Chrapčanie pri rozbiehaní

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Chrapčanie pri rozbiehaní

Příspěvekod pieder497 » pon dub 05, 2021 19:03:41

Dobrý deň chcel by som sa opýtať mám Babetu 210 a pri rozbiehaní mi tam niečo začalo chrapčat a trhá z Babetou pri jazde to už nepočuť .Vedeli by ste mi poradiť čo môže byť chyba ?čo treba vymeniť ?a aká náročná je oprava ?Ďakujem
pieder497
Vítej ve fóru...
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 05, 2021 0:39:11

Re: Chrapčanie pri rozbiehaní

Příspěvekod Adrian13sk » úte dub 06, 2021 21:53:17

Tak záleží, že odkiaľ to chrapčanie ide. Môže ísť od valca, trebárs aj od spojky, môže to byť spôsobené reťazou (v resp. niekde šuchá o rám/kryt). Ono tých pôvodcov toho chrapčania môže byť veľa. Síce neviem, že o aké chrapčanie presne to ide, keďže moja babetta tiež zvykne vydávať rôzne zvuky na ktoré nemám odôvodnenie :D

Nuž, prvú vec, čo by som ja osobne spravil by bolo to, že by som prezrel spojku. Mohlo sa stať, že sa odlomila alebo odletela segerová podložka z radiacej čeľuste a v podstate krúži po obvode skrine až kým sa nezasekne, čo by vysvetľovalo, že chrapčanie pri jazde nepočuť. No to len tak uvažujem, ono to nemusí byť to, nuž mne sa dosť často stáva, že mi tie segerky samé od seba odlietavajú z čeľustí a napokon mi vypadnú pri dávaní dole krytu spojky.

Taktiež mi taký chrapľavý zvuk robil indukčný kábel, v resp. koncovka na tom indukčnom káble (inak nazývaná aj fajka). Nuž ten zvuk vznikal počas jazdy, kde vlastne pekne bolo vidno iskry elektriny o válec, ktoré vydávali takýto zvuk.

Ako som už spomínal, takýto zvuk môže vydávať čokoľvek. Moja babetta raz ide veľmi ticho a inokedy je veľmi hlučná. Najmenej hlučná je pri nižšej rýchlosti, pri čom pri vyššej rýchlosti raz zvykne hučať, inokedy nie.

Čiže skús zistiť, že odkiaľ to vlastne ten zvuk ide a tak sa bude dať príčina ľahšie vypátrať, lebo takýmto spôsobom budeme iba konšpirovať, že kde čo a ako. Ak by bolo možné, tak nahrávka toho zvuku by pomohla, aby sme mali predstavu, že o aký zvuk sa to jedná. :wink:
Adrian13sk
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 05, 2021 0:37:35


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků