Demontáž spojkového bubnu 2 rychlosti na 210

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Demontáž spojkového bubnu 2 rychlosti na 210

Příspěvekod Vtomas » ned led 22, 2012 9:10:26

Ahoj všichni,

Potřebuji menší radu a to: na babettě 210 mi začala klouzat spojka na 2 rychlost. Po demontáži jsem zjistil, že se jedná o lehké čelistě, které budou na 50% sjeté. Zkoušel sem nadrtit křídu a vypadalo to v poho, ale po čase opět začalo mírně prokluzovat a 2 stupeň přeřazoval až tak v 25km/h.
Vůbec se mi nelíbí spojkovej buben 2 rychlosti kterej je sjetej k jedné straně a po celém obvodu má menší prasklinky.

Je to cca půl roku co jsem dával komplet novej rozběhovej buben včeně čelistí a "tuning pružin" a samozřejmě proběhla výměna komplet gufer včetně toho, který je vmáčknutý v bubnu a olej nikde nebyl vidět.

Jde mi o to, že se mi nechce půlit motor kvůli demontáži bubnu 2:....musí se půlit nebo ne? Přijde mi podle obrázků, že buben 2 je pouze nasazenej/nalisovanej v ložisku a má 2 výstupky na obvodu, která zapadne do hřídele převodovky. Budu potřebovat stahovák?

mnohokrát děkuji za odpovědi
Vtomas
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 30, 2011 16:25:06

Re: Demontáž spojkového bubnu 2 rychlosti na 210

Příspěvekod Starec » ned led 22, 2012 11:06:08

Na vybratie ozubeného bubna sťahovak nepotrebuješ, jednoducho ho podopri z dvoch strán šrobovakom a vypáč von. Môžeš ním aj trocha pootáčať, pôjde von ľahšie. Ovšem predtým musíš demontovať rozbehoví a štartovací bubon, inak ti to von nepôjde.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Demontáž spojkového bubnu 2 rychlosti na 210

Příspěvekod Vtomas » ned led 22, 2012 11:59:44

super. Největší strach sem měl, že budu muset půlit motor. Stahovák na rozběhovej buben mám...tzn., že někdy v tejdnu objednám buben spojky, těžké čelisti, unašeč a proběhne výměna
Vtomas
Začátečník...
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 30, 2011 16:25:06

Re: Demontáž spojkového bubnu 2 rychlosti na 210

Příspěvekod Starec » pon led 23, 2012 8:49:39

To akože ideš meniť aj ľachké čeľuste za ťažké? Ak áno tak ti treba aj vnútorný a vokajší unášač na na ťažké čeľuste. V prípade že to nebudeš meniť tak by som odporúčal pri výmene ozubeného bubna, unášača, čeľustí dať nové aj vonkajší a vnútorný unášač. Samozrejme vymeniť aj guferá a O krúžok.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků