Nepreraduje 1-2 a naopak

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Jawak7 » úte pro 31, 2013 10:25:13

Zdravim panove
tak že aby som začal, menil som 2-jkove čeluste aj unašač všetko komplet okrem bubna za tažku spojku, lebo lahka bola zodreta a obloženie na nej bolo už len asi 1mm a nechcela už zaberať.Vymenil som aj rozbehove čeluste. Len že nastal taky problem že nechce vobec hodiť 1-tku , alebo ju hodi ale ma strašne slaby tah na jednostke a ani neviem kedy preraduje do 2-jky. babetta po rovine da v pohode 55km/h. len ak pride na kopec a poztebujem preradiť na 1-tku tak to už nejde musim použiť pedale.menil som olej v prevodoch a ani to nepomohlo, komplet všetko odmastil ale ani to nepomohlo všetko mam zložena na 100% dobre. Už neviem čo s tym može byť :? . Ešte som postrehol jednu vec ak je v spojkach založeny len 2-jkovy bubon a nič ine, točim z nim tak by mala zaberať 1 nie? lebo koleso sa ani nepohne. a dalšia vec je to že ked chcem cuvať z babettou tak zadne koleso nechce isť dozadu je zablokovane, a ked všetko zložim a začnem točit pedalmy tak hned zabera 2-jkovy bubon to je jedno či dazadu dopredu vkuse zabera a nepodradi. Bol by som vdačny za každu pomoc.
Dakujem.

pripajam foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod ridchey » úte pro 31, 2013 16:29:39

strycu,vzdyt ty v tech tezkych paknach nemas tu rolnicku na osicce o kterou ma zabirat ten vnejsi regulacni plech!!! nebo je aspon na fotkach nevidim
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Jawak7 » úte pro 31, 2013 18:16:05

:o ty máš ale bystré oči, niesu tam tie "rolky" nechápem ako mohli vyletieť . Objednam nove Pakne a malo by to isť (dufam) Dakujem za pomoc 8)
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod ridchey » úte pro 31, 2013 19:49:32

v pohode, rolnicky se daji sehnat i zvlast,ale ty osicky na kterych jsou osazene budou z echt kaleneho materialu....
a drzi v tech dirkach "zatemovane" to jsou ty dulky vedle otvoru,ale ne vzdy opravdu drzi, nebo je nekdo vytahl
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Pavel » úte pro 31, 2013 20:53:42

Předělej to na 215tku a máš pokoj na furt ;)
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Jawak7 » stř led 01, 2014 13:32:03

Ridchey áno, pozeral som že sa dajú kúpiť, ale neoplatí sa lepšie budu nove :) včera mi to nedalo a skúsil som tie "rolničky" nahradiť skrutkamy , a pekne preraďuje a hlavne ide 1-tka...
Pavel, mal som aj 215, už nikdy viac nechcem takú babettu (respektíve spojky) ved to vôbec nemá ťah, rozbehy sú takmer nemožne bez pedalovania :roll:
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Pavel » stř led 01, 2014 23:39:06

tak to trochu přeháníš s tím příšlapem při rozjíždění. 215tka má o 0.5kW vyšší výkon než 207čka a u ní nemusím přišlapovat při rozjezdu. 215tku jsem servisoval i jezdil, tak vím, že tento motor trhá asfalt a točí vyšší maximálku než 210 motor, který má o spojku a pár koleček navíc. Nevýhodu to má jen do opravdu prudkých kopců, tak 12% a více, kdy ten příšlap je nutný. Ale na druhou stranu je to nejspolehlivější motor, co se kdy na Babettu vyrobil. Dal jsem to jen jako tip, ale je mi jasné, že chceš dát dokupy problém na 210tce. Nejlepší je sehnat originální díly (třeba i použité) a nechat repasovat spojky a pak to bude jezdit dobře. Já měl vždy problém při použití jakéhokoliv neoriginálního dílu do spojek.
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Nepreraduje 1-2 a naopak

Příspěvekod Jawak7 » čtv led 02, 2014 13:05:22

tak jo, splietol som si to z 207, keď že bývam v kopcovitom teréne, tak potrebujem samozrejme 1-tku, na 2-jke niektoré kopce nemám šancu vytiahnuť. tak o 2-vyrobe viem tiež svoje.. rozbehové čeľuste musím meniť skoro každy rok, veľmi rýchlo sa opotrebovávajú . mam ešte originál spojky z prvovýroby, len že už nemajú žiadne obloženie.. dobrý nápad ich dať na repas, len dúfam že tam nelepia tie červene lamely...
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků