Pojezd, rozjezd, nebo kdoví co.

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Pojezd, rozjezd, nebo kdoví co.

Příspěvekod maudi » pon říj 13, 2008 10:13:43

Zdravím. Nevím, jestli tohle patří zrovna sem, ale zkusím. Nastartuju babku. Krásně chytne na protočení pedálem na stojanu, sundám ze stojanu, přidám plyn a babeta jako by měla zařazený neutrál. Žádná snaha o rozjezd. Ani když jí pomůžu pedálama. Musím dát znova na stojan,přidat plyn a až se ozve nepříjemné cvaknutí ze spojky, nebo od někud a roztočí se kolo tak honem ze stojanu na zem. Pak se po přidání plynu ozve to cvaknutí ještě jednou, konečně to zabere a pak už jedu. Mám pocit, že to dělá jen studená. Nevíte co to může být ? Díky za rady. maudi.
maudi
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 19, 2008 10:20:29
Bydliště: Třinec

Dvakrát hledej, jednou se ptej.

Příspěvekod maudi » pon říj 13, 2008 10:32:09

Tak se omlouvám za předchozí dotaz. Po odeslání jsem ještě jednou projel témata a našel jsem něco o volnoběžce a rozjezdové spojce. Takže se mám asi na co těšit. maudi
maudi
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 19, 2008 10:20:29
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Jenda » úte říj 14, 2008 4:17:09

Nechci tě vyděsit, ale asi se máš na co těšit. Vypadá to nikoli na spojku, ale na volnoběžku. Pokud se necejtíš na půlení motoru, tak servis. Nová volnoběžka /bez ceny práce/ asi 650 - 700,- peněz. Někdy pomůže na čas výměna oleje v převodovce, ale to je pouze rána z milosti.
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Starec » úte říj 14, 2008 6:48:58

maudi: Jenda má síce pravdu, ale nemusí byť v háji voľnobežka (predlohová hriadeľ) Zvykne vyskočiť, alebo zlomiť segerova poistka na oske. Nebolo by od veci to skontrolovať a ak segerky sú neporušené tak potom sa raď podľa Jendu.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Volnoběžka

Příspěvekod maudi » úte říj 14, 2008 18:59:54

Olej jsem měnil nedávno. Po té výměně jsem najezdil asi 300 km a až před pár dny to začalo blbnout. Starec píše o segerkách. To ale taky musím půlit motor, nebo to jde zkontrolovat i jinak ? Díky za rady.
maudi
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 19, 2008 10:20:29
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Starec » úte říj 14, 2008 19:30:21

maudi: dá sa to skontrolovať dvoma spôsobmi. 1.) Nasvietiť do nalievacého otvoru a skontrolovať či je poistka na svojom mieste. (vyžaduje to znalosť kde sa ta poistka na oske nachádza)
2.) Naštartovať Babettu, nahnúť ju ako je to len možné na seba ( na ľavú stranu) a pomaly sa hrať s plynom. Ak zaskočí 1 prevodoví stupeň a môžme sa pohnúť, prípadne zaskočí a po pohnutí znova 1 vypadne, tak je len poistka posunutá, alebo zlomená. No ovšem ak nezaberie 1, tak je určite v háji už spomínaná voľnobežka. V obidvoch prípadoch je nutné poliť motor. Tak fakt sa máš načo tešiť a ak sa tomu nie veľmi rozumieš tak radšej servis. Lenže netreba sa hneď zľaknúť, aj sám to dokážeš ak budeš mať k tomu potrebné veci. A samozrejme ti pomôžeme radami.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Volnoběžka

Příspěvekod maudi » stř říj 15, 2008 18:42:18

Tak všem dík za radu. Jestli je nutné půlit motor, tak to rovnou udělám abych zjistil co s tím je. Nebojím se toho, akorát že babku jsem vykuchanou ještě neměl,takže nevím co od toho čekat. Doufám že to nebude nějaká pakárnička. Tak se mějte. Dám vědět, jak to dopadlo.
maudi
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 19, 2008 10:20:29
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Starec » stř říj 15, 2008 20:18:16

maudi: ešte taká mala rada. Pred tým ako to začneš rozoberať, tak si zabezpeč nové tesnenia a guferá, lebo ak by bola vyskočená, alebo len zlomená segerka, tak to môžeš hneď aj skladať po výmene segerky. No a všetko si riadne zdokumentuj, prípadne odfoť, pomôže ti to pri montáži.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

motor na dvě půlky

Příspěvekod maudi » čtv říj 16, 2008 16:26:18

starec: No vidíš. To mě nenapadlo. Vďaka.
maudi
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob črc 19, 2008 10:20:29
Bydliště: Třinec


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků