Představení B210.100

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Představení B210.100

Příspěvekod Jerry » pát srp 24, 2012 10:23:07

Jelikož jsem tu nový, chtěl bych Vám představit svoji Babču 210.100. Rok prodeje podle záznamu v záručním listě je 1.4.1999. Má najeto 4500km, vše je na ní kromě doplňků, zrcátek a zástěrek originál. Zrcátka jsem zkrátil, protože se mi špatně projíždělo brankou a abych otvíral vrata po mě přeci s tímto strojem nikdo nemůže chtít.
Koupil jsem ji za krásných 2000,-Kč s tím, že startuje, ale nejede. Musel jsem tedy rozpůlit motor vyměnit volnoběžku a Babča se hned rozjela. Je pravda, že se mi začali ozívat divné zvuky z válce. Nejdřív jsem myslel že si to sedne, ale nesedlo. Tak šel válec dolů. Měl jsem rozlomený pístní kroužek, spolu s potlučeným pístem. Hlava přečkala vše naštěstí téměř bez úhony. Ten píst byl nějaký jiný, ale záměna za nový nebyl problém. Je sice pravda že pístní kroužky byly na původním pístu níž, tudíž v dolní úvrati běhají tam kde nikdy nic neběželo, ale po krátkém zajetí se výkon o dost zvýšil i oproti předchozímu stavu, takže jsem spokojen.
I přes tyto menší komplikace si myslím, že to byla výhodná koupě. Jezdím na ní především do práce a jsem tam dřív než na její větší a silnější sestřičce. Než se obléknu a než ji tvytáhnu ven mám na Babče již koupenou snídani a mažu do arbaitu. A pokud se na ni jedu projet mám daleko více času kochat se okolím, než na větším stroji. Tím nechci říct, že její větší ségru prodám, ale každé má své.
Přílohy
B210.100 99 píst.jpg
B210.100 99 píst.jpg (25.11 KiB) Zobrazeno 1769 krát
B210.100 99m.jpg
B210.100 99m.jpg (198.23 KiB) Zobrazeno 1769 krát
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerry
Právě začínám...
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 23, 2012 14:14:07
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků