B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Příspěvekod ridchey » pát bře 01, 2013 11:22:17

jednicka je vlastne v rozbehovem bubnu- ty tri pakynky...ve sve podstate je po rozbehu v zaberu porad, i kdyz se dostatecnyma otackama pripina nasledne dvojka....reseni tehle automatizace je genialni, ale pravda je,ze bych taky nekdy uvital moznost si manualne zaradit to co zrovna potrebuju.....,tzn do kopce nechat jen jednicku ... :mrgreen:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Příspěvekod Mr.HONDA » pát bře 01, 2013 13:27:32

Já možnost nechat tam jedničku mám vždycky. Stačí jí nevytáčet úplně nadoraz a babča nepřeřadí.
Mr.HONDA
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 23, 2013 6:38:35

Re: B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Příspěvekod abo » pát bře 01, 2013 15:27:04

Áno, ale ak máš veľký kopec je to blbé držať v polovici plynu.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Příspěvekod Mr.HONDA » úte bře 05, 2013 11:41:08

Tak jsem to zřejmě vyřešil. Celej dvojkovej buben jsem rozebral a veškeré dosedací plochy jsem přejel pilníkem a lehce zaleštil. Hlavně bylo zapotřebí srazit hrany těchto dosedacích ploch. Dále došlo ke stažení lehkých čelistí. Vyndal jsem čep, kterej je drží na unašeči a čelisti sundal. Pak jsem je svíráním ve svěráku sevřel tak, aby se tam vešla segrovka a bylo to tak tak, ale šlo to zlehka. Mám najeto 60Km od repasu a vše v pořádku. Jen vždy po delším stání (přez noc) to po prvním startu dvakrát, třikrát zařadí razantněji, ale né tak drasticky, jako předtím. A poté se to samo srovná a už to šlape na 100%. Toto již připisuji chladnému počasí a vlhku, které se podepisuje na spojkách. Třeba si to za chvilku sedne úplně uvidíme. Každopádně zatím je pokoj.

Jinak já bábu koupil s převodem 13/39 Myslím že i toto má vliv.
A při jízdě do kopce (cca 10%) mi podřadí na 1 a už nezařadí ať se snažím jak chci. můžu jí držet nadoraz (30Km/h) a ani se nepokusí. Po rovině jsem schopen udržet 40 - 45, ale nejni to ideální. Dvojce se už nechce. Držim to na plnej a babča jen tak hudlá a je ráda, že je ráda (jezdím tak 35) a z kopce se rozjede na 55-60 bez nějakého drastického přetáčení.

V plánu je převod 13/47 - čím dřív, tím líp
a volnoběžka, kterou se snažím vyřešit jinde.

Momentálně ještě řeším to, že babča se po cca 15 km ohřeje a přestává táhnout opět asi ten blbej převod a mám podezření na kroužky, asi jim ten převod u předch. majitele za těch 7000 dal taky zabrat.

foto, co jsem upravil v dvojkovém bubnu zde:
http://durexxx.rajce.idnes.cz/repas_spojky
Mr.HONDA
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 23, 2013 6:38:35

Re: B210- občas razantně kope dvojku a už nepodřadí

Příspěvekod Pat » úte bře 05, 2013 13:29:05

No jestli ti po ohrati uz netahne tak to vypada spis na zadrenej valec, sundej hlavu, pripadne valec, mrkni na nej a na krouzky.
Jinak dobra prace ze jsi to vyresil ;)
Prevod zmen co nejdriv, abys zbytecne netrapil motor.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků