B207 Problém s unašečem rozběhové spojky

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

B207 Problém s unašečem rozběhové spojky

Příspěvekod Kwjety » pon bře 04, 2013 20:22:08

Zdravím všechny příznivce Babetty. Přes zimu jsem na své Babettě 207/500 dělal generálku motoru a někdy minulej týden se pokusil o nastartování. Od šlapátek do motoru nešel přenést žádnej moment, ale když jsem otáčel setrvačníkem, tak se motor točil a přenášel moment na zadní kolo. Dnes jsem rozebral spojky a zjistil, že unašeč rozběhový spojky se dotýká bubnu startovací spojky na konusu kliky nebo nevím, jestli přímo tam, ale když unašeč se setrvačníkem utáhnu, nenašlápnu to. Unašeč je novej z fichtl krámku a oproti starýmu se liší zadní částí, která nemá konus jako u starýho unašeče a chybí i vybrání na filcový těsnění. Zkoušel jsem nasadit i starej unašeč a ten se opírá taky. Buben startovací spojky je nasazenej správně, segrovka tam drží. Nevím, kde je krpa. Leda, že by nová klika, kterou jsem dával do motoru má užší konus, jinak si to nedokážu vysvětlit. Nemá někdo s něčím podobným zkušenost? Díky za odpověď :)
Kwjety
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 14, 2013 18:22:01

Re: B207 Problém s unašečem rozběhové spojky

Příspěvekod babetak55 » čtv bře 07, 2013 0:02:28

ta krpa bude asi v klice
máš ji spravě usazenou?
nemá náhodou jiné rozměry?
http://babetak55.motorkari.cz
babetta 207
babetta 210
Uživatelský avatar
babetak55
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 191
Registrován: úte zář 04, 2012 20:58:39


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků