Není jízda jako jízda - aneb se spojkami buď kamarád

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Není jízda jako jízda - aneb se spojkami buď kamarád

Příspěvekod bmk » ned led 21, 2007 20:40:34

Nevím kde to bylo,ale někde jsem četl,že i na babetě se člověk musí naučit správně jezdit a to hlavně v souvyslosti se šetrným používáním a zacházením se spojkami.Nevím co si o tom mám myslet,ani co je na tom pravdy.Podle mého je pravda,že šetrným zacházením se prodlužuje životnost,ale to přeci platí uplně u všeho,nebo né :?: Jak se tedy dá předcházet poruchám spojek,jejich brzkému ojetí,opotřebovávání jejich částí atd :?: Mně osobně napadá snad jen pomalejší jízda a používání stroje bez úprav výkonu a rychlosti.

Jak to tedy je :?: :?: :?: Jaké jsou vaše zkušenosti :?: :?: :?: Máte se spojkami trable a jak předcházíte tomu,aby jste nemuseli měnit čelisti po každé sezoně :?: :?: :?:
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Nazor

Příspěvekod Jurajc » ned led 21, 2007 21:49:59

Podla mna je to asi tak pokial plynom nesekas na plny hned od zaciatku a ked sa rozbiehas. Do kopca mas plynuli tah nie su zamastene spojky myslim si, ze tym ich prave setris. Ked tomu utnes hned nazaciatok tak tym prave robis najvacsiu zataz. Moj rozbeh je jemnucko pridas a ked sa dostanem do otacok tak uberem a jemnucko potom zase davam plyn. Je pravda, ze tom mam z kopca a nepotrebujem rozbeh po rovinke. Minuly rok som menil vsetky spojky aj startovaciu. Pred zimou som to mal rozobrane a obe sa drzia zatial super. Horsie je na tom startovacia. jedna je trochu v rozsteku odlomena. Neviem cim sa to stalo asi nekvalitny matros. Na funkciu to nema zatial vplyv. Pritom sa rozbieham z kopceka :)

Je to moj milacik do prace a preto ho setrim :wink:
Uživatelský avatar
Jurajc
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř led 10, 2007 23:28:05
Bydliště: Bojnice

Re: Nazor

Příspěvekod bmk » pon led 22, 2007 12:21:03

Jurajc píše:Podla mna je to asi tak pokial plynom nesekas na plny hned od zaciatku a ked sa rozbiehas. Do kopca mas plynuli tah nie su zamastene spojky myslim si, ze tym ich prave setris. Ked tomu utnes hned nazaciatok tak tym prave robis najvacsiu zataz. Moj rozbeh je jemnucko pridas a ked sa dostanem do otacok tak uberem a jemnucko potom zase davam plyn. Je pravda, ze tom mam z kopca a nepotrebujem rozbeh po rovinke. Minuly rok som menil vsetky spojky aj startovaciu. Pred zimou som to mal rozobrane a obe sa drzia zatial super. Horsie je na tom startovacia. jedna je trochu v rozsteku odlomena. Neviem cim sa to stalo asi nekvalitny matros. Na funkciu to nema zatial vplyv. Pritom sa rozbieham z kopceka :)

Je to moj milacik do prace a preto ho setrim :wink:



Právě o tom jsem taky četl,že je dobré se naučit jakoby odhadnout kdy má dojít k přeřazení a mírně ubrat plyn,aby rychlost nepřeřazovala při plném zatížení.I když dobrá spojka by měla řadit i v plném zátahu a měla by držet poměrně dlouho i do kopce.U nás je silnice na Cvilínskou rozhlednu a podle toho se dá perfektně poznat jak na to se spojkama si.Takhle to má odskoušený můj servismen a když tam přijedu,že mi kloužou spojky a nebo mám s nima nějakej problém,tak mně vyšle tam.Musím si přesně pamatovat v jakém místě řadí a podle toho on je schopen mi říct v jakém jsou stavu a jak dlouho ješttě vydrží.Je to dobrá pomůcka...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Re: Nazor

Příspěvekod klusik » sob črc 07, 2007 1:29:18

bmk píše:
Jurajc píše:Podla mna je to asi tak pokial plynom nesekas na plny hned od zaciatku a ked sa rozbiehas. Do kopca mas plynuli tah nie su zamastene spojky myslim si, ze tym ich prave setris. Ked tomu utnes hned nazaciatok tak tym prave robis najvacsiu zataz. Moj rozbeh je jemnucko pridas a ked sa dostanem do otacok tak uberem a jemnucko potom zase davam plyn. Je pravda, ze tom mam z kopca a nepotrebujem rozbeh po rovinke. Minuly rok som menil vsetky spojky aj startovaciu. Pred zimou som to mal rozobrane a obe sa drzia zatial super. Horsie je na tom startovacia. jedna je trochu v rozsteku odlomena. Neviem cim sa to stalo asi nekvalitny matros. Na funkciu to nema zatial vplyv. Pritom sa rozbieham z kopceka :)

Je to moj milacik do prace a preto ho setrim :wink:



Právě o tom jsem taky četl,že je dobré se naučit jakoby odhadnout kdy má dojít k přeřazení a mírně ubrat plyn,aby rychlost nepřeřazovala při plném zatížení.I když dobrá spojka by měla řadit i v plném zátahu a měla by držet poměrně dlouho i do kopce.U nás je silnice na Cvilínskou rozhlednu a podle toho se dá perfektně poznat jak na to se spojkama si.Takhle to má odskoušený můj servismen a když tam přijedu,že mi kloužou spojky a nebo mám s nima nějakej problém,tak mně vyšle tam.Musím si přesně pamatovat v jakém místě řadí a podle toho on je schopen mi říct v jakém jsou stavu a jak dlouho ješttě vydrží.Je to dobrá pomůcka...


To je dobrý :-D Tak jen doufej, že ti před měřením nesní guláš s dvaceti knedlíkama a čtyřma pivama, to by asi tahle metoda ztrácela na přesnosti :-D :_D
klusik
jabber: klusik@gmail.com

Babetta 207 - spotřebička 2.2 / 100 km, no není to super?
Uživatelský avatar
klusik
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát črc 06, 2007 23:45:00
Bydliště: Plzeň


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků