Pomoc... spojka 2.stupně

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příspěvekod Starec » pát srp 17, 2007 20:47:57

milda: Chcel by som ťa trochu opraviť. Správne má isť táto postupnosť - tenká podložka - gumený krúžok - tenká podložka - prítlačný krúžok. :idea:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod ben » pát srp 17, 2007 21:03:08

presne ako pise starec aj som to mal tak ako pise milda a kvoli tomu mi neila babca nastartovat takto usetrime ondrasskovi kopu dalsich starosti :lol: a inac o par prispevkov naspat mas odkaz na temu kde uz sa riesilo usporiadanie podloziek a o-kruzku
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod milda » pon srp 20, 2007 6:19:19

Starec píše:milda: Chcel by som ťa trochu opraviť. Správne má isť táto postupnosť - tenká podložka - gumený krúžok - tenká podložka - prítlačný krúžok. :idea:

Nechci tu začínat další nesmyslný spor, ale pořadí co jsem napsal je z origo Dílenské příručky od výrobce. Sám to na své Babettě tak mám a nemám s tím problém. A za druhé pokud by O kroužek byl mezi dvěma kovovými podložkami, na co by bylo v přítlačném kroužku to vybrání? Jinak si vážím Starcových zkušeností a budu rád když mi odpoví. :wink:
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Příspěvekod ben » pon srp 20, 2007 12:10:28

zapoj hlavu a porozmyslaj ved na co by boli 2 take iste podlozky na sebe??? ved by tam stacila 1 hrubsia, gumeny kruzok je medzi nimy aby sa neposkodil ked na neho tlaci pritlacny kruzok, ved keby to je ako hovoris tak ked sa poriadne utiahne ta matka na spojke tak pritlacny zacne tlacit rovno na gumovy a prvdepodobne ho tym poskodi

aspon ja si myslim ze to ma taku funkciu
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod Ondrassek » pon srp 20, 2007 16:35:47

ben píše:zapoj hlavu a porozmyslaj ved na co by boli 2 take iste podlozky na sebe??? ved by tam stacila 1 hrubsia, gumeny kruzok je medzi nimy aby sa neposkodil ked na neho tlaci pritlacny kruzok, ved keby to je ako hovoris tak ked sa poriadne utiahne ta matka na spojke tak pritlacny zacne tlacit rovno na gumovy a prvdepodobne ho tym poskodi

aspon ja si myslim ze to ma taku funkciu

jo lidi, už jsem to vyřešil a babetta šlape jako hodinky. Koupil jsem totiž upe n ové čelisti a ty byly uplně na nic... Vyvarujte se jim!!!! Nechal jsem si u starých přelepit obložení a na první našlápnutí babča chytla :)..
Ondrassek
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned úno 04, 2007 20:39:56
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Starec » pon srp 20, 2007 18:44:44

Ben, Milda má tak trocha aj pravdu, ten prví tenký krúžok slúži ako ochrana, aby sa guma nepoškodila, ten druhý je skôr vymädzovaci (niekedy tam ani nemusí byť ) to záleží ako pritláča prítlačný ( ak veľmi pritlačí no gumu tá sa viac roztiahne a tesní, no a tím sa netočí oska voľne, ale unáša čeľuste, čo by nemalo, lebo sa nezačnú hneď otvárať pri štartovaní. :wink:
Ondrasek, aký problém si mal z novými čeľusťami, mám dojem, že keď si dotiahol matku tak ti to tesnilo, nie :?: Asi boli vychilené plošky čo dosadajú na vonkajší unášač. Takéto zmätky výrobca odpredá za lacný peniaz ( len pre servisné účeli )a obchodníci to predávajú ako prvotriedny tovar. V servise sa to dá ľahko napraviť, ale čo si počne stým mladý chalan, ak nevie ako na to. :twisted: :roll:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod ben » pon srp 20, 2007 20:46:17

no ja som mu chcel len dobre lebo mne babeta ide nastartovat len s tym spravnym usporiadanim
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod Starec » pon srp 20, 2007 23:55:32

ben píše:no ja som mu chcel len dobre lebo mne babeta ide nastartovat len s tym spravnym usporiadanim

To je Ok, však nato sme tu, no néééééé :D
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod mana008 » ned srp 26, 2007 14:57:18

Zdravím. Mám tento problém. Druhý rychlostní stupeň jde zaředit jen pokud jedu z kopce a to ještě k tomu trvá dlouho. Čelisti jsou odmaštěné a nové (najeto 250Km) a dělá to od začátku. Myslel jsem že se to zaběhne a nic. Pokud je po dešti nebo je venku vlhko tak při rozjezdu skočí dvojka hned tj. do dvou metrů a bez prodlevy. Typ mám jako obrázky na první straně. Chci se zeptat jestli by nešlo nějak udělat aby se vyřadila jednička uplně z provozu a rovnou se rozjížděla babetta na dvojku.
mana008
Začátečník...
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 26, 2007 14:36:17

Příspěvekod milda » ned srp 26, 2007 23:07:05

Existuje typ Babetty(nemyslím starou 207), snad 215, která má jen jednu rychlost, dvojkový buben je přivařený přímo na výstupní hřídel. Pokud bys tento sehnal tak by to mohlo jít předělat. Ale nejsem si jistý jestli by to pasovalo do bloku z dvourychlostní 210. Možná ti k tomu někdo více poradí, a asi by bylo třeba dát větší rozetu a menší pastorek, aby ses vůbec rozjel. Babetta by pak jela pomaleji, otázka je jestli taková úprava má smysl, jestli není lepší si opravit tu starou aby ti dobře řadila.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Starec » pon srp 27, 2007 6:45:26

Z 215 do 210 Všetko pasuje,len z 210 treba všetko z prevodovky vybrať aj to veľké ložisko a nahradiť ho jedným púzdrom a iným ložiskom, zohnať ozubený bubom s oskou a je to. Jazdné vlastnosti sa nemenia, len to rozbiehanie je niekedy pomalšie, zvlášť do svahu ,ale stačí pomôcť pedálmi a OK. Tiež radím radšej to opraviť, dvoj rýchlostná je predsa lepšia. S tým radeným po daždi. Mám dojem, že tam motor nemá dostatočnývýkon a to sa prejavuje tak, že keď je po daždi, vzduch odsahuje v sebe mikročastice vody, a pri nasavani takéhoto vzduch motor ožije. Iste to poznáte, že večer abo v noci, motorký idú lepšie. :)
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Příspěvekod rasto1203 » pon srp 27, 2007 11:29:17

Tak to potom treba na babcu nainstalovat zavlazovanie a hned pojde lepsie! :D :D :D :D :lol: :lol:
rasto1203
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 26, 2007 16:30:51

Příspěvekod ben » pon srp 27, 2007 14:46:15

ja praveze odporucam ten 215 motor, ja som ho mal a 2000km som do babety lial len benzin a isla bez poruchy a teraz ked mam 210 tak pomaly kazdych 100km robim stale nieco so spojkou, lejem olej, odmastujem a hlavne pi**jem ked sa mi spojka zamasti 10km od domu a musim ist zbytok cesty na jednotke :lol: a teraz tam idem vratit ten povodny motor, rozbeh ma vazne len nepatrne slabsi a ak nevazis 120kg a nechces na babete pretekat tak je ten motor uplne postacujuci a nejlepsie je ze kym sa ti nerozsypu loziska alebo kluka tak ho nemusis ani v zivote rozoberat-nie jak 210 raz zlomena segerka raz volnobezka v kybli, ozubene kolecka, raz je zas humus v motore a volnobezka sa zle spina-no horor :(
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod mana008 » pon srp 27, 2007 17:10:02

Díky za odpovědi. Docela se mi to zamlouvá ta předělávka na 215 protože vážím 60 kg. Motor výkon má, protože před výměnou spojky jsem všechny kopce i prudé doslova vylítl na dvojku, ale bohužel mechoš starý díly vyhodil. Tož teda dík zas jsem o něco chytřejší :wink:
mana008
Začátečník...
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 26, 2007 14:36:17

Příspěvekod mana008 » pon srp 27, 2007 19:15:23

Nevíte kde bych mohl na netu koupit všechny díly na předělání?
mana008
Začátečník...
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 26, 2007 14:36:17

PředchozíDalší

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků