Pružiny za 7 EUR

Spojky jsou kultovní součástí našich strojů. Zde mají samostatnou rubriku...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Pružiny za 7 EUR

Příspěvekod martin110r » stř čer 02, 2010 9:01:09

Na internete predáva jeden človek náhradné diely na Babettu údajne z prvovýroby z Považských strojární. Potreboval by som pružiny do rozbehovej spojky, tak mi odpísal, že 3 kusy mi predá za 7 EUR. S cenami za prvovýrobové súčiastky nemám skúsenosti, tak chcem sa opýtať, či je to reálna cena a kúpiť ich, alebo to má predražené a nebrať.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Pružiny za 7 EUR

Příspěvekod Starec » čtv čer 03, 2010 19:47:59

Po prvé, kde je záruka, že sú to orginál súčiastky z PS. Pozri si : http://www.sim-ba.sk/eshop/pruzina-rozbehovych-celusti-83.php a porovnaj cenu a uvažuj. Za tú cenu si ich môžeš kúpiť 21 kus.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: Pružiny za 7 EUR

Příspěvekod martin110r » ned čer 13, 2010 19:24:08

Tak záruku nemám absolútne žiadnu, to je pravda. Je to o náhode. Buď naozaj sú z prvovýroby, alebo nie. Na druhej strane, v prípade simby sa nedivím za ich nízku cenu. Tri kusy som si zo simby kúpil a boli ešte slabšie, ako tie staré, ktoré už odjazdili minimálne 6 000 km. A skracovať pružiny, prikalovať ich a podobné somariny nemienim. Nemám absolútne žiadnu chuť po 300 km rozoberať spojku a vyťahovať z nej podomácky upravené pružiny, ktoré popraskali a zničili celý bubon.
Babetta 210 - rok výroby 1995
Bližšie info o mojej Babette TU.
Zahlasujte v ankete
Uživatelský avatar
martin110r
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2126
Registrován: stř črc 15, 2009 20:55:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Pružiny za 7 EUR

Příspěvekod Starec » stř čer 16, 2010 1:09:49

Tak ti asi neostáva nič iné len zháňať niekoho z okolia Kolárova, prípadne ak by si mál cestu okolo, alebo niekto zo známych, ktorí by ti kúpili priamo v podnikovej predajni firmy sting2000 http://www.sting2000.sk/ a dúfať že tie pružiny budú ešte zo starých zásob bývalého závodu v Kolárove.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková


Zpět na Spojky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků