Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod verny » ned črc 14, 2013 18:59:09

Tady je to vidět lépe... kolíček si jezdil jak chtěl.
Zalepeno. Uvidíme...
Dodělal jsem to a přijel kamarád. Zkušební jízda po okolí proběhla dobře.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
verny
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř kvě 01, 2013 0:53:20
Bydliště: Chomutov

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Grunt » ned črc 28, 2013 16:11:08

Mám naprosto stejný problém a celý víkend s ním válčím. Když spojku rozeberu, vyčistím a znova nasadím, tak funguje jakš takš. Ale jak se s tím projedu po městě, tak na zpáteční cestě můžu na druhý převodový stupeň zapomenout. Třecí plochy se zdají být suché, unašeče jsou ani ne dva měsíce staré a také se zdají být v pořádku (pouze na styčných plochách oklepaný trochu chrom), ale dělá to přesně jako když jsem měl vytlačené plochy na starých unašečech. Prostě to při přehazování nechce dotlačit a do dvojky se jakoby dokloužu. Třeba celý kopec jsem vyjel na mód kdy přehazuje převodovka z jedničky na dvojku. Čepy na paknách se zdá, že drží, nicméně velký buben na vnitřní boční ploše trochu poškrabaný. O co by se ty pakny ještě mohli zasekávat?
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Bebeno28 » ned črc 28, 2013 20:06:29

Na unášači sa časom otlačia také malé lošky od toho valčeka ktorý do toho tlačí.
hrana toho unášača žačne prečnievať ( dúfam že ma trocha chápeš čo myslím ) . Pilníkom tú hranu zbrús , aj o to sa to môže zadrhávať.
zšetky plochy po ktorých sa unášač trie pri pohybe ošmirglij, musia byť hladké.

Daj vedieť či to pomohlo
Bebeno28
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv čer 27, 2013 1:11:29

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod ridchey » pon črc 29, 2013 0:06:34

nezapomen,ze do kopce se muze stat,ze kdyz se rozjedes trochu vic na jednicku,tak odstrediva sila zacne pusobit na dvojkove celisti a zacne radit dvojku, tim ztratis zaberny moment a motor ti umre,nasleduje tak zpet prerazeni na jednicku, a kdyz tak valis furt pryc,tak se situace opakuje, jednicka ,dvojka,jednicka,dvojka, musis podle kopce taktizovat s plynem
a jinak pokud nejsou pakny zamastene,tak je nechej sednout, jestli mas nove
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Grunt » úte črc 30, 2013 19:24:06

Bebeno28 píše:Na unášači sa časom otlačia také malé lošky od toho valčeka ktorý do toho tlačí.
hrana toho unášača žačne prečnievať ( dúfam že ma trocha chápeš čo myslím ) . Pilníkom tú hranu zbrús , aj o to sa to môže zadrhávať.
zšetky plochy po ktorých sa unášač trie pri pohybe ošmirglij, musia byť hladké.

Daj vedieť či to pomohlo

Díky, ale tohle není ten případ. Unašeče jsou nové a je na nich ještě chrom (ten brousit z nich nebudu). Pakny byly doslova vyleštěné. Trošku jsem je zmatnil šmirglem. No co mě překvapilo víc je, že jsem tomu dal teďkom zabrat a protáčí se to i při plné rychlosti. Chod není při plném plynu plynulý a normálně cítím jak to cuká (přitom motor vrčí konstantně). Olej to není, protože pakny mi vydřely do bubnu černou drážku. A to znamená že i unašeče tlačí dobře. Zamaštěné buben nebyl vůbec, ale na prstech mi zůstal grafitový prach z otřených paken a na bubnu pro změnu zase moje otisky. Absolutně nechápu čím to může být. Unašeče jsem zkoušel i nové, ale díky kvalitě druhovýroby to bylo ještě horší. Zajímavostí je, že i když sundám hřídel s paknama a unašečem a zůstane mi tam jen buben, jakoby v něčem sedí, trošičku hůř se otáčí a při otáčení jakoby dřel o něco plastového uvnitř převodové skříně, soudě dle zvuku. Ale vždyť uvnitř není nic co by se mohlo pokazit, ne?
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Bebeno28 » úte črc 30, 2013 20:07:45

Vo vnútry na tom hriedeli je iba taký vymedzovací valček, segerovka podktorou je podložka.
Nemal si to rozobraté?
Často sa stáva že pri skladaní motora po GO, sa zle podávajú na hriadel vymedzovacie podložky a podložky zabraňujúce oteru segeroviek o guferá.

Možno tam by som hľadal zapáchajúcu gumu. Jedna segerovka je aj z vonkajšej strany pod hnacím kolečkom na reťaz.

Si si istý že volnobežka je v poriadku, nie som si istý či by nemohla mať za následok aj too radenie ak by bola zlá.
Bebeno28
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv čer 27, 2013 1:11:29

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Grunt » úte črc 30, 2013 20:54:19

Právě že rozebrané jsem to neměl. Začalo to tak samo od sebe. To je to nejzvláštnější. Za studena to vcelku jede, tak to asi za stuedna zaháknu na dvojku a pak budu jezdit do křižovatek obloučky abych nepodřadil :)
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Bebeno28 » úte črc 30, 2013 23:29:33

Akú máš fugu medzi obložením a bubnom ? Je to malá medzera, cca 1 mm ?
Bebeno28
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv čer 27, 2013 1:11:29

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Grunt » stř črc 31, 2013 17:56:07

Díky moc za snahu, ale přijít si na to budu muset sám.
Uživatelský avatar
Grunt
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 110
Registrován: ned črc 07, 2013 0:16:43
Bydliště: Morava

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Bebeno28 » čtv srp 01, 2013 14:11:11

OK, ak by si mal otázky tak sa pýtaj.

Držím palce.
Bebeno28
Více pokročilejší...
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv čer 27, 2013 1:11:29

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » ned srp 11, 2013 20:44:16

Dobrý večer milý Babettáci,mám podobný problém špatné řazení druhého stupně z jedničky na dvojku mi spadne po rovince menší sklon z kopce.Mám v plánu dát nové spojkové čelisti.Mám doma čtyři páry spojkových čelistí získáno na burze atd (těžkých)mají opotřebované obložení proto je dám na repas chtěl bych se zeptat proto že se v tom moc nevyznám,jak poznám čelisti druhovýroby?Chtěl bych dát na repas jen původní originál vyrobeno SVL jak poznám rozdíl? Potom se chci urgentně zeptat,těžce mi startuje z půlky při prudkém šlápnutí se mi protočí až dole na pedálu má startování vliv i řadící čelisti/buben atd.Podotýkám že mám nové startovací čelisti pružiny a třecí plocha je v super stavu nic mastného.Nevíte čím by to mohlo být moc děkuji za odpověd.
Jinak babettka jezdí perfektně akorád to pozdí přeřazení na dvojku mne štve a to startování.Chci mít babettku pígl mígl v TOP stavu se vším všudy,děkuji vám za rady :-)
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » pon srp 12, 2013 7:18:15

Na startovani ma vliv i dvojkovej buben, takze pokud mas spatny ty dvojkovy celisti, tak se ti bude i hur startovat.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 11:51:57

Zdar Pate :-) a kde se prosím dají sehnat ještě původní originál těžké řadicí čelisti,v jakých moto shopech? Kde kupuješ ty?Myslím kvalitní díly nejlépe původem Slovensko.Moto krámek Jakuba? Nebo Motomax? nechci kupovat podřadnou druhovýrobu od rýžožroutů :-( moc děkuji za odpověd.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » pon srp 12, 2013 12:00:51

Ty jo tak to ti nereknu kde maji origo dvojkovy celisti. To spis jim napsat a zeptat se. Ja akorat repasoval loni ty svoje za 60Kc a pouzivam je do ted naprosto bez problemu.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 12:13:19

Pate chtěl bych sem vložit fotky mojí Babettky focené Olympusem a nějak mi to sem nejde.Jak dáváš fotky ty pořád to chce menší formát (blbina) na facebooku to jde bez problémů i video.
Tak za repas jedné dvojkové čelisti si dal 60Kč? To je dobrá cena,kolik milimetru má být tlouštka obložení? Aby dobře řadila,a jakou barvu máš obložení černou, Nebo červenou? Já jsem dříve asi je to 15-17 let jsem opravoval Babetty 207,210 dělal jsem si na nich vše ale za ty léta jsem přišel ze cviku a po tolika létech jsem se k tomu vrátil tak že jsem vlastně začátečník.A na Babettě povezení se nedá srovnat s žádným strojem je to zkrátka povezeníčko.Jak jsem se v sobotu premiérově jel projet tak to jelo živě a splašeně do mírnýho kopečka se mnou a to vážím 120kg.Jsem nahrál i krátké video na stojanu jak Babča pěkně přede a zadní kolo se pootáčí pěkně pomalinku.Jakou tam máš zapalovací svíčku? Ať pochytím menší inspiraci já tam mám BRISK N17C po rovince a to jsem moc nehnal abych se někde stým splašeným strojem někde nezapleštil jel 55km/hod (jenom na pár sekund pak zpět pod 50km.Ale musí býti TIP TOP
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

PředchozíDalší

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků