převodovka. - snad. :)

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

převodovka. - snad. :)

Příspěvekod luccas » ned led 14, 2007 12:28:06

Poslední dobou, když přeřadí na druhý stupeň tak jakoby to klouzalo. :( na dvojku nevyjeu ani nejmenší kopeček. Taky už se mi stává, že když jedu po rovince na dvoju a povolím plyn a zase přidám tak to jakoby podřádí na 1. (ŘVE JAK BLÁZEN) a pomališku zase naskočí dvojka. :evil: A to mě pěkně štve. už nemůžu ani do přírody na "výlety".

Čím to může být? Žeby už ohoblované? nebo zamastěné? fakt nevim.
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Jenda » ned led 14, 2007 18:10:47

Vypadá to na zamaštěnou spojku /II. stupeň/. Sjetý pakny na dvojce /též i omačkanej unašeč paken/ řadí spíše velmi tvrdě, již okolo 15km/h. Zamaštěný naopak kloužou, což je asi tento případ. Možná se tam dostává vadným "O" kroužkem, nebo přes prasklý gufero olej z převodovky. Závada se bude zhoršovat, až nejen to nebude řadit, ale nepůjde motorka našlápnout vůbec. Tedy vyčistit, zkontrolovat gufera a "O" kroužek, zda to někde neteče...
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod bmk » pon led 15, 2007 14:32:22

já měl přesně to samé co popisuješ doslova a do písmene a dopadlo to tak,že do měsíce jsem dělal nové spojky.byly sjeté na doraz...na to je každá rada marná dokud se dovnitř nepodíváš a nezjistíš.a protože bez spojek nelze jezdit máš dvě možnosti.bud čekat až se rozsypou uplně,nebo to řešit hned.záleží na tom jak daleko jezdíš a k čemu svůj stroj používáš...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod luccas » pon led 15, 2007 15:21:48

bmk píše:já měl přesně to samé co popisuješ doslova a do písmene a dopadlo to tak,že do měsíce jsem dělal nové spojky.byly sjeté na doraz...na to je každá rada marná dokud se dovnitř nepodíváš a nezjistíš.a protože bez spojek nelze jezdit máš dvě možnosti.bud čekat až se rozsypou uplně,nebo to řešit hned.záleží na tom jak daleko jezdíš a k čemu svůj stroj používáš...


Asi zítra to rozdělám. Tatka mi musí donést stahovák. Nechci to dělat kladívkem. abych neohl aji ojnici :roll: .
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod bmk » úte led 16, 2007 12:35:35

tak to je jasné,bez stahováku to dělaj jen neuctivá hovada a dobytkové!!!
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod luccas » stř led 17, 2007 15:55:38

bmk píše:tak to je jasné,bez stahováku to dělaj jen neuctivá hovada a dobytkové!!!


Tak jsem to zkusil takovým tim větším stahovákem.(jak jsou ty ramena přichycena kolem bubnu) a tím to nejde.ani zanic. sem se bál aby mi to neprasklo. takže si musím sehnat ten malý co je na alesovem webu.

Nevíte kde jej sehnat? nebo nemá někdo na půjčení? žeby mi ho poslal poštou a já bych zase pak zaslal zpět?

dik
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Stahovák

Příspěvekod ronda » stř led 17, 2007 20:55:50

Stahováky prodávají. Poštovné by přišlo na podobný prachy a navíc stahovák je trvalá hodnota, potřeba je furt (někdy častějc, někdy míň). Běžným stahovákem to dolů asi nedostaneš, protože buben propružuje a kónus uprostřed furt drží. To dřív deformuješ ten buben a to je zlý. Origo stahovák zabere za střed a opře se o klikovku.Zkus vzít zlatý stránky nebo net a obvolej blízký prodejny ND, někde ho mít budou.
ronda
Začátečník...
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 05, 2007 20:04:54
Bydliště: HK

Příspěvekod mytysek » stř led 17, 2007 22:41:51

bez stahováku to nedělej, mají ho snad ve většině "starších" mototechen.. a stojí snad 50Kč
mytysek
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 13, 2007 18:11:05

Příspěvekod luccas » pát led 26, 2007 22:25:42

mytysek píše:bez stahováku to nedělej, mají ho snad ve většině "starších" mototechen.. a stojí snad 50Kč


Nuže. Stahovák sem koupil, sním to šlo raz-dva :D .

Ale oběvil sem docela sjeté pakny. hold budu je muset koupit nové. Tak vím načem jsem. :) další 500,- v cudu
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Jurajc » sob led 27, 2007 13:46:27

Davaj bacha pri kupe spojky 2 stupna byvaju lahke a tazke!!!
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod luccas » sob led 27, 2007 13:57:47

Jurajc píše:Davaj bacha pri kupe spojky 2 stupna byvaju lahke a tazke!!!


:shock:

ja myslel ze koupim toto,

http://shop.sesa-moto.cz/zbozi/babetta_ ... tni_spojka

Čelist startovací 2x
Čelist rozběhová 3x

a ještě nějaké ty pružinky
luccas
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte led 09, 2007 21:07:19

Příspěvekod Jurajc » ned led 28, 2007 22:18:12

Ak si chces kupit len rozbehovu a startovaciu tak je to OK. Ale ak by si kupoval aj na 2 stupen tak tu je rozdiel v lahkej alebo tazkej.

V startovacej ako pises su 2ks a v rozbehovej su 3ks potom

V 2 stupni mas 2ks a tu sa lisia ci je to lahka alebo tazka na tej stranke co si poslal ani 2 stupna nie je pozrio si to na
http://www.razdva.cz/alesmarek/babetta/

v stlpci spojky tam je to nakreslene.
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

poraďte s 2st.

Příspěvekod ThomasK » pon led 29, 2007 17:30:49

Jurajc píše:Ak si chces kupit len rozbehovu a startovaciu tak je to OK. Ale ak by si kupoval aj na 2 stupen tak tu je rozdiel v lahkej alebo tazkej.

V startovacej ako pises su 2ks a v rozbehovej su 3ks potom

V 2 stupni mas 2ks a tu sa lisia ci je to lahka alebo tazka na tej stranke co si poslal ani 2 stupna nie je pozrio si to na
http://www.razdva.cz/alesmarek/babetta/

v stlpci spojky tam je to nakreslene.


Dobrý den, mám Babettu 210, a řeším stejný problém..
Když vyjedu i menší kopeček tak hned přeřadí na 1 stupeň a pak to už obtížně přeřadí zpět na 2 stupeň , o nějaké delší jízdě radši vůbec nemluvím :-)
Tak jsem to rozebral vyměnil 2 gufero kroužky,bylo to nehorázně zamaštěný, a asi před rokem jsem měnil startovací čelisti..
Teď když už to přeřazování na 2 stupeň skoro nejde, jsem to znova rozebral a zjistil že se mi doslova odlouply z těch paken na 2 stupeň ty "černý plošky"
Je to ten pod tim bubnem napravo, kde jsou dvě pakny , ja se v tom moc nevyznám,ale asi to teda je na 2 stupeň.. Myslíte že to musím koupit celé nové, nebo by stačilo vyměnit to obložení na těch paknách,nějak ho tam nalepit?

Díky moc za jakoukoli radu, babetku potřebuju i teď v zime - mám plexi :-)
Babetta 210 - věčné problémy se spojkou..
Krádež BABETTY- Severní Čechy odkaz: http://www.speaker.cz/motoboard/viewtop ... =1579#1579
ThomasK
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 29, 2007 16:20:42

Příspěvekod Jurajc » pon led 29, 2007 23:04:56

No moja skusenost je, ze radsej zainvestovat do originalu ako ich lepit (i ked origos tiez lepia) . To uz zalezi na vasej solventnosti. Po case sa tie lepene (lacnejsie prevedenie) teda ak nie su dobre nalepene znovu odlepia.

Ja som menil vsetky radsej za origos. Je pravda, ze sartovacia sa asi po 1/2 roku, ked som to kontroloval tiez v rozteku odlomila :?
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Příspěvekod bmk » stř led 31, 2007 12:26:13

ona pravda je asi někde uprostřed.můj servisák je standardně lepí,pouze na výslovné přání dává nové a můžu říct a i on mi to potvrdil,že ty repasované vydrží déle,než nové.ono asi záleží na tom kdo to lepí,jak a čím.zatím se mi nestalo,že by se odlepila,ale samozřejmně stát se to může,to i on připouští,ale v zásadě já s tím nemám sebemenší problém.
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Další

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků