Rozběhové spojky ?

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Rozběhové spojky ?

Příspěvekod pcword » úte dub 10, 2012 21:32:27

Mám dotaz jak ovlivnují jízdu 3 rozběhové spojky? ty moje mají tak 2-3mm obložení . Poznám na běhu nebo jízdě,když vyměním za nové?
Koukal jsem ,že na nových je obložení docela velké...
pcword
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob črc 16, 2011 8:26:30

Re: Rozběhové spojky ?

Příspěvekod Starec » stř dub 11, 2012 23:14:42

2-3 mm je už dosť málo, ale to ešte ujde. Niekedy sa zoderú z jednej strany až po železo a aj tak zaberajú. Ovšem do rezervy si už zháňaj nové. Na ťahu sa ti nič nezmení ak tám dáš nové, len ak tak bude plynulejší rozjazd.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Rozběhové spojky ?

Příspěvekod stenly » sob pro 27, 2014 22:29:14

Asi aj kopce bude problém výsť ak sú zodraté rozbehové spojky. Ja to robím tak že na mieste keď mam nohy na zemi pridávam plyn ale rukami sa snažím stále udržat babettu na mieste a podla sily akú ma určím v akom stave sú spojky , momentálne prebrusujem 3 čelusťe tak že vložím smirkový papier na obvod čelusti a chvilu na ňom na mieste nechám bežať ale neni to ono vetšinou smirkový papier roztrhá, ale pomôže dobrusiť čelusťe. Je na nich vidieť že styková plocha je omoc veštia než ako bola keď som kúpil úplne nové čeľuste (3Ks) a zaberali asi tak na 2mm na každej. Teraz cca 1cm ale stále to je malo. A to podla ma vplyv na silu záberu teda aj ako ťahá do kopca.
stenly
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 05, 2011 21:04:08


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků