v čo asi bude problém?

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

v čo asi bude problém?

Příspěvekod zdema » pon čer 11, 2007 20:49:00

Ahoj, zdravim cele forum, a dovolim si poziadat o dalsiu radu. Mám babetu 210 a stellu, a na oboch sa mi stalo asi toto: pri normálnej jazde v meste dávam prednost na krizovatke. Ked sa chcem pohnut, pridavam plyn, motor ide do otáčok ale ja stojim. Na babete noproblem, staci par pretoceni pedalmi, spojky zopnu a fungujem bez problemov aj mesiac. Stela vsak nema pedale, tam musim pouzit na rozjazd seba.V com asi bude problem?
V zlom nastaveni spojok, alebo v ich opotrebovani? Opakujem, tato chyba je iba taky občasník ale aj tak ju nechcem.vdaka za vsetky rady.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod IGI » pon čer 11, 2007 20:57:17

napada ma taka hlupost, ale co ked: Neni problem v prenose sily z hriadela na cestu? Napr. zablokovana zadna brzda, zaseknuty naboj alebo kamienok? Je to banalne, ale moze sa stat. Ak nie, tak je to problem niekde v spojkach.... ale to je uz mimo moj rozsah :oops:
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod zdema » pon čer 11, 2007 21:38:33

no, myslim ze blok tam nebude, pretoze sa pomocou pedalov alebo noh pohynam celkom lahko, keby ma nieco brzdilo, myslim ze by som si to vsimil. Ale aj tak vdaka.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod Starec » sob čer 16, 2007 0:17:51

No ja som tu nový tak neviem či to už máš vyriešené, ale keď ti to znova spravý uber plyn, skús motorku nahnúť na ľavu stranu koľko sa len dá, potom sa normalne pohni. Ak to zaberie, tak porucha je v prevodovke, je vyskočená, alebo zlámana ségerová poistka na oske. Nutné rozhodiť motor. Napíš ako to dopadlo. Poradím čo ďalej. :wink:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod zdema » ned črc 01, 2007 0:03:08

starec: ahoj, dlho som tu nebol, mal som rozpoleny motor a zavadu tebou popisanu som nenasiel. Predpokladam ze do tyzdna, dvoch by som mal zacat zabiehat po výbruse a totalnom rozobrati celej babety. Uvidim ci mi to bude robit dalej. Vdaka za radu, jasne ze po dakej dobe napisem ze co a ako. Tvoju radu si zapisem za usi a ak sa mi to este stane, dufam ze nie, skusim to s tym naklonenim.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod Proton » ned črc 01, 2007 0:28:18

Počkat ... nejedná se o volnoběžku? Jestli ti to jde do otaček velmi snadno bez námahy a bez zbytečných vibrací, tak to bude asi volnoběžka. Prostě jako by se točila pouze klikovka?
Proton
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv kvě 10, 2007 21:07:46

Příspěvekod zdema » úte črc 24, 2007 23:57:12

Ahoj,
som tu znova, mam po výbruse nabehané asi 100 km a stalo sa mi to asi 2 razy. Naklonil som, skoro az na zem a aj som s nou zatriasol ale nic. Potom stacilo raz potocit pedalmi a slo to v pohode.
Pre protona: ak sa ti už stalo že si napr. v aute nezaradil rychlost, a myslel si že ju tam máš, presne tak to robi.
zdema
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 04, 2007 23:18:40
Bydliště: Lučenec

Příspěvekod luccas » stř črc 25, 2007 9:05:44

Zdema: Asi ta volnoběžka. to by vysvětlovalo to blbnutí.

Není drahá cca. 600,- jak kde. Ale půlit motor. :?
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Starec » stř črc 25, 2007 16:42:20

Netvrdil som, že to určite musí byť v tom, je to jedna z možností, ako zistiť o akú poruchu ide. Pravdu môže mať aj luccas, môže blbnúť voľnobežka v prevodovke. V každom prípade to musíš rozhodiť, len tak sa dá zistiť či to bude poistka alebo voľnobežka. Je tu ešte jedna možnosť ako vylúčiť aj tu poistku. Nacinuj si na dáky tenký káblik dáku ledku (žiarovku ) z dobrým rozptylom, tú potom vsuň cez nalievací otvor oleja, do prevodovky, tak zistíš či ta poistka je na správnom mieste, alebo či tam vôbec je ( môže byť prasknutá ). Ak tam tá poistka je a je iba vyskočená z drážky a posunutá, možno ju šikovne dať na miesto prispôsobenou tyčkou, ale môže to tam ostať na stálo, alebo vyskakovať znova. No ak poistka je tam kde má byť tak potom to robí voľnobežka.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod rasto1203 » pát srp 24, 2007 13:57:49

Mam taky mozno mensi mozno vacsi problem niekedy ked pridam plyn a babca sa ma rozbehnut tak motor ide do vysokych otacok a baca sa zacne pomaly pohynat (no niekedy sa pohne rychlo) ale tuto chybu mi robi len sem tam v akej celusiach bude problem ktore mam kupit nove? A ked sa rozbehuje tak stale pocujem trlikat to kolecko ako je ten bajonet alebo nieco take na odpajanie pohonu motora od kolies! DIky za vsetky rady vopred!
rasto1203
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 26, 2007 16:30:51

Příspěvekod Starec » pát srp 24, 2007 20:30:05

No aj ty máš voľnobežku v háji, prečítaj si príspevky hore. :idea:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod rasto1203 » sob srp 25, 2007 10:27:21

Takze teraz budem musel pulit motor? A mam kupit ten predlohovy hriadel úplny zo sim-ba cislo je 823 a cena 490.50 SK a co este mi tam treba kupit nove hlavne ma serie to (ospravedlnujem sa za ten vyraz) ze ked som kupoval babcu tak asi pred dvoma rokmi tak mi jej majitel hovoril ze motor bol po generalke komplet nove loziska menene aj gufera a tak ale asi to dlho nevydrzalo ked teraz budem musel pulit motor pricom som to este nikdy nerobil a nemam s tym ziadne skusenosti a nemam ani pripravky na rozobratie! Lebo hlavne ma stve ten zvuk ktory babca vydava ked sa rozbieha, mi nejako tak ako je ten pastorok na odpajanie motora cvrlika tak ako keby co je tam ten pliesok buchal o nieco a to az dovtedy kym sa nerozbehnem a aj ked sa rozbieham motor ide do otacok a babca sa az po druhom pridani plynu zacne rozbiehat! A ten problem mi moja babca zacala robit az potom ako som vymenil piest, piestne kruzky, cap, vybrus atd. Takze bol by som rad keby ste mi poradili co mam vymenit a presne nazvy aby som si ich nasiel v sim-ba lebo prazdniny sa uz kratia a ja zachvilu nastupim do skoly a potom uz nebudem mat tolko casu ako doteraz v podstate uz nebudem mat ziadny cas!
rasto1203
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 26, 2007 16:30:51

Příspěvekod Starec » sob srp 25, 2007 11:59:39

Pokiaľ ti to cvrlíka ako píšeš na tej hriadeli tak na 90% typujem na tú voľnobežku, ale môže tam byť aj uvoľnená segerka na oske. Najlepšie to rozobrať a potom sa zistí čo a ako. Ešte, keď si menil pies nemal si nič okrem valca rozobraté? Je to trocha čudné, že ti to robí od vtedy. Tak že tebe sa Babetta rozbieha normálne zo zaradeným 1 stupňom, len ti to dáko nechce ísť, alebo 1 stupeň nezaberá? Pýtam sa preto, aby si zbytočne nemusel to rozhadzovať. Mohol by si ešte raz a trocha širšie rozpísať ako sa to chová pri rozjazde, či plynulé preradí, a kedy a dokedy je počuť to cvrlíkanie na oske? OK a dúfam, že zmeníš názor na toto fórum. Pochop aj ty, že je strašne ťažko radiť takto na diaľku, dá to mnoho síl aby sa správne diagnostikovala porucha, a zvlášť takým ktorý ani nevedia popísať veci na Babče, alebo nechápu základný princíp ako to všetko funguje. Chápem, že si nebude pýtať radu dáky skúsený fachnan, ale aj lak si musí uvedomiť, že keď chce pomoc, musí aspoň ovládať základné veci, ako názov komponentov, súčiastok, nie je možné aby sme hádali a zdlhavo popisovali o čo mu vlastne ide. OK :lol:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod rasto1203 » ned srp 26, 2007 12:15:03

Takze to "cvrlikanie" to je pocut az dovtedy kym sa nerozbehne na plno takze (mne da babeta tak tych 40-45km/h) vtedy to uz nieje pocut ale ako nahle uz zacnem uberat plyn tak zacina to znova vydavat ten zvuk. Dalej jendicka mi niekedy zaradi normalne hned na prvy sup ked pridam plyn sa rozbehne pekne ako keby nic ale niekedy ked pridam plyn tak len motor vyleti do otacok a babca nic tak uberiem plyn aby som ju zbytocne neturoval a zase pridam a vtedy uz v pohode sa zacne rozbiehat ako keby sa s nou nic nedialo, dufam ze som to uz dostatocne rozpisal ak nie tak sorry ale uz neviem to lepsie opisat! Tak ked budete mat napad alebo aspon radu ako to vyriesit a co s tym spravit tak napiste budem vam vdacny!
rasto1203
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 26, 2007 16:30:51

Příspěvekod Starec » ned srp 26, 2007 16:57:46

rasto1203: Mohol by si ešte niečo vyskúšať aby som si bol úplne istý. Ak ti znova nezaberie tak si ju nahni na seba ( na ľavú stranu a pomaly pridávaj plyn, ak ti 1 zaberie tak to potom určite bude ta voľnobežka. No a na to crlíkanie sa pozri či ti niekde nešúcha ten veľký krycí plech na radiacej spojke. :)
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Další

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků