Stránka 1 z 1

Prokluzující spojka babetta 207

PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2020 15:52:41
od Babetronik
Zdravím, mám problém se spojkou na mé 207. Spojku už jsem několikrát rozebíral odmastil a zdrsnil šmirglem, vždycky když jí složim tak šlápnu a motor se krásně protočí ale když potom šlápnu podruhý tak to prokluzuje. Potom počkám 5 minut šlápnu a motor se zase protočí a napodruhý už zase proklouzne a takhle pořád dokola. Už vůbec mě nenapadá co stim může bejt :cry:

Re: Prokluzující spojka babetta 207

PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2020 10:23:32
od Azor
Pochopil-li jsem to správně, jde o startovací čelisti. Je obložení originál (a nesjeté) nebo jsou nějak renovované ? Čelisti se samozřejmě musí volně pohybovat na čepech a ani pojistka je nesmí nijak omezovat v pohybu. Předpokládám, že buben není nějak zrajbovaný - rýhy, došišata apod. Pokud je vše jak má být, dá se ještě zkusit mírně natáhnout pružinka, aby to zabíralo již při menších otáčkách. Pozor, toto je nevratný krok a pokud se to přežene, musí se dát pružinky nové (jsou-li moc volné, nejde babča ani tlačit - hned se snaží zabírat). Pokud nic nepomůže, vidím jako jediný další krok výměnu čelistí za nové, ty stávající mohou mít nějakou neblahou odchylku ve vlastnostech obložení. Budeš-li kupovat nové čelisti, vem navíc pár pružinek (aby se dalo experimentovat). Nepomůže-li ani toto (což považuju za nemožné), hoď babetu do rokle.

Re: Prokluzující spojka babetta 207

PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2020 13:53:32
od Babetronik
Dneska mám novou správu když vyndám svíčku tak babetta na každý prošlápnutí krásně protočí ale jakmile tam svíčku vrátim tak nedokáže přemoct kompresi a proklouzne. Může to teta být už hodně špatným obložením nebo pružinkama?

Re: Prokluzující spojka babetta 207

PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2020 9:54:56
od Azor
Pokud je obložení už hodně sjeté, je to nejpravděpodobnější příčina. Pokud máš po ruce kousek nějakého brzdového nebo spojkového obložení, můžeš si to renovovat sám. Vyřízneš odpovídající obdélníček a epoxidovým lepidlem přilepíš místo původního obložení. Důležité je stáhnout to, do doby než to zatvrdne, fest nějakou svěrkou. Pak se to nahrubo obrousí v ruce a doladí přímo ve spojkovém bubnu - jemný šmirglpapír dáš na buben tam, kde se stýká s obložením a ručním pootáčením to dobrousíš do finálního tvaru. Pokud takovou možnost nemáš nebo si na to netroufáš, musíš koupit nové čelisti.