jedničce se nechce

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

jedničce se nechce

Příspěvekod shakal » úte bře 27, 2012 21:20:28

Zdravím, mám těžké pakny na dvojce a problém s tím, že se babka pořád snaží jet na dvojku. Při rozjezdu se jednička se nedostane dostatečně do otáček, dvojka se řadí brzo a motor se potom dusí a dvojku nemože z nízkých otáčer roztáhnout. Na jedničku to podřadí až skoro stojím a tak nějak težko to podřazuje ...díky za rady.
shakal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 05, 2011 18:57:16
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod pcword » úte bře 27, 2012 22:00:54

To já mám opačný problém..sice mám lechke pakny ale převážně to jezdí jen na 1 na 2 to řadí jen z kopce nebo po delší době na rovince!!!taky hledám příčinu..na 1 to má docela sílu..a jede jen 25-30 a motor dost řve...
pcword
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob črc 16, 2011 8:26:30

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod Starec » stř bře 28, 2012 3:03:02

Rozober a skontroluj vnútorný a vonkajší unášač, či nie sú poškodené, prípadne obyté hrany. Skontroluj či sa ti čeľuste voľne pohybujú, daj dole ochanný krit a zatoč znova matku. Čeľuste by sa ti pri pretáčaní bubnom mali voľne pohybovať, na hornej úvrati by sami mali kesnúť dole.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod shakal » stř bře 28, 2012 5:24:33

díky ...zkusím to
shakal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 05, 2011 18:57:16
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod pcword » stř bře 28, 2012 19:31:13

Tak jsem dnes koupil těžké čelisti a zkutečně je to znát ! že řadí 2 velice dobře a hned!! po 15m .Mohu porovnat s těma lechkýma co jsem měl doposud a i na stejné trace kde jsme jezdil..! tak že kdo jezdí do mýrných kopcu at dá těžké spojky!!! s těma lechkýma jsem se dost dlouho trápil! ona sice řadila ,ale spíš na rovince a až tak po 50m ale spíš jen z kopce.
pcword
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob črc 16, 2011 8:26:30

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod Starec » stř bře 28, 2012 20:30:19

To nemáš pravdu, to skôr si s týma ľachkími čeľusťami niečo mal. Ja už neviem takto na diaľku zistiť že čo, ale ľachké používa kde kto a nemá z nima problémi ani pri jazde do kopcov. Takže to nie je v akých, ale prečo.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod Ondrej » čtv bře 29, 2012 13:25:55

ja použivam lahke čeluste a velice som spokojny.Aj ked som teraz kupoval nové tak som ani neuvažoval že kupim tažke
mam tam lahke a radi to jedna radosť.
Aj ja som mal problem s podradenim ale zistil som že po jazde mam zaseknuty unašač na dosadzaciej ploche ale ja som tie dosadzaciu plochu mal už dosť vydratu tak som ich vymenil za nove a s podradenim a radenim nebol problem :D
Uživatelský avatar
Ondrej
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv led 12, 2012 19:37:24
Bydliště: Hlohovec

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod shakal » pát bře 30, 2012 19:12:37

Tak jsem dneska koupil a vyměnil vnitřní a vnější unašeč na těžké čelisti. Podřazuje bez problémů, problém je ale v tom, že dvojka tak nějak klouže a řadí se hrozně dlouho a při vysoké rychlosti. Je možné že unašecě taky nejak sednou podobně jako pakny? Najel sem zatím asi 10 Km takže nevím jestli se to bude časem zlepšovat nebo ne.
shakal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 05, 2011 18:57:16
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod Starec » sob bře 31, 2012 0:37:40

Môže aj nemusí to robiť to sadnutie. Skontroluj v akom stave máš obloženie, či si to poriadne všetko odmastil, prípadne či ti niekde nepreúšťa olej. Ak máš po ruke obyčajnu školskú kriedu, tak trocha rozdrv na prach a posip vnútrjšok ako sú pakne. Ak je to trocha od oleja tak to zvykne nasať do seba.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: jedničce se nechce

Příspěvekod shakal » sob bře 31, 2012 9:07:28

Přesně toto všwcko už jsem udělal. Obložení v pořádku, olej neteče je tam nedávno nové gufero, pakny odmaštěné a buben posypaný křídou. Zkusím vrátit staré unašeče abych se ujistil že se nestalo nic jiného.
shakal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 05, 2011 18:57:16
Bydliště: Uherské Hradiště


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků