problém so štartom

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

problém so štartom

Příspěvekod jurik181 » pát čer 15, 2007 17:54:48

Zdravím celé forum. Už dva dni sa babrem s mojou betkou a neviem si dať rady.
Problem je asi takýto:
Nedávno sa mi rozpadla celá prevodovka po tom ako sa zlomila jedna z tých segeriek vo vnútri, a tým sa mi obe ozubené kolesá posunuli. Takže neostalo nič iné ako rozobrať motor.
Po založení novej segerky som vsetko opäť poskladal, medzi tým mi otec neviem či pomohol alebo skor pohoršil pretože na na ľahkých čelustiach nalepil nové obloženie, ktoré vyrobil sám /vybrúsil z brzd na škodovku/. Po tom ako som založil spojky na miesto a chcel som naštartovať, ale nech som krútil ako som krútil zadná spojka len šmýkala. Tak mi to nedalo, čeluste som zablokoval o bubon /podlžil som pliešok/ a tak som ju oživil. Potom som tie pliešky vybral a na skúšobnej jazde som zistil že je stále zopnutá dvojka, stále aj pri rozjazde. Keď som potom motor zastavil, zistil som že čeluste sú zaseknuté o bubon /keď som vybral po štarte pliešok boli voľné/. V čom by podľa vás mohol byť problém?

Urobil som niekde chybu pri skladaní motoru?
Alebo je problém v tom novo-nalepenom obložení?

A otázka č.2. čo všetko treba prehodiť ak chcem miesto tých ľahkých čelustí tažké? ktoré sú lepšie? a koľko by to asi stálo?

Poraďte prosím. Ďakujem
jurik181
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 15, 2007 17:11:11
Bydliště: Filakovo

Příspěvekod jurik181 » pát čer 15, 2007 18:24:24

No ako som tak prezeral forum asi som už aj našiel chybu.
Na obrázku čo uploadol igoreva
Obrázek

Ja som to menšie koliesko (čo má okolo 30 zubov) založil opačne, teda tým vybraním dospodu.

takto som to spravil ja
Obrázek

Môže to byť chyba?
jurik181
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 15, 2007 17:11:11
Bydliště: Filakovo


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků