Spojky Bab 207

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Spojky Bab 207

Příspěvekod DRN » úte srp 24, 2021 16:47:42

Zdravím pánové. Generálkoval jsem motor na roky odstavené 207. Jediné co je jinak oproti standartu je hlava a válec z 210. Startuje na brnk, jede pěkně ale nemůžu se domluvit se spojkama.
Pořád se má snahu rozjet, po snížení volnoběhu, nebo zabrždění chcípne. Pružiny na spojkách jsem měnil už 2x. Taky za studena je v pohodě, ale jakmile se trochu zahřeje (fakt stačí ani ne minutka na volnoběh) tak se nedá tlačit dopředu ani dozadu, má hned snahu startovat. Při rozjezdu je potřeba přišlápnout, jinak je dost ucukaný, jak se rozjede tak je v pohodě, dokud zas neklesnou otáčky a rychlost.
Klika od Sesy (zkontrolovaná), zbytek dílů Motomax (krom ložisek a gufer), výbrus u Baška. Karbec čistý a seřízený, JTZ nové z Motomaxu, předstih seřízený. Pakny nové, pružiny 2x a nic nepomáhá. Nějaký nápad na co kouknout? Díky
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: Spojky Bab 207

Příspěvekod Aladin92 » stř srp 25, 2021 14:06:21

Trochu mi to připadá, že chtějí trochu obrousit startovací čelisti... Po výměně za nové mi to dělalo také.
Aladin92
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 08, 2020 21:27:36

Re: Spojky Bab 207

Příspěvekod DRN » pát srp 27, 2021 9:08:34

Jo, to jsem si taky myslel. Přibrousil jsem je, ale zřejmě málo. Člověk by řekl, že když mají v motomaxu originál výkresy, tak takovou triviální věc jako rozměr obložení si pohlídají......
DRN
Mladší globální moderátor
Mladší globální moderátor
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 01, 2009 13:12:07

Re: Spojky Bab 207

Příspěvekod Jennys » pon srp 30, 2021 8:04:54

Čau, budeš muset ubrat pilníkem na těch rozběhovkách, jestli si to nedělal. Jinak předpokládám že si je nasadil správným směrem, pokud jsou obráceně, tak to může cukat.
Jennys
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 17, 2020 14:23:14
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Spojky Bab 207

Příspěvekod Aladin92 » pon srp 30, 2021 9:06:21

No mě se to konkrétně u B207 nikdy nepovedlo nasadit a bez broušení jezdit, ať to byly pakny z motomaxu,nebo jinama...
A co se týká motomaxu,zase taková sláva to není.
Teď jsem od nich bral dvojkové čelisti a unašeč na B210 a škrábl jsem s tím do kouta. Ani za boha to nechtělo zabírat při startu.
Minimálně unašeč byl nějak špatně posvařovaný a jedna čelist byla nakřivo v bubnu. Nejdřive jsem myslel že je to čelistí,poté jsem přišel na to, že na vině je unašeč. Nasadil jsem tedy ten původní, staré přeobložené čelisti a bez jakýchkoliv úprav to zabralo a jel jsem... :D Takže tak...
Aladin92
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 08, 2020 21:27:36


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků