Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod Drake » stř čer 19, 2013 19:27:03

Bylo nebylo, jednoho krásného dne jsem se konečně pustil do opravy spojky naší 210. Já na tom moc nejezdím, takže jsem nevěděl, že se tam něco vůbec stalo, ale zvonilo to a dostal jsem za úkol to opravit.
Inu sundal jsem kryt a hned věděl, že je něco moc špatně. Vevnitř byla asi tuna černého prachu, z čehož jsem usoudil, že se někde rozpadlo obložení nebo jsem našel důl na uhlí. Sundal jsem řemen a v pravém bubnu na mě čekalo překvapení. U řadících čelistí asi upadlo obložení a šlo to kov na kov. Tudíž ozubený buben má ten železný vnitřek probroušenou až do hliníku.
Po krátkém rozmýšlení, co to zase bude stát jsem si vzpomněl, že od pradávna máme jeden náhradní motor. Našel jsem ho a rozdělal, vyndal buben a našel i úplně nové náhradní řadící čelisti. Celý šťastný jsem to rychle složil a začlo to. Jelikož jsem nejspíš zamastil bubny, za boha to nechtělo chytnout. Po asi 10 rozdělání a tolika nadávkách a neúspěšných pokusech o vyčištění jsem vyrazil koupit nové startovací čelisti i s pružinami. Po složení pořád stejný problém. Benzín nechtěl odmašťovat a ani speciální odmašťovač nepomohl. Po asi hodinovém mazání a vyplivnutí plící jsem vyndal svíčku a zkusil prošlápnout bez komprese. Motor se točil! Zase jsem to složil a další hodinu šlapal a CHYTLO TO!
Konec příběhu.

Nastartováním se projevil další problém, předpokládám, že je to tím novým startovacím obložením, na volnoběh něco šmejká v motoru, při přidání plynu to přestane. Sedne si to?
Druhý problém- nejde to rozběhnout (nastartovat na stojánku už ano), která spojka bude ještě mastná?
Díky za odpovědi.
Drake
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 04, 2012 21:16:28

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod ridchey » stř čer 19, 2013 19:49:50

zkontroluj rozbehovy buben a sestavu tech tri paken a odmastit je,jestli jsou tam spravne vlozeny a jetli treba neupadl čep na kerem jsou nasazeny, a jestli dobre chodi ty pohyblive čepy, atd.
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod Pat » stř čer 19, 2013 20:58:40

jak rika ridchey, jestli jsi kontroloval jenom buben vpravo tak jeste rozebrat a procistit buben vlevo, na to potrebujes stahovak jinak to nesundas
tam jsou 3 rozbehovy celisti (uvnitr) a 2 startovaci na okraji
najdi si na youtube video rozborka bubnu babetta a mrkni na to ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod Drake » stř čer 19, 2013 21:08:01

Já už to měl asi tak 10x rozdělané a čistil jsem to snad pokaždé. Startovací jsou nové, startování šlapkami už jde, ale rozběhnout to moc nejde, chytne to až při mnohem vyšší rychlosti, než před tou "nehodou." Takže se mám zaměřit na ty rozběhové jo?
A štrejchat budou nejspíš ty nové startovací...?
Drake
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 04, 2012 21:16:28

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod Pat » stř čer 19, 2013 21:19:16

Jestli mas i nove pruzinky startovaci tak je to logicky ze to jde az pri vyssi rychlosti, protoze ty stary byly vytahany ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod ridchey » stř čer 19, 2013 23:17:31

aha,tak jen pro upresneni: kdyz ji chces rozslapat,tak - a)slapes vyssi rychlosti,nez zaberou celisti a motor naskoci, nebo za b) celisti drzi v zaberu,ale nechce naskocit motor, nebo za c) motor rozslapnes,naskoci,ale nerozjedes se na 1stupen?
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod Drake » čtv čer 20, 2013 10:47:59

ze začátku jsem šlapal hodně rychle a nechtělo se to chytnout, jen to zvonilo, ale to asi bylo tím, že to bylo mastné, teď už to chytá, ale musím šlapat vyšší rychlostí než to bývalo, ale to teda asi bude tím, že mám nové pružiny.
Rozjet se jde docela v dobře, ale mohlo by to být při rozjezdu více plynu, nemá to takový odpich, to bude asi chtít nové pružiny na rozběhové čelisti že?
Drake
Začátečník...
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 04, 2012 21:16:28

Re: Příběh: Všední problémy obyčejného babetáře

Příspěvekod ridchey » čtv čer 20, 2013 12:57:25

no,v prvni rade to vypada,ze mas otocene ty dve startovaci pakny, mrkni do dokumentace na spravny smer paken,to vypada,ze ti prokluzuji naopak uchycene....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků