Nerozjede se

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nerozjede se

Příspěvekod Bendis » pát lis 18, 2011 19:17:37

Dobrý den pánové,mám Babetu 210 a nedávno jsem řešil problém že mi nepodřazovala, tento problém se úspěšně vyřešil vyměnou unašečů ve spojce zásluhou tohoto diskuzního fóra, za co mnohokrát děkuji.Nastal ale další problém, jednou ráno jsem nastartoval a nemohl jsem se rozjet, motor točí do obrátek podle přidávání a ubíraní plynu, ale prostě stojím na místě a nic.V pravém spojkovém bubnu byl olej, tak jsem vše odmastil a vyměnil gufera, ale problém stále setrvává.Tak bych potřeboval další dobrou radu.Pokud by to bylo volnoběžkou, potřeboval bych vědět jak tento díl vypadá, jelikož volnoběžka na internetu je ozubené kolečko na řetězu na zadním kole.Případně ještě otázka jestli budu muset půlit převodovku?Děkuji moc.
Bendis
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 19, 2011 5:56:39

Re: Nerozjede se

Příspěvekod PetrT30 » pát lis 18, 2011 19:40:59

Pokud je rozběhová spojka OK tak to opravdu vypadá na tu volnoběžku. Při plném plynu jí zkus naklonit na levou stranu jestli se nechytne. Nebo zkus vypustit olej, propláchnout benzínem a nalít řidší olej.
Pokud ani to nepomůže je v háji a je potřeba jí vyměnit.
Půlit motor je nutnost!
Tady je:
http://autokokr.cz/6589-predlohova-hrid ... p-344.html
Koukám, že je nějak zdražili. Ještě na jaře stála kolem 500,-
Ještě počkej jak se vyjádří ostatní. Může to být třeba jen nějaká blbost.
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Nerozjede se

Příspěvekod martin110r » pát lis 18, 2011 20:31:46

PetrT30 píše:Při plném plynu jí zkus naklonit na levou stranu jestli se nechytne.


Nakláňaj ju koľko chceš, len preboha nie pri plnom plyne. Lebo sa ozve rana z prevodovky a skončil si.

Jo a čo sa týka toho "neutrálu"....už je chladnejšie počasie a predpokladám, že teraz bude každú chvíľu s tým mať niekto problém. Chce to len vymeniť olej a naliať tam niečo poriadne, a nie tie šmejdy na smaženie.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nerozjede se

Příspěvekod Bendis » pát lis 18, 2011 20:49:16

Chlapi ještě jeden poznatek,ten velký ozubený buben se točí, ale ty čelisti jakoby byly pořád stáhnuté,jakmile dám mezi čelisti šroubovák a rozepřu je o buben tak se zdá že zabere a vypadá to že má snahu jet,protože jak jsem to poskládal asi tak po 10 odmastil tak to kousek popojelo a pak jsem musel zabrzdit abych to neopřel o plot a potom už nic.Při stání na místě jsem si všiml že se stále točí ten levý ozubený buben i když dám zadní kolo na zem,ale jak mi to zabralo tak ten ozubený buben stál na místě a třepal se.Při naklánění na levo se moc nic neměnilo, akorát v tom nějak jemně chrastělo tak jsem to radši hned dal zpět.
Bendis
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 19, 2011 5:56:39


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků