Olej za guferom

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Olej za guferom

Příspěvekod Immortal770 » úte kvě 22, 2012 11:53:49

Chcem sa spýtať či je normálne ked mam v bubne v ktorom su rozbehové čeluste gufero a za guferom je normalne vidieť olej ? Ked trochu potlačím šrobovákom do toho gufera tak sa trochu toho oleja pustí von odtial a tečie do bubna....podla mňa to nieje normalne a ten olej tam nemá čo hladať,či sa mylim ? Gufero z jeho vonkajšej strany tesní ale z vniutra hned zaním je prevodový olej :/ Tak teraz neviem či tam má byť alebo nie,napríklad ked aj trochu viac pritlačím tie rozbehové čeluste dnu,tak občas sa stoho aj ten olej vykotí (ztoho gufera) a samozrejme hned teče do bubna čož je zlée.Ešte by som chcel dodať že prevodoveho oleja mam iba tolko kolko ma byť... ....dakujem za odpoved.(najlepšie by bolo ak by ste mi odpovedali na email: halak.adam@zoznam.sk pretože totu moc často nesledujem,dakujem
Immortal770
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 27, 2012 17:57:00

Re: Olej za guferom

Příspěvekod Starec » úte kvě 22, 2012 17:58:09

Olej za to gufero sa samozrejme dostane z prevodovky a ak tam nemáš unášač je to normál ak zatlačíš za kraj gufera, že sa ti troška toho oleja dostane aj do bubna. Ovšem ak je to poskladané olej tam nemá čo robiť, iba ak za guferom. Skús trocha odpustiť z oleja ale na 99 % by som typoval na špatné gufero, lebo hoc ako by si pritláčal na čeľuste, olej by to prepustiť nemalo.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Olej za guferom

Příspěvekod Immortal770 » čtv kvě 24, 2012 7:57:58

Tak gufera som komplet menil šetky :/ a aj olej som už trochu vypustil,ale ono tam stále je,v podstate ani nepreteká vždy,iba ak ja sam chcem aby som ho silnejším potlačením dostal do bubna,len som chcel vedeť či tam ten olej za guferom má každý,lebo tak napríkald na terennej ceste sa može trochu vykotiť do bubna abo ked sa stým motorom počas jazdy pohrká,tak olej je už tak zohriaty že ma malu hustotu tak sa lahko dostane do bubna potom spojka hned začne preklzovať...tak len tolko či čo tam majú aj ostatní....
Immortal770
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 27, 2012 17:57:00

Re: Olej za guferom

Příspěvekod Starec » pát kvě 25, 2012 9:58:14

Počuj, je to trocha blbá otázka, olej predsa v prevodovke za guferom je ozubenými kolečkamy roznášaný po celej prevodovke a samozrejme aj za gufero sa musí dostať. No nie? Je to logiské a každému sa to chová podobne. Preto je tam to gufero a žiadné hopsanie či skákanie babči v teréne by nemalo spôsobyť prepúšťanie gufera ak je dobré, prípadne správne nasadené, dolicované. Ale aby si mal kľudné svedomie, tak ak budeš meniť gufero, tak z druhej strany je pružinka, tá sa dá rozobrať, troska takých 3-4 mm z nej odštiknúť, znova stočiť a nasadiť na miesto. Bude o niečo lepšie tesniť. Olej sa ti može tam dostávať aj cez O krúžko ak máš vyloganú výstupnú hriadeľ, prípadne ložisko na pravej strane.
Olej dávaj len po kontrolný šrub a ešte aj potom z neho troška nahnutím odpusť, veľa oleja môže zvýšiť tlak v prevodovke ( kontrola či nie je ovzdušňovák upchatý ) a tiež je následok pretláčanie cez gufero.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Olej za guferom

Příspěvekod Immortal770 » stř kvě 30, 2012 23:17:43

diiki teda...
Immortal770
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 27, 2012 17:57:00

Re: Olej za guferom

Příspěvekod mirra99 » stř čer 27, 2012 11:12:21

ten odvzdušňovák převodovky najdu kde? mám ten stejný problém dostává se mi olej z převodovky do čelistí už jsem čelisti 2x odmašťoval a olej se tam dostává pořád. Pokud by byl odvzdušňovák v pořádku jak se mění gufero z převodovky do spojky. Čelisti mi nejdou vytáhnout jak na ně? díky
Dva kvalty stačí, když dvoutakt tlačí!! viewtopic.php?f=18&t=2422
B210/121
B210/100
Uživatelský avatar
mirra99
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 24, 2012 17:12:00
Bydliště: Břeclav

Re: Olej za guferom

Příspěvekod Starec » čtv čer 28, 2012 4:04:37

Pre mirra99 ovzdušnovacia dierka je buď na šrobe nalievacieho otvoru, alebo na ľavej strane ako máš alternátot.
Ak chceš zhodiť radiacu spojku tak si preštuduj toto URL: http://www.babetta.info/Babetta/viewpage.php?page_id=10
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Olej za guferom

Příspěvekod mirra99 » sob čer 30, 2012 16:27:50

tak jsem vyměnil gufero ale olej se tam oběvuje stejně. Gufero je zalícované dobře. Díval jsem se u souseda na babettu a ten má pod unašečem před tím vymezovacím kroužkem ještě podložku já jí tam neměl když jí tam přidám pomůže to něčemu? Co se ještě musí vyměnit aby mi tam olej nešel? Díky za rady
Dva kvalty stačí, když dvoutakt tlačí!! viewtopic.php?f=18&t=2422
B210/121
B210/100
Uživatelský avatar
mirra99
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 24, 2012 17:12:00
Bydliště: Břeclav

Re: Olej za guferom

Příspěvekod mirra99 » stř črc 04, 2012 20:33:25

tak problém vyřešen byl prasklý jen O kroužek který byl dán za podložkami na osi z převodovky. Tak jsem dal nový O kroužek mezi podložky a je po problému gufero se ani měnit nemusel ale když už tam je...
Dva kvalty stačí, když dvoutakt tlačí!! viewtopic.php?f=18&t=2422
B210/121
B210/100
Uživatelský avatar
mirra99
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 24, 2012 17:12:00
Bydliště: Břeclav


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků