stare celuste...co s nimy?

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod linomaniac » čtv zář 06, 2012 21:40:08

Starec píše:Sice neviem, ani nepotrebujem, ale určite tiež niekto na Slovensku to renovuje. Čo tak použiť pána Google, veď nečakajte aby sme Vás úplne viedli za ručičky, jak 5-ročné deti.
Prípadne si preštuduj túto tému URL: http://www.babetta.info/Babetta/forum/viewthread.php?thread_id=231


ježiši starec, to si aj doma taký ufrflaný??? to musí mať stará z teba radosť :D

ja mám babettu tri týždne, tak hádam nemyslíš, že som v tom doma jak ty?
linomaniac
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 17, 2012 11:54:05

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod ontario » pát čer 07, 2013 17:30:51

Dostal jsem se na tuto stránku až nyní a tak reaguji. Kdo má problém, co se starými rozběhovými /lehké i těžké/ čelisti i jiné části,které vyžadují nové třecí obložení, tak na Slovensku je v Trnave -Ferotechna,která se touto činností zabývá.
E-mail na firmu je : ferotechna@ferotechna.sk
Prodejna se nachází na Bratislavské ulici 35 v Trnave . .Mobil: 0905 123 490
Sám ji navštěvuji,takže kontakt je aktualní. Osobně si lepím čelisti pomocí přípravku Retol ,to je hustá tekutina,která se po nanesení vypálí při 180 stupních celsia cca 2 hodiny. Osobně to porovádím v elektrické troubě sporáku.Mám na to udělané takové přípravky, do kterých stlačím po nanesení Retolu čelisti s novým vytvarovaným kouskem třecího matelialu/jde koupit samostatně/ a vložím do trouby,která je vyhřátá na 180 stupnů. Kdo má doma ještě zásobu v minulosti používaného těsnicího tmelu- Hermetik - ,může ho použít také na ten stejný účel.
Doporučuji do Googlu zadat - Retol a dočtete se více.
ontario
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 02, 2010 14:25:59

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod jaryk77 » ned čer 09, 2013 7:56:43

Dobrý den pánové :-) Samozdřejmě že se dělají i repasy odborně i na brzdové obložení (u Babett pakny).Ale raději bych doporučoval koupit si nové,myslím že moc nestojí.
Nechával jsem dělat repasy jak na brzdové tak na komplet spojku.Startovací 2x,rozběhové 3x a řadící lehké 2x.Donesl jsem u nás do auto-moto očištěné obložení pakny atd,a do měsíce jsem měl odborně nalepené.Sranda byla v tom že jsem zaplatil o 150% víc jako za nové.I když v dnešní přednádherné kapitalistické době se neoriginální díly vyrábějí v Číně,Malaysii a v dalších Asijských státech a kvalita bohužel tomu taky odpovídá.Nedávno jsem v Motomaxu kupoval 2ks vzpěra blatníku horní (takový ohnutý pochromovaný drát a 6ks příchytka blatníku.No Asijský paskvyl se na tom nemálo podepsal.Přišlo mi 2ks hajdumpajdum ledabile křivě ohnutý drát každý jinak křivý který se ani při největší fantazii bohužel nedaly použít a příchytky blatníku? Jsem musel jemně opracovat a project závit,takže velké sklamání.
Nevím proč prodejce při kupování zboží,to zboží řádně neskontroluje.Takhle si firma MOTOMAX s.r.o dělá pěknou reklamu :-(
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod ridchey » ned čer 09, 2013 8:13:07

no,ja narazil na zajimave stranky : http://www.renovace-brzdovych-celisti-spojek.cz/

zatim jsem je jeste nevyuzil,bo jsem ve fazi sbirani materialu,ale treba uz nekdo ano....
a kvalita druhovyroby je nekdy desna,to uz aby jsme tu zacali delat seznam co kde nekupovat....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod jaryk77 » ned čer 09, 2013 8:49:37

Docela se mi nelíbí na prodejcích že neuvádí odkud výrobek pochází a jestli ho mají skladem ihned k dodání.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod ridchey » ned čer 09, 2013 9:44:27

ted nedavno jsem koupil novy spojkovy buben, ocelovy, vskutku precizne vyrobene,snad az moc ostre hrany na ozubeni pro remen, ma ale jednu drobnou vadu....je jednou tak tezky nez original ocel/hlinik....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod ontario » ned čer 09, 2013 9:56:58

Je pravda,že jsou ceny renovace starých čelistí málo přijatelné.Konkrétně uváděná Ferotechna počítá 5 eur/ks .což oproti novému kusu /2,85 eura/ za rozběhovou a 4,42 ,eura za těžkou je z hlediska ceny málo přijatelné ,ale uváděl jsem v minulém příspěvku ,že na Slovensku je také firma,která se touto činností zabývá. Jak jsem v minulém příspěvku uvedl,tak já sám si je lepím /koupil jsem jen náhradní sadu/ a již roky s osobně nalepenými je používám v Babete. Brzdovou pásovinu o síle 4 mm a 5 mm lze koupit samostatně v uvedené Ferotechně /pro zájemce na Slovensku /Jezdím s Babetou na ryby a to mám sám skoro 100kg a s rybářskou výbavou musí Babeta uvést cca 120 kg.Takže dost velká zátěž na spojky.Obložení mi vydrží cca 1,5 roku. Výhodou je,že tu v Trnave,kde žiji , je rovina ,ale i tak jsem s Babetou velmi spokojený a hlavně jsme vyhráli bitvu v parlamentu o SPZ a poděkování patří " Starcovi " z Babetronu.sk - máme odklad na 10 roků
ontario
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 02, 2010 14:25:59

Re: stare celuste...co s nimy?

Příspěvekod Friktion » sob čer 22, 2013 12:29:46

zdar, čelisti mi v Brně u Vorla delaj za cca 30 AZ 60 korun podle toho který.dává to Kus za kus
mám je UŽ přes rok A v poho. případně bych to Mohl nějak zařídit.jde jen o poštovný, takže to nakonec vyjde dráž.pokud by toho nebylo víc.
Friktion
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 12, 2012 12:30:50

Předchozí

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků