Moja "Kapča"

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Pat » pon úno 25, 2013 22:02:08

Tak tu cervenou rozeber, udelej komplet lak, i blatniky a pak tam nahod motor, kola a dalsi veci. Aspon uz budes mit tohle za sebou a bude to vypadat pekne ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » pon úno 25, 2013 22:05:57

Mnó :) Možno ma ukameňuješ, ale nie. Babettu mám ako pracovný nástroj. Bývam na dedine. Cesta do mesta a späť ma stojí 2€. Tým pádom je pre mňa najdôležitejšie dostať babettu do stavu, aby jazdila spoľahlivo. Iné ma aktuálne nebude trápiť. Ďalšia vec je, že v garáži mám iné auto ktorému robím rekonštrukciu. 2 súbežné renovácie nezvládnem.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Pat » pon úno 25, 2013 22:09:14

Renovaci laku na babetu mas za chvilku, pokud to chces mit jako dopravni prostredek, tak na ramu jen prebrus rezivy mista a pretri barvou, blatnik mas celej behem odpoledne
pak muzes vesele prehodit motor a je to :) pripadne tlumice nebo co ja vim ;)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » pon úno 25, 2013 22:16:19

Máš pravdu :)
Uvidím, ako sa rozhodnem. Zrejme len dočasne na vyskúšanie rámu prehodím vidlice. Ak je môj hnedý rám OK, zrejme opieskujem červenú vidlicu, strieknem a osadím pôvodný blatník.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » pát bře 01, 2013 1:06:07

Rozhodnuté. Hnedá dostane novú vidlicu a spojím (zdvojím) plechy na alternátore. Nechce sa mi znova prevíjať ale ak ma idiot uvidí a dá mi prednosť, stojí to za to.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Pat » pát bře 01, 2013 17:52:57

Jo elektriku taky ted predelavam :-D
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » pát bře 01, 2013 23:23:57

Jak riešiš? V tvojom vlákne som si nič nevšimol.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Pat » sob bře 02, 2013 0:37:14

Cti to poradne :) premotavam civky a vyrabim stabilizovanej zdroj, podrobnej popis tam nahodim az bude vse hotovo
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » úte dub 23, 2013 22:01:48

Mala aktualizacia. Cervena bola naporcovana. Vidlicu som pouzil na svojej "srackovo" hnedej. Nastriekal som ju na cierno, netrapi ma kvalita. Babettu mam ako pracovny stroj, musi ma dostat do roboty a spet (2x18km o 06:00 a 18:00). Spojil som trafo plechy z 2 alternatorovych cievok a mam teraz obrovske cievky. Trocha trcia nad, tak kryt troska odstava ale nic strasne. Ziarovky krasne svietia, v sieti mam pod zatazou 8V + dorobil som brzdove svetlo. Tej elektrickej energie stale nieje tolko kolko som si predstavoval, ale je to podstatne lepsie.
Od soboty mi cosi piskalo v motore na striedacku. Predpokladal som že to bola len uvolnena cievka a ze sa odiera o magneto. Teraz som to rozobral a zistil že pisti lozisko na kluke. Parada, zajtra v robote si to nastudujem co kde a ako.
Mam ale vyhodu, z cervenej babetty mam motor. Netusim v akom je stave. Kluka nepiska. Prehodim piest a valec z motora 1 do motora 2 a budem dufat ze prevodovka je v nom OK.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » ned kvě 19, 2013 21:37:19

Nakoniec nemalo zmysel ten motor nahadzovať. Ložiská na kľuke boli v čudu. Naporcoval som cca za 10 hodín svoj motor. Vymenil som všetky ložiská a guferá. Motor som poskladal. Bola to ale celkom zaberačka, motor rozpóliť. Najväčší problém bol vytlačiť kľuku z blokov. Musel som použiť stahovák. To by nebol až tak veľký problém. Väčší problém bol dostať kľuku na miesto. Vyrobil som si prípravky a natiahol som ju nakoniec pomocou trubky, zopár L profilov a tvrdených skrutiek. Magneto dalo zabrať. Závit v nom bol zničený. Respektíve tam buď nikdy narezaný nebol alebo tam bol nejaký podivný atyp závit. Narezal som nový M6 a magneto šlo dole. Poskladaný a zatiaľ behá ok.
Problém ale je/bol, že predchádzajúci majteľ naopak založil piest, zámkami hore. Piest som založil správne, a vyzerá, že si aj sadol.
Dnes som babette urezal kus hliníkového sania. Stúpol krútiaci ale aj hlučnosť. Zároveň mi stúpla maximálka, točí 51km/h podľa radaru v obci.
Zo zadu som vyhodil 2x 5W 12V a nahradil som ich led pásikom. Brzdové cca 0,9W a koncové 5W. Dopredu šla 12V 35W, G9 patica :D Som zvedavý ako dlho vydrží vlákno, problém budu otrasy.
Alternátor dáva 15,5V 40W AC pri max otáčkach. Na voľnobeh je to okolo 7,6V AC.

Plánujem vylisovať vložku, nefotil niekto prípravok aký na to používa? Predpokladám že závitová tyč a dlhá trubka. Chcem použiť tyč zo zdviháku.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » pon čer 17, 2013 22:12:24

Kapča dostala nové zadné tlmiče. Tie lacnejšie. Mám dojem že to je len tvrdšia pružina, nič viac. Bolo to ale potrebné, skoro som o skrutku ktorá je v blatníku roztrhol gumu. Cez výkend ma trhla jedna 210.500 tak som sa nasral, a urobil som úpravy. Mal som 3 válce + vložky. Najprv som vylisoval vložku 1. vložku, vybrúsil som sací, výfukový a prepúštací. Zrazil som hrany a šiel som vložku nalisovať. Nesadla mi presne na miesto ani na 3tí krát. Pri poslednom vyberaní mi vložka praskla :evil: Druhý válec mal vložku ešte bez výbrusu ale motor stál neznámo dlho vo vode. Tú vložku som nevybral ani. Praskla vo válci. Tretiu, na ktorej behám, som preventívne nevyberal. Len som upravil sací a výfukový kanál. Mám nachystaný karbec z jawy 21 ale musím mu vyrobiť koleno. Tak aktuálne behám na pôvodnom karburátore. Ešte som urobil 2 diery do labyrintu vo výfuku. A zhodnotenie, Kapča behá z pôvodných 45 cca 62km/h dle radaru v obci. Nehovoriac o tom, že behám teraz na pol plynu pre 45km/h.
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Fajn-Tom » pon čer 17, 2013 22:54:37

před rozlisováním svrtám válec s vložkou a pak pomocí kolíčku mi vždy vložka zapadne tak jak má. A nebo si s ní ve válci potočim jak potřebuju. Jak ti mohla prasknout když už jsi ji měl 3x venku? To vyndáváš kladivem?

Pokud by jsi prodával holý válce bez vložky tak napiš, už delší dobu uvažuju a nějakým tom cestovním 80ccm válci
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » úte čer 18, 2013 21:47:10

Nemám trn na vytiahnutie tak som vložku vytiahol pomocou orecha z goly ktorý tam sadne. Napäť ju vtláčam lisom.

Ako si myslel "svrtám válec s vložkou"?
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod Fajn-Tom » úte čer 18, 2013 22:42:02

zpátky lisem? ohřej válec na 150°C a vložku tam vlož rukou. Před tím ji vem smirkem a vnitřek válce taky, pak s ní jde ve válci ještě pár vteřin otáčet.

Ohřát válec alespoň na 130°C před rozlisováním je taky samozřejmost, jinak může vložka prasknout

Já svrtávám válec tak, že vezmu 3mm frézu a v osazení pro hlavu udělat dírku do které pak při vkládání vložky zpátky dám 3mm vrtáček
Uživatelský avatar
Fajn-Tom
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1039
Registrován: sob kvě 08, 2010 9:04:35

Re: Moja "Kapča"

Příspěvekod abo » úte čer 18, 2013 23:16:24

Rozumiem, jednak som neočistil valec a vložku, a zrejme som aj nedostatočne ohrial materiál.
Ďik za rady ;)
abo
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte čer 05, 2012 12:57:46
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků