Hrkání při startu

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Hrkání při startu

Příspěvekod wtman » čtv srp 06, 2009 21:23:14

Ahoj Starec, v prvom rade ďakujem za radu. Vyskúšam to hneď ako budem mať trochu času. Dnes som ti písal o tomto probléme aj na tvoju stránku "Babettron", takže to považuj za vybavené, keďže sa mi podarilo dostať tvoju odpoveď tu. Myslím, že štartovacie čeľuste som nasadil správne. Pružinky zapadli presne do drážok takže samovoľné vysunutie čeľuste nehrozí. Skúšal som to na chvíľu roztočiť aj bez bubna. Štartovacie čeľuste sa odstredivou silou rozťahovali pekne obe súčasne. Pri roztočení pedálov sa radiace čeľuste pekne zopnú a roztočia ozubený remeň a tým aj štartovací bubon ktorý sa pri pedálovaní točí neustále bez akéhokoľvek vynechania. K "cukaniu" dochádza na bubne ktorý je na kľukovke. Štartovacie čeľuste akoby ho zachytili a následne pustili a tak stále dookola. Všetko som odmastil, štartovacie čeľuste sú nové, bubon je nový, no proste nechápem. Samozrejme roztočenie motora som skúšal s vybratou sviečkou aby som odstránil odpor kompresie, ale motor sa neroztočil. Motor sa ináč točí ľahúčko takže pridretý určite nieje. Už mi prešlo rukami niekoľko Babiet, robil som aj zložitejšie opravy(výmeny ložísk v prevodovke, výmeny spojok, moju babettu som rozobral do poslednej skrutky a zgenerálkoval (tá šlape ako hodinky) atď.) , ale s týmto som sa ešte nestretol. Neber to prosím ako samochválu, to len aby si vedel, že viem o čom hovorím. Normálne mi to nedá spať. Taký paranormálny jav :D . Ale ja sa nevzdávam, určite ten problém nejako vyriešim a podelím sa na fóre o "zážitok". Ešte raz srdečná vďaka za rady. Držte mi palce...
wtman
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 06, 2009 8:50:16

Re: Hrkání při startu

Příspěvekod Starec » pát srp 07, 2009 0:27:07

wtman: viem čítal som, aj som ti odpovedal, ale je to už bezpredmetné tak vymažem. Vyskúšaj ako ti radím, lebo podľa mňa vyzerá, že radiace môžu trocha šmýkať a už ti to bude robiť ako opisuješ. Ovšem ak budú dobre zaberať, tak hoď sem pár dobrých foto celého bubna aj z čeľusťami. OK. V Ratkovej máš dáku rodinu, že si prázdninoval tam. A koho? Ja tu bývam iba 11 r. ale poznám každého.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Hrkání při startu

Příspěvekod wtman » pát srp 07, 2009 7:42:44

Ahoj Starec, jasné, že vyskúšam čo si mi poradil. Verím, že to pomôže. Skúsim nahodiť nové radiace čeľuste z mojej babetty a ak to prestane hrkať som za vodou :D .
PS: V Ratkovej mal starých rodičov môj spolužiak Braňo Kúchen. Myslím, že stará mama mu už umrela. Druhý spolužiak mal chalupu po starých rodičoch v Hostišovciach (2 km od Teplého Vrchu) a moja frajerka mala babku v Hrušove tak som vo vašich končinách trávieval aj celé prázdniny. Nebol som tam už asi 18 rokov. Spolužiakovu chalupu v Hostišovciach rómovia úplne rozkradli. Bývalo tam nádherne. Je to večná škoda.
wtman
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 06, 2009 8:50:16

Re: Hrkání při startu

Příspěvekod wtman » stř srp 19, 2009 17:23:30

Mal si pravdu starec, chyba bola v radiacich čeľustiach. Po výmene ide babetka ako nová. Si proste profík :D . Srdečná vďaka. Ušetril si mi kopec nervov a času...
wtman
Právě začínám...
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 06, 2009 8:50:16

Předchozí

Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků