prosím o pomoc Babetta 228

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

prosím o pomoc Babetta 228

Příspěvekod MichalFiala » pát říj 28, 2011 19:24:31

Zdravím lidi

Potřeboval bych pomoct.Asi před třemi týdny jsem si od tety přivezl starou babetu 228.Svařovali jsme na ní řídítka. Poté jsme se pokoušeli startovat jenomže když jsme startovali tak začal skoro proudem týct benzín z motoru.Tak jsme rozdělali karbec mrkli se na plovák a všechno bylo v pohodě. Tak jsme znova smontovali karbec zpátky a už normálně startovala a jela.Ale byl tu další problém byl hodně ucpaný výfuk tak jsme kupovali nové koleno protože u toho předchozího nemělo žádné vypalování cenu :D .Bylo to hodně zarostlí.No takže to jezdilo. A ted jsem jednou přez noc zapoměl vypnout benzín a další den jsem se pokoušel babetu startovat,vyfoukat a vytřít svíčku a nic nepomohlo a tak jsem zkusil jestli hází jiskru a neházela žádná svíčka zkusil jsem 3 a z toho 2 byli uplně nové. Tak jsem jel koupit novou indukční cívku a když jsem ji namontoval házela jiskru že při zkoušení mi to dalo ránu :) .....Jezdil jsem ale měl jsem pocit že se babeta hrozně dusí.měla špatnou akceleraci a pak chcípla a ted uz nejde nastartovat.... :( Dokážete mi někdo poradit.
MichalFiala
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 28, 2011 19:09:33

Re: prosím o pomoc Babetta 228

Příspěvekod Starec » pát říj 28, 2011 23:22:06

Ak máš možnosť ako prvé by som ti odporučil premerať celú zapaľovaciu sústavu. Je možné, že ti znova niečo odišlo. Potom by som sa zameral na guferá. Ak je to skutočne 228, tak je to hodne stará babička a ktovie ako dlho nejazdila, tak guferá môžu byť tiež v čudu.
Mohol by si sem z nej hodiť foto.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková

Re: prosím o pomoc Babetta 228

Příspěvekod MichalFiala » sob říj 29, 2011 20:06:54

To jo ale myslim si že zapalování je v poho když to hází jiskru.....Díval jsem se do karbecu a jedna strana plováku je trochu zdeformovaná ale benzín do něho neteče to jsem zkoušel myslíš že to bude tímplovákem ?
MichalFiala
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 28, 2011 19:09:33

Re: prosím o pomoc Babetta 228

Příspěvekod Starec » ned říj 30, 2011 11:48:03

No môže byť, skús prefúkať ihlový ventil, čo ti uzatvára prívod benzínu do karbesa, dáko vyrovnať plavák. Plavák daj do vriacej vody tak na 5-10 minút zvykne sa trocha narovnať. Nastav podľa návodu hladinu benzínu.
Nič nie je tak zložité ako sa na prvý pohľad zdá, len treba vedieť ako na to ....
Uživatelský avatar
Starec
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1480
Registrován: pát čer 15, 2007 23:40:00
Bydliště: Slovensko-Ratková


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků