Moje zaliba - B210

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » ned říj 14, 2012 21:43:39

tak se vyskytl problem, posledni 2 jizdy mi parkrat zarachtalo v motoru, porad jsem nevedel odkud to jde, ale asi uz tusim jen od vas potrebuju radu
s babetou nejde couvat (zasekly kolo) a kdyz jsem rozdelal spojky tak dvojka je zakousla v bubnu a nemuzu s ni pohnout
mam obavu ze budu muset pulit motor a bude v prdeli neco v prevodovce, s tim ze asi se to nejspis rozjizdi na dvojku, ale to nemuzu tvrdit s jistotou
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 15, 2012 10:44:53

tak jsem dneska zjistil cim to bylo, na dvojkovych celistech odpadlo jedno oblozeni a seklo se to
tak jsem to rozebral, prevodovka vypada ok, kolo se toci v pohode
nevite jakym zpusobem se da nalepit oblozeni zpet na celist? oblozeni mam v dobrym stavu a vsechno mi to vyborne radi, takze nechci kvuli tomu kupovat novy celisti, zvlast kdyz tezky se hur shani
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod PetrT30 » pon říj 15, 2012 11:53:08

Někdo dává epoxidové lepidlo někdo kvalitní sekunďák.
Těžké čelisti jsou stejně dostupné jako lehké, ale už je to druhovýroba tak kvalita někdy není moc dobrá.
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 15, 2012 12:25:49

No prave s tou kvalitou to vim, prijde mi zbytecny to kupovat novy kdyz to muzu jen nalepit. Celisti mam samozrejme origo a jsou v dobrym stavu.
Ok sezenu lepidlo a uvidime :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Fajn-Tom » pon říj 15, 2012 17:33:44

Zkoušel jsem expoxidové lepidlo, jeden rozjezd a konec :lol: pak vteřinové lepidlo, to vydrželo asi 2km :lol: Čelisti z taiwanu mě vydrží tak 5km, buď čelist praskne, nebo se utrhne obložení případně vydrolí. Čelisti od české firmy co teď mam jsou kvalitou o 1000% lepší, na sériovém motoru vydrží věčnost. I když už se mi u dvou taky utrhlo obložení, ale za ty peníze co jsem je koupil se to nebudu ani pokoušet nalepit :lol:

Doporučuji si na staré čelisti nechat nalepit nové obložení, než kupovat druhovýrobu, kvalitou i cenově to je lepší
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 15, 2012 19:14:03

jj, dneska jsem byl v brne u pana co mam u baraku, prodava nahradni dily na babetty apod
poslal me na dornych, kde je firma na auto brzdy, tam mi rekli ze do tydne mi to nalepi (posilaji to nekam jinam) a jedna celist vyjde zhruba na 60kc, takze uplna pohoda
aspon budu mit novy oblozeni na obou celistech a bude klid na delsi dobu :)

mezitim jsem dneska konecne opravil a rozdelal karburator, neslo mi vyndat soupe, protoze nejakej de*l predemou dotahl sroub tak moc ze sem ho dneska musel odvrtat
zjistil jsem ze jehla byla nastavena na uplne horni zarazku, tak jsem to o jedna posunul dolu a uvidime
taky se mi povedlo sehnat trysku 70 (i kdyz sem chtel 68, ale nemel, pak mel 65 ale to zase rozdil oproti 63 neni) tak uvidime jak to pomuze tomu karbecu

a koupil sem vyfuk hikone, ale musim vyresit montaz, protoze bude potreba to svarit a udelat novy uchyty

kdyz uz jsem byl v takove nejake udrzbe tak jsem rozebral komplet tlumice (predni i zadni) a poradne promazal cernou vazelinou co sem daval do homokinetickych kloubu na formana (dle meho nejlepsi mazivo, ktery jsem v ruce mel) a najednou nic nevrze, babca pekne peruje, to bude parada na tom jezdit, uz se nemuzu dockat

bohuzel nemuzu testovat dokud neprijdou celisti, bez nich nenastartuju :-D
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 15, 2012 19:30:48

jeste sem zapomnel dodat ze sem daval dolu valec, protoze sem mel podezreni ze to rachtani jsou krouzky na pistu, ale kdyz jsem to sundal bylo to v pohode, pist bez problemu, tak jsem rovnou vymenil krouzky za novy, procistil hlavu
takze tedka prvni jizdy budu muset zajizdet opatrne krouzky

kolik si myslite ze bude potreba najezdit kvuli tem novym krouzkum, 300km?
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Fajn-Tom » pon říj 15, 2012 20:18:18

kroužky nevyžadují žádný záběh. Já třeba kroužek měním vždy před závodem abych na něj nenajel víc jak 10km, protože pak už je jeho těsnost jen horší :lol:
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod ridchey » čtv říj 18, 2012 18:16:15

poznamka k lepeni oblozeni- na babettronu to nekdo lepi hermetikem a pry s uspechem....http://www.babetta.info/Babetta/news.php
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 22, 2012 16:48:54

Tak dneska sem vymenil komplet bowdeny (obe brzdy a plyn), pekne seridil brzdy abych si nerozbil hubu, kdyz prede mnou nekdo ve meste dupne na brzdu (coz se mi stava celkem casto). Akorat zatim porad cekam na ty dvojkovy celisti :(
Mezitim uz pomalu zacinam resit ten vyfuk. Fotky dodam az to bude zkompletovane a vyrazim nekam na vyjizdku.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » čtv říj 25, 2012 16:13:53

Takze dnes konecne namontovany nove nalepene tezke celisti. Nalepeni stalo 72Kc (obe celisti). Musel jsem samozrejme trochu zbrousit oblozeni, protoze bylo vysoke a rovne. Uz to jezdi, ale radi trochu dyl, jeste to asi trosku zbrousim a pak to necham sednout :) Jinak babca jezdi pekne, takze v prevodovce a motoru je nastesti vse ok.
Dneska sem koupil novy slapatka a reflexni nalepky, takze to jeste vymeni.
Musim zkontrolovat svicku jestli tam neni moc benzinu po te uprave karbecu (tryska 70, jehla z 1. zaseku na 2. zasek zvrchu). Ale maximalku to dava trochu hur nez predtim, takze asi pristi tyden koupim trysku 65 a bude klid :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pát říj 26, 2012 6:41:19

Takze svicka pekne cihlova, bohatost smesi na 1 otacku, vic uz na to sahat nebudu. Maximalka se nakonec trochu zvedla, jen to chtelo par km (5-10) zajet po tom sundani valce a novych krouzcich. Bohuzel ty dvojkovy celisti porad radi nejak dyl a v mirnym kopci vubec (coz predtim slo), takze doufam ze si to jeste sedne casem. Ted uz zbyva jen ten vyfuk, to snad behem pristiho tydne dam dohromady.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod Pat » pon říj 29, 2012 15:42:06

Mate nekdo zkusenosti se zadnima tlumicema z mustanga na babcu? Premyslim ze bych je koupil misto tech origo. Ty uz maji vychozeny pouzdra, ktery se bohuzel nedaji vymenit a ty dorazovy gumy uz sou taky v prdeli. Hlavne sou trochu mekky.
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod spalek » pon říj 29, 2012 18:20:12

Zdar. Měl jsem stejný problém s tlumičema a tak jsem sehnal ze starého pionýra a paráda. O moc pohodlnější už to není kostitřas. Mám 85kg
spalek
Pokročilý diskutér...
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 31, 2011 0:08:35
Bydliště: Kelč

Re: Moje zaliba - B210

Příspěvekod kopr » pon říj 29, 2012 20:12:36

Taky už mám připravené tlumiče z pionýra. Rozmšry vypadají stejně.
Uživatelský avatar
kopr
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 199
Registrován: pon kvě 31, 2010 21:19:43
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků