Babetta 210

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta 210

Příspěvekod Kuba402 » sob črc 21, 2012 11:42:47

Tak Zdravím všechny Babettmaniaky,
chci se pochlubit svojí Babettou 210. Koupil jsem jí od jednoho pána s Bolatic a od té doby co jsem ji koupil (začátek prázdnin) mám s ní problémy jako ucpané trysky a teďkom ještě ulomené čepy rozběhového bubnu. Tak teďkom nejezdím a čekám na dodávku dílu. Objednal jsem si i čelisti a různe kraviny. Babeta je teďkom v šedozelené a čekělá ji obroušení až na kov, vyklepání, kitování a pak konečně červená. Pak bych do budoucna ještě chtěl sportovní vzduchový filtr a možná (asi spíš ne) nějakej laděnej vejfuk , modré ledky do předního světla. Úpravy co jsem už proved jsou : Výmněna zadního pláště a duše, zadní brzdy, všecky lanka, žárovky, potah sedla (ještě není na foto), zámek, spínačka, koupě nového pravého plastu (byl prasklý ,ještě není na foto), dále vyčištění celého motoru. Babettu mám ze všema papírama, pojištěním prostě ze vším všady. Na Babettě mám nefunkční tachometr tak ho budu muset nějak spravit (Koupil jsem si lanko a toho šneka ale chybí mi ještě něco v tom bubnu) Teď vám tady hodím pár foteček které budu průběžně aktualizovat, přidávat podle toho jak budu postupovat.. Jinak všecky foto mám na http://rc-kuba-rc.rajce.idnes.cz/Babetta_210
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Kuba402 dne pon zář 24, 2012 20:26:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: Babetta 210

Příspěvekod Kuba402 » pon srp 27, 2012 21:15:41

Konečně jsem se dostal k napsání tohoto příspěvku. Od prvního příspěvku Babetta prodělala několik zásadníh změn : Babetta je již červená, nové zadní světlo, celá vyleštěná, nové ozubené kolečka, bubny, čelisti, nové brzdy, lanka, sehnal jsem šnek tachometru, vyčištěnej karbec, sportovní vzduchový filtr, šlapdala, nová svíčka, vyčištěnej výfuk, Modré led v předním světle. Babetta dosahuje s mojima 100 kg rychlosti 60km/h měřeno policejním radarem. Jako další upravy chystám nová přední vidle s vnějšíma pružinama, nové zadní teleskopy, páky brzd, přepínače.... , nový klakson
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Všecky foto jsou na http://rc-kuba-rc.rajce.idnes.cz/Babetta_210/
Naposledy upravil Kuba402 dne ned říj 21, 2012 19:54:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: Babetta 210

Příspěvekod ridchey » úte srp 28, 2012 23:18:31

toz pekna, a jaky pouzivas prevod hnaci pastorek/rozeta ?
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210

Příspěvekod Kuba402 » stř srp 29, 2012 7:25:59

Zatim klasiku 13z/51z Už ale někde scháním 12z/51z nebo trochu brutalitu 11z/57z ale to se bude stavět nazadní :)
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: Babetta 210

Příspěvekod ridchey » stř srp 29, 2012 19:52:55

tak to tedy je motor ve skvele kondici,klobouk dolu, bo jsem na tom se zatezi stejne...:-) 120....
ted tedy zabiham jeden motor po repasi 4vybrus a s prevodem 13/51 dosahnu zatim 50km/h
sani mam standartni-jen docasne bez vlozeneho dratenkoveho filtru.
karbec klasika origo-tryska 63,mozna o kousek vetsi ....(bo se kdysi davno pri cisteni objevila šponka)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210

Příspěvekod Kuba402 » stř srp 29, 2012 21:55:34

No jo snažím se babettu celkově opravit, vylepšit aby byl zachovaný styl babetty. Já mám Babettu čistě jako hobby, nemačkám s toho max, jezdím si na půl plynu do obchodu, do vedlejších vesnic apod. Výkon tam mám takový aby mi v případě potřeby plně dostačoval. S tím spotrovním filtrem je poznání lepší akcelerace a nástup otáček. Takže plá spokojenost s tímdle nesmrtelným strojem.
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: Babetta 210

Příspěvekod ridchey » stř srp 29, 2012 22:11:50

nj, ja mam to stejne,jen jednou za rok jedu zavod - trasa ma letos cca 113km , a je to kopec nekopec (meri se jen jednotlive RZ)
a termin se neuprosne blizi, tak ladim,a spekuluju a shanim rozumy :-)
bo to jedu se stadionama za originaly a tam jsou prisna pravidla co se tyce uprav, takze muzu jen co je v ramci originalu....
na druhe strane se nechci nechat zahanbit , bo delam stadionakum cerne svedomi...koho porazi babetak..... :mrgreen:
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 210

Příspěvekod Kuba402 » ned říj 21, 2012 19:51:35

Tak zase nějaká aktvita : Babetta prodělala Go : Nový válec, píst, ojniční sada, pístní kroužky, čep, ložislo na pístu, všecky gufera v převodovce, nový karbec Dellorto, oreginál zadní světlo, celkem zbytečnost ale origo punpička :D , silikonová fajfka + nový kabel v barve babetty, taky čepičky v barvě, zástěrka, nový stojan, zrcátko, a hlavně NOVÉ ZADNÍ TLUMIČE. Do budoucna chci ještě poslední věc a to přední vidlici s pružinama venku, led pásky pod nádrž (kdo uhodne jakou barvu :D ) a nějaké lepší světlo do předu nebo do zadu možnost 1. Do zadu natáhnot ledky a do předu dát 12V H7 žárovku (fungovat to bude kámoš to tak má a svítí to dost) nebo možnost 2. nechat si přemotat světelné cívky na 12V ještě nejsem plně rozhodnutý ale jedna možnost určitě :) Teď nějaké to aktuální foto na první fotce jsou jenom tlumiče (nové) a na druhé je babetta v současném stavu s karbecem Delloro, origo zadním svetlem, zrcátkem (po go ale to podle foto asi nepoznáte) :)

Obrázek
Obrázek

Babettamě přišla na bezmála už 17 000. V životě ji neprodám a chci aby byla v co nejlepší kondici :D Ale pssst doufám že mezi váma nejsou zloději :D
Uživatelský avatar
Kuba402
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon črc 09, 2012 8:11:08
Bydliště: Vřesina u Hlučína


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků