problem s rozbehom od zastavenia

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod TORETO » ned úno 19, 2012 14:27:07

mam problem s rozbehom na babete...ak zastanem a chce sa pohnut stane sa mi obcas ze pridavam plyn ale babeta ide ako na neutraly ziadny naznak pohybu....tak musim slapat par sekund s pustenym plynom a potom tam v nej nieco skoci sekne a uz ide normalne kde mam hladat chybu? ps: vsetko je na nej nove. (to je moja 2ha babeta na dlhe trasy)
TORETO
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 01, 2011 16:34:33

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod luk5555 » ned úno 19, 2012 15:39:56

zrejme vadná voľnobežka v prevodovke - aj mne to sem-tam robí... Alebo preto že je zima a v prevodovke maš hustejší olej
Babetta 210.100 a 207.500 - moje lásky :-)
luk5555
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob říj 08, 2011 15:47:19
Bydliště: Slovensko-Humenné

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod Soptik101 » ned úno 19, 2012 17:48:17

Vadna volnobezka.Musi se rozdelat cely motor.Ve volnobezce jsou urcite vadne pruzinky.Ja si je nechal udelat a volnobezka je jako nova.
Babetta 210 r.v.1986.Válec Sting
Manet Korádo 1999 zelené
Soptik101
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon zář 19, 2011 11:38:50

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod pdp28 » pon úno 20, 2012 10:12:00

Áno, pravdepodobne je to voľnobežka. Ak je to staršia babetta, tak sa stáva, že sa valčeky otlačia na hriadelke a vtedy je treba vymeniť celú voľnobežku.
Z popisu závady si myslím, že je to tento prípad.
pdp28
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:54:42

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod TORETO » ned bře 25, 2012 12:46:35

a ako vyzera ta volnobezka? to je len jedno ozubene koliesko?? alebo je to cela sada sukolesia? alebo co mam vymenit? lebo rozobral som motor a bolo tam take sukolesie a predajca co predava diely u nas vravel ze sa nesmie to jedno z tych koliesok tocit do druhej strany len do jednej a to som skusal a je to v poriadku, ale poskladal som motor a zase sa mi stava ze pri rozbehu ked pridam plyn tak stoji... spojky mam nove a ciste bez mastnoty, tak ja uz fakt neviem...a mam problem len s tym jednym motorom na jednej babete...mam este jednu, tej davam zabrat, po vode, po blate po snehu...no stale ide ale ta druha...vsetko je v nej nove, spojky, valec, hlava, hriadele spojok remen vsetko nove a stale strajkuje...nechapem, asi vymenim motory a bude.. no aj tak mi to neda preco nejde ako ma...tak ako je to s tym rozbehom mozte mi ukazat fotto co konkretne mam pozriet? :cry:
TORETO
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 01, 2011 16:34:33

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod Profesional » ned bře 25, 2012 13:53:38

TORETO píše:a ako vyzera ta volnobezka? to je len jedno ozubene koliesko?? alebo je to cela sada sukolesia? alebo co mam vymenit? lebo rozobral som motor a bolo tam take sukolesie a predajca co predava diely u nas vravel ze sa nesmie to jedno z tych koliesok tocit do druhej strany len do jednej a to som skusal a je to v poriadku, ale poskladal som motor a zase sa mi stava ze pri rozbehu ked pridam plyn tak stoji... spojky mam nove a ciste bez mastnoty, tak ja uz fakt neviem...a mam problem len s tym jednym motorom na jednej babete...mam este jednu, tej davam zabrat, po vode, po blate po snehu...no stale ide ale ta druha...vsetko je v nej nove, spojky, valec, hlava, hriadele spojok remen vsetko nove a stale strajkuje...nechapem, asi vymenim motory a bude.. no aj tak mi to neda preco nejde ako ma...tak ako je to s tym rozbehom mozte mi ukazat fotto co konkretne mam pozriet? :cry:


To je ono pokud ti to nefunguje tak jou vymačkané 3 ty válečky: http://www.motokramek.cz/dily-babeta-mo ... y-slisova/
Uživatelský avatar
Profesional
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 03, 2012 13:35:21

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod TORETO » ned bře 25, 2012 20:54:31

predlohovy hriadel...ahaaaaaa tak sa to vola ok dakujem
TORETO
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 01, 2011 16:34:33

Re: problem s rozbehom od zastavenia

Příspěvekod TORETO » pon dub 02, 2012 15:06:47

ok takze 100% ne to bol predlohovy hriadel "volnobezka" vymenil som ju za novu a ide to bez problemov. PS: je pravda ze aj ked sa zda ze je v poriadku a zasekuje tak ako ma ale tak nebola v poriadku treba to menit kus za kus a nespekulovat okolo toho..jednoznacne to bola chyba v tom :idea: :D
TORETO
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 01, 2011 16:34:33


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků