010 17:15:19

Ahoj, taky bych měl zájem o několik věcí...jenže už je jak se dívám pozdě, pokud budeš příště objednávat, tak mi písni...určitě bych si objednal též nějaké věci, škoda, že jsem si dříve nevšiml tohoto vlákna :-( :( Tom
Babetta 210/000, r.v.: 1985, červená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, zelená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, šedá
Babetta 210/122, r.v.: 1993, modrá metalíza, bílá papr. kola(Bernardi),Domino páčky, blinkry.
Babetta 210/121, r.v.: 1994, zelená
opteronek
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob led 09, 2010 15:27:21
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod martin110r » čtv črc 29, 2010 17:19:31

V pohode. Ak sa mi firma STING a kvalita ich tovaru osvedčí, tak sa dá očakávať, že aj v budúcnosti urobím rozsiahlejší nákup náhradných dielov. O nákupe vás tu budem informovať, ak by mal ešte niekto záujem.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Dave842 » ned dub 10, 2011 18:24:57

Je mě zajímá, jetli se díly ze Stingu osvědčily? Kdybys dělal nějakej další nákup, přidám se. Jen jsem z Olomouce, takže problematičtější..
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod martin110r » ned dub 10, 2011 18:53:06

Nasledovné riadky hovoria za všetko (skopírované z iného príspevku). Celú diskusiu nájdeš na viewtopic.php?f=3&t=803.



Prihodím ďalšiu skúsenosť s firmou STING Kolárovo. Kvalitu dielov preveril čas a kilometre. Hoci som túto firmu vychvaloval do nebies, po čase môžem skonštatovať jediné. NEODPORÚČAM!!! Dôvodov je niekoľko.

Už pred časom som písal že viazne komunikácia medzi zákazníkom a firmou. Opýtal som sa na cenu dielov. Čisto nezáväzne. Skrátka "prieskum trhu". Keď nemajú cenovky, tak sa asi opýtam. Mám právo vedieť cenu a nie uzavrieť objednávku a nevedieť koľko budem platiť. Odpísali mi. Objednávku som ale neurobil. O pár dní ma požiadal jeden člen z tohto fóra, či by som mu zo STINGu neobjednal dáke diely, respektíve či by som ich neprihodil k mojej objednávke. Tak som tam napísal mail opäť, kde ma zaujímala cena iných dielov. Neodpísali doteraz. Proste celé to je v duchu "už si raz ceny zisťoval a objednávku nespravil, máme ťa v prdeli a na ďalšie maily reagovať nebudeme". Na takýto typ kšeftovania ja nie som. Keď firmu nezaujíma potenciálny kupec tak prečo jej robiť kšeft. Ako som spomínal - túto firmu zachraňuje iba to, že predáva diely z prvovýroby. Keby nie, tak s ňou skončím.

A tým sa dostávam ku druhému problému a ním je spomínaná prvovýroba. Nazvem to presnejšie - zavádzanie zákazníkov. Keď som u nich prvýkrát robil nákup, pre istotu som sa k danému tovaru opýtal, či je to prvovýroba. Uisťovali ma že áno. Proste že majú skladové zásoby dielov, ktoré sa počas výroby nenamontovali do Babetty. Nakúpil som dielov na máriu, pretože prvovýroba je dnes málo zohnateľná a treba sa zásobiť. Prekvapenie prišlo, až som zásielku doma rozbalil. Od pohľadu to boli diely z druhovýroby (na niektorých dieloch to poznať vyslovene od pohľadu). Nenechal som sa vyviesť z miery a uzavrel to tým, že kilometre preveria kvalitu. Vždy som nadával na to, že unášače (z firiem o ktorých som vedel že predávajú druhovýrobu) už po 100 km javia známky drobného opotrebovania a po cca 1 000 km už neplnia svoju funkciu. Čo myslíte, koľko vydržali unášače zo STINGu? Áno, po 1 000 km leteli do koša. Táto firma iba oblbuje ľudí s tým že je v Kolárove, respektíve meste v ktorom sa Babetty vyrábali a vlastnia Babeťťácke sklady v ktorých sú diely z prvovýroby. Reálna verzia je tá, že z Kolárova je do Maďarska na skok a odtiaľ sem vozia druhovýrobu.

A nehovoriac o tom, že si chybu ani nepriznali. Napísal som im ako mi unášače údajne z prvovýroby vydržali len 1 000 km. Proste to ani neriešili. Jednoducho mi neodpovedali a hotovo. Vyslovenie pštrosia firma. Keď chcem mať pokoj, strčím hlavu do piesku. Unášače z prvovýroby som na Babette mal, a tie po 6 000 km vyzerali lepšie ako unášače zo STINGu po 1 000 km. Moja milá "maďarská prvovýroba".
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Dave842 » ned dub 10, 2011 19:31:18

Dobrý, dík. Takže už vím, kde asi kupovat nebudu!! :D
Babettář Dave!
Uživatelský avatar
Dave842
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 249
Registrován: úte pro 14, 2010 19:43:39
Bydliště: Olomouc

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod hugo » ned dub 10, 2011 21:42:25

Je takmer jedno kde nakupuješ. Výroba babiet skončila pred takmer 15 rokmi. A tak reči o nejakých dielcoch z prvovýroby sú naozaj iba reči. Sem-tam sa možno stane malý zázrak a niekto vyhrabe v nejakom bohom i ľuďmi zabudnutom kúte nejaký prachom zapadnutý starý dielec. Ale to je asi tak všetko. Aj tie väčšinou končia pri inzertnom predaji, alebo na burzách. Oveľa viac je však aj tu priekupníkov, ktorí sa dušujú aký je ten ich dielec originálny a sú pripravení nám k nemu dodať hádam aj rodný list, kým tam neobjavíme nápis "made in china".
Vzhľadom k odbytovaným množstvám ND je výroba špecifických dielov priamo pre babetty pravdepodobne ako tak zaujímavá len pre menšie firmy. Tie potom asi z času na čas vyrobia sériu určitých dielov a tú potom distribuujú vlastne všetci predajcovia. Kvalita, či nekvalita je potom aká je. Bez ohľadu na národnosť dielca. Takže podľa mňa, nie je veľmi na výber. Dokazujú to aj neslávne známe plaváky babeťáckych karburátorov, ktoré sa nechcú vtesnať do plavákovej komory.
Trochu lepšia situácia asi je pri viacúčelových dielcoch aj keď aj tu sa asi musíme zmieriť s tým, že Čína je momentálne dielňou sveta. Je tiež absolútnou motocyklovou veľmocou, ktorej v množstve a cene produktov nedokáže konkurovať nikto, aj keď India sa vraj o to aspoň snaží.
S trochou nadsádzky môžeme povedať, že čínski súdruhovia asi majú pri objednávkach len tri zásadné otázky: "Koľko vagónov tovaru pre vás máme vyrobiť? Pod akou značkou? Ako budete platiť?" Niet sa potom preto čo diviť, ak aj renomované značkové výrobky s exkluzívnymi európskymi visačkami boli v tom lepšom prípade v Európe aspoň kompletizované.
Ak by bolo babiet vyrobených pár miliónov kusov, mali by sme tu už dávno kompletný sortiment ND s označením china made. Takto musíme byť vďační aj zato čo je. Po zavedení povinnej registrácie babiet na Slovensku asi aj z toho rapídne ubudne.
hugo
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř úno 09, 2011 16:53:31
Bydliště: Košice

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Ondrej » pon led 23, 2012 21:25:07

ja som si tiež aktualne objednal diely zo sting max.20 položiek ale poštovne ma prekvapilo 15 eur diely 4 eura poštovne a teraz čakam kedy mi to pride
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Ondrej » pon led 23, 2012 21:35:47

takže STING MADARSKA PRVOVYROBA to su taky šmelinary všetko sfušuju a penazi pytaju najviac
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod opteronek » úte led 24, 2012 0:37:07

To Ondrej: co sis všechno objednal za díly u STINGu? :wink:
Babetta 210/000, r.v.: 1985, červená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, zelená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, šedá
Babetta 210/122, r.v.: 1993, modrá metalíza, bílá papr. kola(Bernardi),Domino páčky, blinkry.
Babetta 210/121, r.v.: 1994, zelená
opteronek
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob led 09, 2010 15:27:21
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Ondrej » úte led 24, 2012 14:44:19

Meno produktu: regulačný unášač /ľahká spojka/
Množstvo: 1
Cena: EUR 3.18
Celkom: EUR 3.18

Meno produktu: vnútorný unášač /ľahká spojka/
Množstvo: 1
Cena: EUR 2.45
Celkom: EUR 2.45

Meno produktu: Had. benzínu D6
Množstvo: 1
Cena: EUR 0.81
Celkom: EUR 0.81

Meno produktu: Filter paliva
Množstvo: 1
Cena: EUR 1.14
Celkom: EUR 1.14

Meno produktu: Bowden plynu úplný
Množstvo: 1
Cena: EUR 1.04
Celkom: EUR 1.04

Meno produktu: Kryt spojky
Množstvo: 1
Cena: EUR 1.68
Celkom: EUR 1.68

Meno produktu: Tesnenie sada 210
Množstvo: 1
Cena: EUR 0.76
Celkom: EUR 0.76

Meno produktu: Tesniaci krúžok 19x15
Množstvo: 2
Cena: EUR 0.07
Celkom: EUR 0.14

Meno produktu: Gufera
Množstvo:
Cena: EUR
Celkom: EUR

Meno produktu: Gufera 35-47-7
Množstvo: 1
Cena: EUR 0,63
Celkom: EUR 0,63

Meno produktu: Gufera 28-38-7
Množstvo: 1
Cena: EUR 0.48
Celkom: EUR 0.48

Meno produktu: Gufera 22-32-7
Množstvo: 1
Cena: EUR 0.45
Celkom: EUR 0.45

Meno produktu:Gufera 17-28-7
Množstvo: 1
Cena: EUR 0,.39
Celkom: EUR 0,39

Meno produktu: Gufera 15-24-7
Množstvo: 2
Cena: EUR 0,37
Celkom: EUR 0,74



a este par drobnosti podložky atd.
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod Ondrej » úte led 24, 2012 14:48:13

dnes my prišiel listok že to mam na pošte ale musim si ist to zobrat zajtra lebo maju kratky den do 11:00
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec

Re: Nákup z firmy STING

Příspěvekod opteronek » stř led 25, 2012 15:55:58

To Ondrej: budeš si ještě něco objednávat ze STINGu2000?Pokud ano, taky bych si ještě něco přiobjednal...pokud bychom se dohodli..díky :wink:
Babetta 210/000, r.v.: 1985, červená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, zelená
Babetta 210/012, r.v.: 1990, šedá
Babetta 210/122, r.v.: 1993, modrá metalíza, bílá papr. kola(Bernardi),Domino páčky, blinkry.
Babetta 210/121, r.v.: 1994, zelená
opteronek
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob led 09, 2010 15:27:21
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

Další

Zpět na Služby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků