nezabírá spojka

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

nezabírá spojka

Příspěvekod Vesnican » úte zář 23, 2008 15:35:18

Mám problém s babčou 210 normálně ji nastartuj uvemu za plyn motor se točí jak sviňa ale rozjíždí se to strašně pomalinku a to musim ještě šlapat nemam s babetama moc zkušeností a proto prosím popsat aspon trochu postup práce popř jestli je potřeba stahovák či co děkuji
Vesnican
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 23, 2008 15:31:22

Příspěvekod Jenda » stř zář 24, 2008 0:07:20

Zřejmě spojka. Popiš problém blíže. Jenom klouže, nebo i neřadí? Pokud budeš demontovat spojky, bez stahováku se neobejdeš, dá se koupit a nestojí moc.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Vesnican » stř zář 24, 2008 11:00:14

prostě roztočím motor a nerozjedu se možná že babeta sama by se rozjela ale s řidičem ani náhodou spojky jsou pod levým víkem?jinak se stahovákem jsem počítal
Vesnican
Právě začínám...
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 23, 2008 15:31:22

Příspěvekod Starec » čtv zář 25, 2008 6:52:42

Preštuduj si obrázky, aby si mal aký tak prehľad z čoho sa skladajú spojky: http://www.babetta.eu.sk/210/ax29.jpg a http://www.babetta.eu.sk/210/ax30.jpg tak isto i: http://www.babetta.eu.sk/knizkababetta.html
Môže to šmýkať z dôvodu zamastenia radiacích čeľustí. alebo ich zodratím. V prípade mastnoty odporúčam vymeniť guferá a všetko odmastiť, v prípade zodretia výmenu. Preštuduj celú časť o spojkách a dozvieš sa o nich oveľa viac.
Naposledy upravil Starec dne ned úno 14, 2010 21:51:32, celkově upraveno 1
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Aleš » ned úno 14, 2010 15:35:01

Když se Babeta nemůže rozjeti sama tak se podívej na rozjezdové spojky pod levým víkem předního bubínku.Musíš mít na to stahovák.Ještě se to může stát ,že se klika protáčí v bubínku špatným dotažení na kuželu.Dále můžeš mít ve velkém bubínku ulomené ty dva výčnělky které zapadají do ozubení v převodovce a to způsobuje že motor točí,ale nejede.Budeš-li mít problém napiš mi na imael a uvidíš ,že to dáme do guče.Tak zatím ahoj.
Aleš
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 14, 2010 15:14:28

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Starec » ned úno 14, 2010 21:35:06

Aleš píše:Budeš-li mít problém napiš mi na imael a uvidíš ,že to dáme do guče.

Aleš: ak si si náhodou nevšimol, tak si na fóre kde si Babetťáci radia navzájom a nie opravujú cez mail. Myslím, že to je neetické voči druhým členom. Ovšem ak si až taký macher, tak načo sem chodíš ( naberať znalosti, ktoré potom cez mail vydávaš za svoje?) a ak to až tak ovládaš tak si vytvor vlastnú stránku, kde môžeš radiť ako tebe srdce káže. Sorry, ale mi nedá, že niekto sem príde, napíše tu pár príspevkov a už to ide radiť cez mail, miesto toho ak vie, tak to poradil cez fórum.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Starec » ned úno 14, 2010 21:44:26

Vesnican: mám dojem, že tebe na tej oprave asi tak moc nezáleží. Napísal si sem svoj problém a odvtedy si sa ozval iba raz a tím si skončil. Ak chceš dobrú radu, tak musíš troška viac popísať chovanie babči, lebo cez net pochopiť čo vlastne z ňou je je trocha ťažšie ako to vidíš ty. Preto som ti aj poradil aby si si preštudoval zopár vecí, lebo mám dojem, že o Babette vieš veľmi málo.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Aleš » stř úno 17, 2010 18:59:35

Pro Starec:
nemohu za to ,že se Tě to dotklo.Já jsem začal po chvili psát abych lidem kteří to potřebují pomohl nic jiného v tom nevidím.Až to budeš dělat 20 let jako já tak by Tě ty blafy co tady někdo napíše vyvedli z míry a uvedl to na správnou cestu jak to má být.Proto buďme přátelé a pomáhejme lidem,kteří to potřebují.S pozdravem všem Aleš
Aleš
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 14, 2010 15:14:28

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod radecek70 » ned dub 04, 2010 20:10:20

hojky dnes jsem dal dohromady motor a ona zas nechce se rozjet jako by tam byl neutrál a semtam se zařadí rychlost . Dal jsem tomu kámošovi veškeré spojky z mojí babety a to samé . Může mi někdo poradit jestli ja lepší koupit novou volnoběžku nebo jen koupit tři větší válečky , tři tenší a tři pružinky nebo koupit novou . Ozubené kolečka volnoběžky jsou v pořádku . Když jem tu volnoběžku držel v ruce za to větší kolečko pevně , tak ten zbytek se točil jen na jednů stranu . Neví někdo jak vyskoušet tu volnoběžku jestli je v pořádku . V motoru jsou všechny segerovky na hřídelech i kolečka jsou dobré . mám katalog motoru i spojek a motor je sestaven dobře . Děkuji za rychlou odpověď
radecek70
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob pro 05, 2009 19:57:51

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod radecek70 » pon dub 05, 2010 19:44:47

taty jsem nafotil tu volnoběžku , podle mě by stačilo jen skusit vyměnit ty válečky a pružinky , než kupovat vše nové , co vy na to
radecek70
Ostřílený diskutér...
Ostřílený diskutér...
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob pro 05, 2009 19:57:51

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Starec » pon dub 05, 2010 22:03:18

radecek70: to ťa vôbec neser..., že si to nastrkal na rôzne miesta, to si myslíš, že takto ti skôr niekto pomôže, keď porušuješ určité pravidlá tohto fóra. Tak to sa veľmi mýliš. Aj by som poradil, ale roztrhnúť sa ani ja nedokážem a tobož ešte radiť na toľko strán. Tak si uvedom čo robíš. :!:
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod Starec » pon dub 05, 2010 22:35:34

Aleš píše:Pro Starec:
nemohu za to ,že se Tě to dotklo.

Sorry, ale to sa mýliš, vôbec sa ma to nedotklo, len sa mi to nevidí správne reagovať na prosbu o pomoc tím, že niekoho odkazuješ na mail. Je to proste fórum a nie reklamná agentúra. Ak sa mýlim, tak ma oprav. Ty blafy, ako si to nazval Ty, je jednoducho niekedy volanie o pomoc a radu niekoho neskúseného, ktorý to nevie odborne popísať a ak už chceš pomáhať tak práve také blafy treba uviesť na správnu mieru a usmerniť dotyčného, aby už nepísal blafy. To je aspoň môj názor a v tom si stojím. V jednom máš ovšem pravdu nerobím to 20 rokov, ale som to robil iba 16 r. ako záručný servis pre východné Slovensko, potom som mal pauzu, asi rok kým som sa naučil niečo o tvorbe web stránok a odvtedy na svojich stránkach poskytujem rady tomu kto ich potrebuje, ovšem som si zatiaľ nedovolil ešte ničie nezmyselné, prípadne neodborné vyjadrovanie nazvať blafmy.
Takže, buďme priatelia a pomáhajme ako píšeš, ovšem sa nevyvyšujme nad niekoho, všetci sme tu rovnaký, snáď až nato, že niekto tích skúsenosti ma viac iný menej.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod karci » pon srp 08, 2011 17:22:34

Zdravim, mam takyto problem : z mne znamych pricin som mal uvolnenu zaberovu retaz a ked som raz isiel hore kopcom s kamartaom ktory isiel vedla na stvorkolke tak len zo srandy som zacal podskakovat na sedadle na mojej B 210 a nahle ma to zastavilo, ihned som vypol motor. Zaberova retaz sa mi namotala na zaberove kolecko. Tak sem to odmotal a skusil nastartovat a neslo to. Tak po odtiahnuti kamaratom na volnobehu som doma dal dole lavy kryt kde su spojky a nasiel som zlomeny unasac-vnutorny tak som ho neskor vymenil a skusil nastartovat. Hned za zimna mi nekopla ale potom ked som ju nastartoval tak nastal ten problem: motor na stojane kopnem na supu vsetko pekne fici az na to zeako nahle ju dam dole zo stojana a pridam plyn motor zvysuje otacky ale babetta stoji na mieste. skusal som nejako nastelovat tie tazke celuste a unasace ale nijako mi to neide. Neviem ci sa tam asi nieco neohlo pri tom trhnuti a nedobre sa tazke celuste neopru o ten hlinikovy bubon. Prosim o pomoc skusenejsich "babetakov" . V pripade potreby mozem to nafotit.
karci
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 29, 2010 22:27:14
Bydliště: Bardejov-okolie

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod martin110r » pon srp 08, 2011 17:35:40

Popisovaný problém mi pripomína vadnú voľnobežku v prevodovke, ktorá sa zničila náhlym zastavením motora. Takže škoda cca 20 € a polenie motora.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: nezabírá spojka

Příspěvekod karci » pon srp 08, 2011 17:54:08

Vdaka za okamzitu radu aa mensie 2 dotazy: polenie motora? co to je ?? a je nutna oprava v sevise alebo si to mozem spravit doma ?? . Este raz vdaka
karci
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 29, 2010 22:27:14
Bydliště: Bardejov-okolie

Další

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron