MŮJ STROJ

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

MŮJ STROJ

Příspěvekod bmk » pon led 08, 2007 11:35:56

Obrázek


rád bych ale podotkl,že tato 22 let stará kráska nemá pokaždé takto naleštěný kabát...třeba teď,protože na ní jezdím i když místo sněhu padá voda,tak je špinavá jak čuně,umocněno tím,že téměř všechny její části na podzim konzervuji vazelínou,oleji a vším možným,aby pokud možno nerezla...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod DonSalieri » pon led 08, 2007 20:33:42

Pekna Babettka...Ja ji vzdy 2* rocne konzervuji voskem..popripade silikonem..
Babetta 210 rok 1988
DonSalieri
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 05, 2007 23:33:39

Re: MŮJ STROJ

Příspěvekod TrIaN » ned led 28, 2007 10:52:47

bmk píše:rád bych ale podotkl,že tato 22 let stará kráska nemá pokaždé takto naleštěný kabát...třeba teď,protože na ní jezdím i když místo sněhu padá voda,tak je špinavá jak čuně,umocněno tím,že téměř všechny její části na podzim konzervuji vazelínou,oleji a vším možným,aby pokud možno nerezla...

krásná, opravdu, chtěl jsem sem dát fotku mojí babettky, ale teď bych se styděl, počkám na lepší/teplejší počasí, umyju, nablýskám a vyfotím :))
babettka 210 rv10/97, aktuálně cca 3700km :)
koupeno za bůra :)
stav km při koupi - 3130km
Uživatelský avatar
TrIaN
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned led 07, 2007 10:41:14

Příspěvekod Woozie » ned led 28, 2007 16:55:51

Ako by tej mojej z oka vypadla. Alebo naopak? :D . Len upozornujem ze je to stara fotka a ze teraz vypada omnoho lepsie (foto dodam)Coskoro dostane nove zadne svetlo (ako sa montuju na 225 alebo 134... myslim ze sa vola "Portugalsko"),tlmice chvenia a mnoho inych uzitocnych veci.... A hlavne momentalne je umyta:-)

Obrázek
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod bmk » ned led 28, 2007 17:16:15

jj.akorát já mám jiný zvonek...a to světlo si dej,je to hanba... :) :) :)
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Woozie » pon led 29, 2007 19:07:00

No zvoncek som vytrhol v zapale zurivosti ked som si don pristikol kozu na prste :lol: odvtedy ho tam nemam aj tak zvonil na hovno...
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod bmk » stř led 31, 2007 12:12:59

jasně,ale podle předpisů bys ho tam měl mít,nebo by ti taky mohli sebrat techničák...tak si to dej do kupy.
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Woozie » stř led 31, 2007 21:17:21

To je sice pravda ale mna to absolutne nesere pretoze ziadny technicak nemam :D Keby ma chytia cajti tak mi vezmu aj rodny list. Len tak z recesie:
CO NEMAM:

-Technicky preukaz
-Zaplatenu poistku
-STK
-Prilbu (to uz je v stadiu riesenia tu ide o bezpecnost nie o nejake blbe predpisy)
-Dostatocnu vybavu (Brzdove svetlo,klakson...)

CO MAM:

-Babettu
-Benzin a olej
-Chut jazdit :)
Babetta = Legenda Česko-Slovenkého motoristického priemyslu!!!
It's all just about motorbikes.Always has been, always will be!
Uživatelský avatar
Woozie
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 210
Registrován: sob led 06, 2007 13:20:25
Bydliště: Trenčín SK

Příspěvekod IGI » čtv úno 01, 2007 10:58:44

woozie: Silne mi pripominas mna :lol: : Ale ja mam brzdove svetlo aj klakson :oops:
IGI
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 331
Registrován: pát led 05, 2007 23:03:49

Příspěvekod Jenda » čtv úno 01, 2007 13:34:04

Woozie:
Techničák bejt musí, ale zase tak nehoří. Pakli se benga do růžova vyspali /což je jednou za 250 let/ nechá se to ukecat, ale musíš begům dokázat, že si motorku někde neukrad.
Pojistku, tedy předpokládám povinný ručení, raději zaplať. Vím, že se po tom ptají, někdy dokonce dříve než po řidičáku. Pokud sejmeš třeba cyklistu, byť on udělá chybu, bez povinnýho ručení to může bejt velikej problém. Pokud seš ale na vině ty, tak je to bez povinný pojistky těžce v háji. Můžeš taky hodně let dost platit, když mu něco ošklivě praskne. Povinný ručení ti pokryje škodu /i náhradu následků škod a zranění, který někomu způsobíš/ do 18 melounů, ta dražší verze až do asi 35 mil. Ovšem nesmíš bejt nalitej...
STK? Na co to u Babetty je? Na dvě věci, jak říkáme u nás na Podblanicku, na hovno a na nic:-) Pouze proto, aby ti dali číslo a prudili. Povinný to u našich velkostrojů není. Doufám, že nějakej pitomec z velitelství EU to nezavede...
Helma. Představ si, jak ti na chirugický ambulanci vymejvaji zadřenej štěrk z ksichtu, tu něco zašijou, tu něco zavázaji, kostičku prasklou vyspraví, flastřík nalepí a zubař vytahuje kořeny od vyraženejch zubů /to v tom lepším příadě/. V tom horším, jak by vypadalo tvoje parte. Co by jsi si tam nechal vytisknout jako motto? Třeba: Jezdil jsem bez helmy. Jak jsem byl hloupý...
Povinná výbava. Není špatná. Pokud jedeš do samošky pro chleba, tak sice zrovna bejt nemusí /ze zákona sice ano, ale nejsme Němci, abychom žrali předpisy a příručky/. Ale třeba 50 a více km někam daleko, to už raději ano. Lékárnička, žárovky, pumpičku a nářadí. Hodí se to, například gumu na rozdíl od policejního balónku hubou nenafoukneš. Pokud se nářadí týká, občas se stane, že podle Murphyho zákona se posere zrova to, co ji nepřepokládal, že se vůbec posere. Jednou sem jel fotit cosi kousek za město, nářadí jsem si nevzal, vezu krosnu s foťákama, tak ještě na co tahat vercajk. 5 let jsem před tím nepíchnul. Ten den ano... Lekárnička taky není na škodu. Ostatně pokud ji nemáš, jsou za to dost body.
Bremslampu u Babetty netřeba. Stačí normální běžný koncový světlo. Havně aby ti to brzdilo...
Klakson, stačí zvonek, ten je tam povinně. I když se přiznám, zvonek či vlastně chrchlák, bylo první co jsem odmontoval a zahodil. Mám tam houkačku s balónkem, prej to nesmí bejt, ale benga to u nás asi neví, takže pohoda...
Babetta je k jízdě nutná, to je dobrý, že jí máš. Mimo jízdy poskytuje i spoustu dalších zážitků...
Benál & Olej /Viz Babetta/...
Naposledy upravil Jenda dne čtv úno 01, 2007 14:04:17, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Jenda
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát led 05, 2007 18:24:56
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod bmk » čtv úno 01, 2007 13:57:47

jasně,ale já mám všechny doklady i technickou,tak proč zbytečně o to přijít.jiné to je u těch co to nemají...
bmk
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon led 08, 2007 10:51:13
Bydliště: Krnov

Příspěvekod milda » pát úno 02, 2007 1:12:33

Jenda píše:... Lekárnička taky není na škodu. Ostatně pokud ji nemáš, jsou za to dost body.
..

Lékárnička se sice může hodit, povinná ale není. Píše o tom i Aleš na svých stránkách a zmiňuje tam přímo paragraf vyhlášky v kterém to je. Já ji nemám a ani nevím kde bych ji vecpal. Jinak přilbu, techničák a náhradní žárovky samozřejmě
vozím sebou, a taky pár kusů nářadí a náhradní svíčku.
milda
Globální moderátor
Globální moderátor
 
Příspěvky: 552
Registrován: čtv led 18, 2007 16:55:10
Bydliště: Třinec

Re: MŮJ STROJ

Příspěvekod ben » ned kvě 27, 2007 11:14:43

rád bych ale podotkl,že tato 22 let stará kráska nemá pokaždé takto naleštěný kabát...třeba teď,protože na ní jezdím i když místo sněhu padá voda,tak je špinavá jak čuně,umocněno tím,že téměř všechny její části na podzim konzervuji vazelínou,oleji a vším možným,aby pokud možno nerezla...


pekny kus, ale nemozem si odpustit jednu poznamku :twisted: mas zle namontovany pravy kryt retaze ten uchyt vzadu ma byt zvnutra 8) , co uz so mnou som detailista
babetta je jednoducho genialny velkoobjemovy zavodny stroj :)


Neklikat!!!
Uživatelský avatar
ben
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 246
Registrován: stř kvě 09, 2007 13:37:56
Bydliště: PN

Příspěvekod igoreva » ned kvě 27, 2007 14:54:21

"ben" má pravdu kryt je zle namontovaný. Nebúcha ti do teleskopov?
Babetta 210 je naozaj jednoduché a dômyselné približovadlo (jazdí mi max. 48 km). Pridal som jej brzdové svetlo.
Uživatelský avatar
igoreva
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:01:39
Bydliště: Zvolen, SK

Příspěvekod Jarda » čtv čer 19, 2008 13:14:36

co te to ,,tlumič chvění´´?
Uživatelský avatar
Jarda
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:34:08
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků