Stránka 1 z 3

Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 15:36:58
od xxDaViDxx
Čau chlapi.. píšu zase a opět s problémem spojek ... po dlouhé době jsem se zase dostal do garáže řešit něco co snad řešení ani nemá. Nuže, mám babettu 210 dříve jsem tu řešil jak docílit toho aby zařadila 2 … tu už občas zařadí. Ale celí problém znovu: ZKRATKA ŘADÍ SI JAK CHCE!. Když se chci rozjet tak si musím dlouho hrát s plynem než zařadí 1 a rozjede se (zůstává tam 2ka) pak se mi tam podaří dostat 1 a když jedu tak to občas přeřadí na dvojku BUT plynule (nejde ani cítit žádné přeřazení) a nebo se škubnutím (tak to dělá mím 2 kamarádům). Když už se mi podaří rozjet a je tam dvojka (snížím rychlost) a chci zase akcelerovat z krokové rychlosti opět jsem nucen si hrát s plynem pak to třeba podřadí ale zase nezařadí na 2. Už fakt nevím… seskládané vše dobře (kontrolovaly to po mě 2 osoby), nové gufera, do bubnu na 2 jsem zkoušel : křídu, kalafunu ( 3x to pěkně řadilo a pak si to zase dělalo co chtělo), odmastit, vysmirkovat, vyleštit unašeč aby čelisti lépe klouzaly, novej převodovej olej, po každým mím pokusu (křída atd.) jsem zajížděl 3 km. Problém je pořát at je studená at je teplá.Čelisti zabírají celou svou plochou a obložení je také dostatečně vysoké :|

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 15:42:36
od RofliXuS
Možno tým ako to stále skladáš a rozkladáš to robí... tie spojky si musia sadnúť.... skús babettu trápiť v kopcoch :) mne to zabralo najlepšie .)

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 16:26:59
od Angelo
Ano taky jsem to trápil v kopci aby si to sedlo, ale je lepší jezdit po městě, aby to pořáď řadilo a ono si to sedne. 3km je jak nic, chce to aspoň 30km.

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 19:21:09
od martin110r
Roflixus: Aspoň mu neraď hovadiny, keď si si nie istý. Zabiehať spojky v kopcoch je hlúposť. Babetta dlho drží dvojku, už je čas aby si podradila a ona furt drží dvojku a dusí motor. Motor tým strašne trpí a znižuje sa jeho životnosť.

Angelo sa trafil presnejšie. Pochopil, že zabiehať spojky v kopcoch je somarina. Ako spomenul jazdu cez mesto, to má pravdu. Ovšem keď to človek vie, tak spojky zabehne naozaj aj po troch kilometroch. Rovnako tak môže niekto prejsť 3 km a spojky sú zabehnuté, a iný môže prejsť aj 100 km a stále nebudú. Treba stále preraďovať, podraďovať. Ale zase pozor na prehriatie bubna. Keď je moc horúci, skracuje sa životnosť remeňa. Všetko je to o skúsenostiach a odhade situácie. Keď vidím, že mi spojka dlho šmýka, tak hneď po preradení nebudem zastavovať a zase skúšať preradenie. A zase keď vidím, že tam dvojka "padla" bez šmyknutia, tak asi nepôjdem 10 km bez radenia aby bubon "vychladol".

Takže David, nerýp stále do tých spojok. Poznáš to, čím viac sa v ho..e rýpeš, tým viacej smrdí :lol: . Daj im čas. Ty ich po 3 km zrejme nezabehneš, takže pokračuj ďalej. Jazdi po rovinke (mesto, križovatky atď). Žiadne kopce.

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 19:32:49
od RofliXuS
ouu... sorry ... ospravedlňujem sa za zlé info... kopce skorej keď nejde radiť dvojka :) vtedy kvoli zaberaniu čelustí som behal kopce...

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 20:15:27
od Angelo
martin110r píše:Babetta dlho drží dvojku, už je čas aby si podradila a ona furt drží dvojku a dusí motor. Motor tým strašne trpí a znižuje sa jeho životnosť.


To já když jsem zaběhával spojky, tak právě nechtěli hodit dvojku, to znamená, že do jakýhokoliv mírnýho kopečka to řadilo za jedna. Takže do toho kopce se to snažilo pořád řadit z jedničky na dvojku až se to pořádně ohřálo a dvojka tam skočila. Motor se nedusil, spíš byl vytočený. Ale jak už Martin spomenul je to "prasárna".

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 21:34:43
od xxDaViDxx
martin110r:ono se ti to řekne zajet... ale já mám tu babettu nepojištěnou takže spíš asfaltované polnačky ... navíc je to spíš za trest na tom jezdit když to nevyšlapuje jak má.. spojky teda už rozdelávat nebudu a zkusím to zajet... jsem na to zvědav. Zatím díky

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 22:01:36
od martin110r
Tak v tom prípade to už nie je technický problém Babetty, skôr legislatívny. V tom prípade sa nesťažuj :lol: . Mimochodom to je taký veľký problém poistiť Babettu? Dnes ti ju v každej poisťovni poistia doslova za babku. Aj ročná poistka vychádza dosť výhodne.

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 15:27:35
od xxDaViDxx
(Chycht..) mno víš, on to problém celkem je... mám v garáži 16 motorek z toho 9 na papírech, kde si všechno pojištění financuji sám, tet ješte přispívat něco na bydlení a výdaje kolem... do práznin jsem to vše v pohodě bez nesnází držel, ale od té doby co jsou brigády dost mizerné jsem rád že jsem rád. Mimochodem jsem student :? (jestly tě napadá možnost PRODEJ TO) tak to nepřipadá v úvahu jednak je něco zděděné a něco normálně koupené ale ke všemu mám jakýsi vstah (něco takového jako ty más asi k babetě předpokládám) ale to je všechno jedno odbíháme od tématu.... :wink:

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 8:41:19
od Starec
,martin110r : Mám dojem, že tam bude poškodená predlohová hriadeľ, lebo všetko čo už xxDaViDxx urobil a chyba sa stále opakuje, tak to iba potvrdzuje. Cez zimu to rozhodiť a vymeniť.

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 9:35:10
od martin110r
O tom som síce tiež premýšlal, no netrúfol som si vysloviť tú možnosť, keď vidím že to poriadne nezabehne. Čo sú 3 km? To je ako sťažovať sa, že motor po 50 km od generálky nemá taký výkon ako pred ňou. Tiež hneď nepoviem, aby to zase dal na výbrus.

Takže v Davidovom prípade by som ešte počkal, pojazdil s tým, zabehol to poriadne. A predpokladám, že sa rozprávame o nových unášačoch. Už to nestíham sledovať. Iba som sa na začiatku diskusie dozvedel, že sú preleštené. Mimochodom, kriedu, kalafunu a podobné sajrajty by som zrušil okamžite. Tie ti tú dvojku budú držať ešte dlhšie. Takže ak ti nepodraďuje do jednotky a ty tam dáš kalafunu tak svoj problém ešte viac zhoršíš.

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 13:54:39
od xxDaViDxx
Jak může být předlohová hřídel poškozená...? (babeta má najeto něco přes 7500) to stou kalafunou jsem řesil problém takovej že to nechtělo řadit za 2 a to vůbec (což tet i když kalafuna tam žádná není občas zařadí takže se to rozhýbalo)

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 14:13:02
od martin110r
Unášače máš nové?

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 17:46:51
od xxDaViDxx
Staré, původní, ale křivé nejsou

Re: Nepodřazuje.

PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 18:06:07
od martin110r
Krivé nemusia byť. Stačí, že su otlačené. Problém by som videl tu.