Vlapan - Babetta 210.012

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Vlapan - Babetta 210.012

Příspěvekod vlapan » pon dub 01, 2013 22:25:20

Ahoj všichni babeťáci, dal jsem trochu do kupy svojí babettu, a protože jsem informace a inspiraci k jejím opravám čerpal především z tohoto fora, rozhodl jsem se už jenom nečíst ale i se přihlásit a taky něco napsat, protože to v jakém stavu je momentálně moje betka je tak trochu zásluhou i tohoto fora.
Takže trochu historie - babettu jsem koupil na podzim roku 1988 v OD Kotva v Praze za 4.400,- Kčs. Babettu jsem koupil na ježdění do práce tenkrát asi 30 km tam a zpátky. Úspěšně jsem jezdil v roce 90 a 91 jenže ke konci roku 91 náš podnik skončil, našel jsem si jinou práci a tam už jsem na babettě nejezdil, takže ji zdědil můj taťka na ryby. Jenže jeho ryby pro babettu znamenali tak 3 - 4 x do roka dohromady tak 10 - 15 km, ale k tomu spousta pádů ze stojanu, sem tam nějaké zachycení za pařez v lese apod. Jak taťka stárnul stále méně měl čas na ryby a babetta byla ve světě (za vratama domu) naposledy někdy před 5 nebo 6 roky. To je první část příběhu mojí babetty :) Druhá část jejího příběhu začala letos (2013) v lednu. jelikož jsem se dostal do situace že potřebuji denně jezdit po speciální trase 10 km tam a 10 km zpátky, rozhodl jsem se, že si koupim skutra 125ccm jak je to teď možné řídit na Bčko. Skutra jsem vybral, šel se na něho podívat a jejda - 80 volných tyček se zrovna nenašlo. Jel jsem zpatky domu a říkám "mamko máme ještě tu babettu?" Ona totiž když jsem byl na vojně tak mi bez milosti prodala mého Stadiona S11, tak jsem si říkal, jestli tak nedopadla i babča, no zkrátka nebyla prodaná ale prej někde na půdě. Vyrazil jsem na půdu, odházel starý kola, nějakou káru bez kola, spoustu sena a slámy a ejhle babča vykoukla já na ni mrknul a od té doby jsem s ní už jednal pouze v rukavičkách. Stará láska nerezaví, i když babča už trochu začla, ale já už taky mám nějakej pátek tak to nebudem řešit. Takže babča šla s půdy dolu a rozebrat, nakoupit a vyměnit. Všechno jsem rozebral, nakoupil a vyměnil jsem všechny lanka, gumy, duše, gufera na straně spojek, tlumiče zadní, řetěz, komplet elektriku, všechno žluté v karbecu, nádrž ........... no prostě všechno co šlo a co nešlo tak jsem alespoň namazal nebo naopak odmastil. Celková investice cca 4.500,- Kč :shock: po kompletaci všeho babča chytla na druhé našlápnutí a následovala projížďka cca 10 km, která odhalila, že není vůbec žádný problém, babča si frčí v pohodě okolo 50km (což by ostatně 210.012 měla) a mohla by i víc, páč jsem dal dopředu 14 zubů, ale zatím nechci.
Já jsem s výsledkem spokojený, výsledkem má být spolehlivý stroj s nízkou spotřebou a to se snad povedlo. Posuďte sami :D
Jo a ještě malý dodatek, všechny ty "tuningové" vychytávky (kromě ostříhané refl. vesty) jsem namontoval v prvním roce provozu tj. 1989.
Přílohy
bab07.jpg
bab07.jpg (125.62 KiB) Zobrazeno 2548 krát
bab09.jpg
bab09.jpg (125.4 KiB) Zobrazeno 2548 krát
bab04.jpg
bab04.jpg (148 KiB) Zobrazeno 2548 krát
Uživatelský avatar
vlapan
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 31, 2013 5:58:27

Re: Vlapan - Babetta 210.012

Příspěvekod PetrT30 » úte dub 02, 2013 8:11:33

Pěknej příběh.
Co to máš za tašky na nosiči?
- B@BeTT@ 210 moje
- B@BeTT@ 207/500 moje =prodaná=
- B@BeTT@ 210 renovace
- B@BeTT@ 207/300 renovace
Uživatelský avatar
PetrT30
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1186
Registrován: stř říj 29, 2008 20:21:41

Re: Vlapan - Babetta 210.012

Příspěvekod vlapan » úte dub 02, 2013 15:01:42

Ahoj, dík.
Tašky jsou cyklo, měl jsem je na kole, jsou to sport arsenal lrc. Obsahu nevadí déšť v jakékoliv formě. Kdyby se ale šikly originálky za rozumnou cenu jdu do nich a tyto se vrátí na kolo :)
Uživatelský avatar
vlapan
Pokročilejší...
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 31, 2013 5:58:27


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků