Sekanie pri rozbehu po výmene rozety - príčina, riešenie (?)

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Sekanie pri rozbehu po výmene rozety - príčina, riešenie (?)

Příspěvekod tonyblack90 » úte srp 12, 2014 20:20:07

Zdravím všetkých babeťťákov. Všimol som si že sa viac krát riešil na fóre problém trhania, sekania s babettou pri rozbehu po výmene rozety za menšiu (39, 35z.) a nejako sa to nevyriešilo. Tak na toto som prišiel ja...

Sekanie pri rozbehu som typoval na štartovaciu spojku (2 čeľuste v predu) že sa "stará" do rozbehovej spojky vtedy kedy nemá. Vysvetlím: Babetta sa naštartuje cez štartovacie spojky, tie sa potom stiahnu späť. Pri pridaní splynu sa 3 rozbehové spojky oprú o bubon a motorka sa začne hýbať vpred. Keď sa motorka ale už rozbehla, začne sa otvárať znova aj štartovacia spojka a tá spolu s rozbehovými spojkami "uzamkne" napevno celú spojku, bubon - tak to funguje.

Ale po výmene rozety za menšiu, sa štartovacia spojka začína otvárať až pri vyššej rýchlosti a aj motor sa rozbieha s inými otáčkami keď má ťažký prevod. Zmenia sa otáčky oboch spojok kedy spolu "uzamknú bubon". Štartovacia spojka začne preto v nevhodnú chvíľu sekať, začína sa chytať bubna keď sa motorka stále rozbieha. Aby som si túto teóriu overil, tak som zhodil štartovacie spojky, a babettu naštartoval vŕtačkou (ako F1 :D ) od zapaľovania. A celé sekanie okamžite prestalo...

Takže a čo teraz? Čo by ste skúsili? Myslím že by trebalo silnejšie (alebo slabšie) pružinky na štartovacie spojky..
tonyblack90
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 26, 2014 0:41:33

Re: Sekanie pri rozbehu po výmene rozety - príčina, riešenie

Příspěvekod MH1 » pát lis 27, 2015 0:39:44

Příliš nataženej řetěz
Uživatelský avatar
MH1
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 02, 2015 15:17:23

Re: Sekanie pri rozbehu po výmene rozety - príčina, riešenie

Příspěvekod stotun » ned lis 29, 2015 18:45:29

mohlo by to být taky tím, že jaks vyměnil rozetu bez řetazu, tak ten řetaz jak je vytahané tak má věčí rozteče, takže špatně zapadává do zubů rozety a tím pádem se to zadrhává.
Ono většinou se mění celá řetazová sada
Mara
stotun
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon kvě 18, 2015 2:41:34
Bydliště: Snovídky


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků