Doplnenie brzdového svetla

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Doplnenie brzdového svetla

Příspěvekod igoreva » pát kvě 11, 2007 9:00:38

Na svojej Babči som si spravil brzdové svetlo.
V zadnom svietidle je na to voľna objímka a dostatok miesta. Nepridal som ale pôvodnu 5W žiarovku nakoľko tá by spôsobovala pri zabrzdení pokles napätia a na predom reflektore by sa mierne znížil jas. Použil som preto tri vysokosvietive LED diody zaliate do pôvodnej žiarovkovej pätici. Spinač som použil s automatickej pračky Tatramat doplnený o drôtene pákove čidlo ktoré sa jemne dotýka páky brzdového kľúča (viď foto). Káblik je ťahaný pod reťazovým krytom a pod blatníkom.
Funguje to super.
Igor


Obrázek

Obrázek
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod IGI » pát kvě 11, 2007 13:12:28

A co je to prosim ta ten spinac? Z ktorej casti, ako vyzera?
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

setty

Příspěvekod SETTY » pát kvě 11, 2007 19:04:35

ja som prirabal brzdove svetlo do noveho typu svetla pouzil som spinac (z mikrovlnky ale taky isty predavaju aj v obchode)
bateriu 9V (jazdim casto z kopca bez motora) a 16 vysokosvietivych diod cervenych(nech to ma grady) a nejaky ten oporcek vydno to aj za jasneho svetla
Obrázek

Obrázek
SETTY
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 05, 2007 20:26:49
Bydliště: Jasna SVK

Spinač brzdového svetla

Příspěvekod igoreva » pát kvě 11, 2007 19:23:48

re: IGI
Na obrázku je vidieť trčať len drôtene tiahlo spinača ako sa opiera o páku brzdového kľúča (červne nafarbené, viď obr.). Samotný mikrospinač je uložený pod čiernym krytom a naskrutkovaný na kryt reťaze. Použil som mikrospinač z horných dvierok starej pračky Tatramat (ta čo mála dvierka zhora a tak dobre skákala keď odstreďovala). Ten červene nafarbený drôt ja na spinač naskrutkovaný. Fotodetaili ti môžem zaslať ak mi pošleš svoj e-mail.
Čo sa týka brzdového svetla tak v hornej objimke sú tie tri brzdové Ledky a v dolnej objímke je pôvodna žiarovka zadného svetla (viď. foto hore)
Igor
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků