cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Příspěvekod linomaniac » sob srp 25, 2012 19:29:41

ahojte
ja viem, že sa to tu rozoberalo asi stokrát, toto aj iné fóra som kompletne dvakrát prečítal, aj tak som sa nedozvedel nič k mojej poruche.

Pred dvoma týždňami som kúpil starú 210-nu, najazdené cca 7500 km, dobrá cena.
Podľa návodov na tomto fóre som vybral a kompletne prečistil spojky, prišiel som na to, že štartovacie čeľuste boli kompletne zodraté,
štartovalo to už hliníkom, jedna pružinka chýbala, a jej zlomené časti brúsili štartovací bubon zvnútra, takže som ho dal na sústruh vyhladiť.
Kúpil som nové štartovacie spojky, nové pružiny, nahodil, a problém. Pri pedálovaní len strašne cvaká, a narobím sa jak jedno hovado, kým
nabehne. Motor ide perfektne, voľnobeh aj zmes super, kompresia jak z výroby. A to je jeden z probémov, že spojky nedokážu
prekonať kompresiu valca a nakopnúť. Štartovacie nové, rozbehové na polovicu/tretinu, radiace(ľahké) veľmi pekné, unášače tiež. Dvojku na studenom motore radí horšie, treba trošku ubrať plyn, keď sa zohreje, tak radí pekne, len trošíčku dlhšie, ale asi to na ľahkých tak má byť.

Keď dám dole plastový kryt spojky a štartujem, tak dvojka a remeň sa točí normálne, vidím, ako skúšajú zaberať štartovacie spojky (štartovací kotúč vľavo), ale len trhá, cvaká, nepretočí.

všetko je úplne suché, olej nikde netečie.

Naozaj si neviem rady, mnohí tu písali, že treba vymeniť dvojkové spojky aj s unášačmi, ale mne sa zdá, že keby šmýkali, tak neroztočím pri štartovaní remeň a štartovaciu spojku (si myslím).

je možné, že mi bude treba vymeniť už štartovací kotúč? (viete, o čom hovorím, ten ľavý, ktorý má vnútri rozbehové spojky)

alebo aký vplyv na štartovanie majú jednotkové - rozbehové spojky? podľa mňa žiadny, zaberajú až pri vyšších otáčkach.

dík za akúkoľvek radu.
linomaniac
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 17, 2012 11:54:05

Re: cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Příspěvekod mirra99 » čtv srp 30, 2012 16:31:36

jak moc jsi měl ten buben vydřítý? nemáš ted mezi paknami a bubnem moc velkou vůli? Pokud je to v pořádku skus tam nastrouhat trochu křídy mě to celý problém vyřešilo
Dva kvalty stačí, když dvoutakt tlačí!! viewtopic.php?f=18&t=2422
B210/121
B210/100
Uživatelský avatar
mirra99
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 24, 2012 17:12:00
Bydliště: Břeclav

Re: cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Příspěvekod Dejmal » čtv srp 30, 2012 20:36:17

Odpověď tu na foru někde byla.:) Dával jsi nové rozběhové (startovvaci) čelisti. Dočetl jsem se tu,že chvíli trvá než se trochu ojedou a sednou do bubnu.Obzvlášť když jsi ho sjel na soustruhu. Radili tu křídu nebo práškovou kalafunu než si to sedne. :wink:
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice

Re: cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Příspěvekod linomaniac » pát srp 31, 2012 7:34:37

takze hotovo, kupil som aj ostatne spojky nove a masina ide na brnk.

Kolofonia pomohla len na 2 starty, potom uz nefungovala.
linomaniac
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 17, 2012 11:54:05

Re: cvakanie pri štartovaní - zlý štart

Příspěvekod Dejmal » pát srp 31, 2012 12:53:54

Já používal tu křídu.:) Ale hlavně že to už šlape. :lol:
Nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůře!!!
Uživatelský avatar
Dejmal
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:48:11
Bydliště: Malenice


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků