Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » pon srp 12, 2013 12:17:52

Myslim ze 60 bylo za obe :-D Oblozeni mam cerny, davaji tam nejaky brzdovy oblozeni, daval jsem to v Brne v komarove, ti to stejne nekam posilali, tak sem na to cekal 2 tydny akorat.
Fotky vkladej pres postimage.org. N17C se tam ma davat normalne, muzes misto toho pouzit i NGK b5hs/b6hs. Ja pouzivam NGK BR7HS (to je studenejsi a odrusena, protoze mam snizenou hlavu).
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 12:25:42

Pate kolik stojí ta svíčka NGK odrušená? A jak jsi sní spokojen,a snížení hlavy jak jede Babetta?Když dám tu odrušenou NGK co máš ted ty v Babette půjde mi natočit protože já nemám žádné úpravy.Jenom jsem čistil karbec a spojku.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » pon srp 12, 2013 12:44:40

Odrusena vs neodrusena je asi uplne jedno. Ta neodrusena od ngk jde akorat hure sehnat, ale jinak ty svicky jsou kvalitnejsi a dle me lip startujou a drzi volnobeh. Nekdo rika ze odrusena dava mensi jiskru, ale ja si to nemyslim. Vyhoda je pak akorat kdyz pouzivas nejakou elektroniku tak ta odrusena ti tolik neprenasi ty impulsy. Svicka stoji od 100-150 (podle toho kde ji sezenes). Vyplati se koupit i kvalitni fajku (ne ty stary co tam davaji, ktery tam poradne nedrzi a za deste blbnou).
No ja mam jen vic uprav nez jen snizeni hlavy a jsou s tim porad problemy, takze to mozna vratim zpet. Nebo pokud snizit tak jen o trochu, ja to mam o 0,6mm a uz je to poznat celkem slusne, volil bych priste treba jen 0,4mm.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 13:06:25

To u nás Yamaha servisman mi prodává NGK na babettu hodně přes 200Kč jenže musíš mít na to jinou fajfku širší středový koncák.Tu fajfku s kabelem mi prodával za 280Kč tak jsem šel pryč ale tu NGK si koupím věřím že Japonci mají kvalitu.Koupil jsem svíčku taky Japonce DENSO za 80Kč (nemám vyskoušeno).Ono nějaký úpravy jako zásah do motoru není to pravé vořechové.Možná z krátit koleno výfuku,možná udělat 1mm dirku do středu šroubu nálevového převodovky (kvůli předtlaku)možná u motoru větší ozubené kolečko na 14zubů,ale jinak nic.Nemám rád půlení motoru a výměnu ložisek,potom výbrus.Jsou tu machři co tuní a lámou si hlavu že jejich chudák Babettka neudělá 120km/hod :evil: Když budu chtít nějakej nadupanej stroj tak to rozhodně nebude Babetta,Babetta je na projíždky krajinkou do přírody kochání po krásách.Ono čím více se hovnem maže tim více hovno smrdí.V roce 2003 jsem si koupil nového skůtra prodavač mi říkal že z Babetty na tohodle krasavce jsou nebe a dudy.Po ujetí 40km jsem byl na skůtru dolámaný jak prase.Pár krát jsem se skůtrem jezdil najel jsem sotva 1.200km a hodil jsem ho do garáře a tam se válí 9let a ani se mi po něm nestýská.Babetta je pohodlnější kord když na ní jsou olejové tlumiče přímo ještě od výrobce.Pate někde si psal že vozíš v košíku zámek na zamykání Ty taky nemáš v řidítkách zámeček tak jako já? já musím vyšpekulovat jak budu babettu zamykat.Jak zamykáš Babettu Ty?
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » pon srp 12, 2013 13:15:05

Mam zamek, ale ten je ve meste k nicemu. Kdyz to zamcu, tak to nekde veme a odnese, takze sem koupil takovej tlustej zamek na kolo a vzdycky to hodim k lampe nebo tak :)
Jinak ja svicku koupil za 110, fajku za 150 a kabel stoji 30 zhruba, takze on po tobe chtel fakt hodne. Jinak pis do SZ pokud mas dalsi info, at tady neplacame uz na uplne jiny tema.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 13:20:37

Ta fajfka byla komplet gumová s kabelem v kompletu nerozebíratelná dovoz z USA na Yamahu,za chvilku jdu na zahradu delaborovat spojky u dvou Babett 210.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » pon srp 12, 2013 15:15:17

Tak jsem zpět z delaborky Babetových spojek.Před chvilkou jsem našlápnul z pravé strany jen tak ze zvědavosti,jestli ta moje babča chytne šla (nabrnknutí) a to jsem sní jezdil v sobotu.Pustil jsem benzín na rezervu tam nemám ani čtvrt litru.Zmáčkl jsem sytič a hned naskočila,pěkně naklapání zadní kolo bez plynu se otáčelo pomalu z lehka.No jo jenom že fotky né a né jsem vložit :oops:
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » čtv srp 15, 2013 7:05:04

Včera jsem obvolával prodejce náhradních dílů na Babetty 210 ohledně spojek řadicích čelistí jestli prodávají originál a bylo mi řečeno že už nikde není origo k sehnání že je vše druhovýroba.Pan Jakuba z motokrámku který má i servis mi řekl že pakny a oložení je velmy dobré lepší než repas nalepené.Ale nám jde i hlavně o vnitří válečky jak roztahují na záběr.A ty prej se nevyrábí do náhrady jenom v nich.Že když se pakny sjedou tak se koupí nové i kvůli těm válečkům.Můžou býti nové nalepené obložení ale když jsou vymáčklé válečky tak to prý stejně nebude dobře řadit.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » čtv srp 15, 2013 7:23:53

No jeste sem teda nevidel vymackany ty valecky, to uz musi byt asi hodne najeto, ale dost problemu na sve babci mam s vnejsim unasecem, kterej se o ty valecky vytlaci. Material leze do kraju a pak ten unasec zacne drit o drzak celisti a spojka spatne radi. Vcera sem koupil novej (nastesti stoji jen 90Kc) a vypada ze problem zmizel, uvidime jak dlouho to vydrzi. Predtim sem to resil pilnikem a srazit ty vytlaceny hrany.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » čtv srp 15, 2013 11:37:50

na starších paknách řadicích čelistí Těžká tak tam na válečkách je vidět vymáčklej rádius,já jsem si taky objednal za 90Kč ten prostředek to co ty Pate jak se opírá při záběru o ty válečky.Zdřejmě je vyroben z měkého materiálu,doma mám dva originál původní z dvou babett zdřejmě tvrdé železo tmavší barvy a to možná z vrdosti kurvilo ty válečky a ted to bude naopak.No uvidíme co tam dám.
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » čtv srp 15, 2013 13:19:27

Ja bych radsi dal mekci ten unasec a po 500km to vytahl a zabrousil. Navic dostupnost tohoto kousku je vsude. Kdyz das ten tvrdej original a vymackas ty valecky, tak to uz nevymenis... leda cely celisti a to je draha sranda a je to na dyl.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod ridchey » čtv srp 15, 2013 13:31:38

vymenit ty valecky v zasade neni problem, vytuknou se osicky a jsou venku, jde o to sehnat vhodny material dobre kalitelny,aby mel spravnou tvrdost , eventuelne se na ne dal dat tvrdochrom,jako na ten vnejsi regulator, coz by byla - me tak napada dalsi soucastka,jako ten unasec, k sehnani kvalitni vyroby...
anebo tam pisknout nejake miniaturni kulickove lozisko, jenze tam uz by se cena splhala ke trem stovkam za par....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » čtv srp 15, 2013 13:49:23

No miniaturni lozisko neni spatnej napad, ale byl by vubec problem to sehnat, ale zase by to bylo asi az do dozivotni :-D Ja treba problem s tema valeckama nemam, na mym upravenym motoru fakt odchazi ten vnejsi regulator, protoze pri vetsim vykonu a vyssich rychlost jsou tam daleko vetsi tlaky a uz to proste nedava, uvidime jak dlouho vydrzi novej unasec, sam jsem zvedav.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod jaryk77 » čtv srp 15, 2013 14:18:19

ridchey píše:vymenit ty valecky v zasade neni problem, vytuknou se osicky a jsou venku, jde o to sehnat vhodny material dobre kalitelny,aby mel spravnou tvrdost , eventuelne se na ne dal dat tvrdochrom,jako na ten vnejsi regulator, coz by byla - me tak napada dalsi soucastka,jako ten unasec, k sehnani kvalitni vyroby...
anebo tam pisknout nejake miniaturni kulickove lozisko, jenze tam uz by se cena splhala ke trem stovkam za par....

Taky myslím dobrý nápad,když jsem panu Jakubovy z moto krámku říkal jestli se dají sehnat ty válečky odpověděl že to nikdo nevyrábí :-( Před chvilkou jsem šel zaplatit net a při zpáteční cestě domů,jsem se zastavil v prodejně kde ještě před 10léty normálně prodávali díly na Babety a před patnácti léty celé babety kolem 20.000Kč.Ted tam prodávají kola a v poličkách zbytek dílů na Babetty 210.maličkosti,kryty víčko na nádrž,pružinky,kryt na světlo atd.Měli tam buben na řadící čelisti nový originál vyrobené ještě ZVL Kollárovo měli ho tam od roku 1992 za 439Kč už v tý době to měli pěkně předražený tak jsem ho koupil.A budu mít fungl novou kompletní spojku :-) Buben je bez simeringu by mne zajímalo jaká je velikost simeringu 28x38x7 ? Simering se tam jenom rukou v sune a zaklepne kladívkem rovnou plochou dřeva? Nebo jak to dělá te vy? Jeden starý pán co tady kousek ode mne opravoval kamarádům babetty tak ten to lepil v teřinovým lepidlem :twisted: Jsem mu říkal že je to kravina že až ho bude měnit že se posere :!:
Jaký simerinky tam dáváte vy,obyčejné klasické černé nebo něco lepšího modrý oranžový vím že jsou značkové a kvalitnější.Před včírem jsem od pána Jakuby z motokrámku objednal nejaké díly a součástky na Babettu kolem 2.000Kč,jsem zvědavý kdy to příjde.Kolik milimetru obložení má nové řadicí čelisti a kolik je minimum?
jaryk77
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob zář 08, 2012 15:10:13

Re: Stále špatné řazení druhého rychlostního stupně :-(

Příspěvekod Pat » čtv srp 15, 2013 14:31:24

Kolik ma novy ti nikdo asi nerekne, kdyz mas vetsi tak se to smirkem zabrousi a minimum je az to spatne funguje. Gufera staci pouzivat uplne obycejny za 20 a klidne kazdej rok vymenit, castka to neni skoro zadna a prace na chvili a mas klid. Jinak normalne ho tam jemne natlouct pres drevo jak rikas. Lepit vterinakem je nejvetsi blbost, protoze to uz nevyndas (zvlast treba gufero pod magnetem jde uz tak blbe ven). Seznam gufer si najdi v dilenske prirucce, je tu na foru cela okopirovana.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků