Harlej Babettson I a II

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » úte črc 16, 2013 9:53:37

mam udelany klon omezovace origo,co se prodava, s 12V zenerkama a darlingtonama, (onehda jsem na forum taky daval jeho schema) mereno potom na ledce bylo cca 10V,coz by odpovidalo nejake toleranci zenerky a ubytku na mustku. tak ho chci posoupnout zenerkama na tech 18-20V, aby zustal prebytek napeti pro ten 7812
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Pat » úte črc 16, 2013 9:59:09

Tady to mas: Obrázek
Princip tohodle regulatoru je v tom ze zacne zkratovat napeti pri prekroceni zavernyho napeti zenerky + napeti prechodu BE danyho tranzistoru. Vyhoda je v absolutni jednoduchosti, jediny co musis je uchladit ten tranzistor, pokud nemas zadnou zatez. Vyhoda je ze mas ztraty napeti pouze na mustku. Pro vyhlazeni staci hodit filtrovaci kondik za mustek (pred regulator) o velikosti dejme tomu 2,2uF, muzes i vic pokud bys chtel lepsi prubeh :)
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » úte črc 16, 2013 10:15:20

jj, to je v podstate polovina toho origo omezovace, ten je reseny pro stridave napeti primo z altiku a tak se vlastne o regulaci deli dva ty darlingtony, muzou tak mit i mensi vykon, ale taky musi byt chlazene. a ma to jeste vyhodu,ze se ta jejich sestava da sroubnout kamkoliv na stroj.
Tim,ze nebude nutne srazet napeti tak hluboko jako byl origo 6V, si myslim se nebudou ani tak moc hrat. A jak rikas- tim,ze budou spinat pozdeji,bude dost vykonu pro ten stablik,ten uz se da soupnout do deklu svetlometu (je to dost boj s mistem),nebo zadniho svetla.
ted jen musim posehnat ty vyssi zenerky,coz neni az tak problem,jako spis pockat,nez mi dojdou nove ledkove cipy, uz jsou na ceste z ciny asi 14 dni
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Pat » úte črc 16, 2013 10:27:22

Kdyz si spravne nastavis zenerky a tranzistory tak nepotrebujes vubec stabilizator, proto sem ti to semka psal :)
Me se hlavne spatne shaneli ty darlingtony a navic mam ten tranzistor na 70W, kdyz mam premotany civky, takze proto to chlazeni. Napeti mam nastaveny ted na 13,6, ale jeste tam mam diodu kvuli baterce, ktera to srazi o 1V tak musim vymenit zenerku za vyssi, mam to v planu ted v tydnu jeste nez pojedu na vapenky. Taky sem si objednal skutrovej prepinac na levou stranu riditek (jsou tam blinkry, svetla, klakson vcetne brzdove packy a spinace), uz bude chybet jen dodelat ty blinkry...
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » úte črc 16, 2013 13:04:32

tak,teoreticky bych ho tam davat nemusel,ale prakticky to asi bude lepsi, vsak uvidim,jak prijdou nove cipy,cekam je kazdym dnem,ale vis jak to chodi na poste a celnici....takze do vapenek to urcite nestihnu...
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Pat » úte črc 16, 2013 16:16:19

prakticky je to lepsi k cemu? akorat budes mit zbytecnej ubytek...
pokud pouzijes omezovac, mustek a dostatecne velkej kondik (nebo vic mensich) tak to ani nepoznas, frekvence altiku zacina na nejakych 50Hz a konci na 500Hz jak tu nekdo psal (meril), takze bych se toho vubec nebal, tomu cipu to neublizi
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » úte črc 16, 2013 22:23:00

tak,dnes po cca roce vymenen olej v prevodovce, tak snad se volnobezce ulevi a nebude vynechavat,pulit se mi nechce...:-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » úte črc 23, 2013 9:45:19

dnes konecne dorazily nove ledkove cipy z ciny, tak hned jak dodelam nejake hrube prace na baraku,dam se zase do testovani:-)
budiz svetlo! :-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » pát srp 23, 2013 10:15:28

tak vcera zvecera nasazen nove poskladany motor, prvni jidza vypada nadejne,a ted bude nasledovat faze zabehu a ladeni :)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » ned srp 25, 2013 23:26:10

ceka mne sundat kontrolne valec, zda se ze na zabeh nejsou prilis vhodne krouzky s tvrdochromem, a taky ten pist bude asi ponekud tezsi nez by mel byt (i kdyz je to origo vyroba) protoze pri chodu motoru jsou citit vibrace...takze asi vyzkousim i nejaky lehci pist.
jinak pro zasvecene....vymenil jsem zadni plast, pro zacatek vyzkousim mitas M04.... :D , i zadni kolo, patrne starsi konstrukce,krome jineho uchyceni lozisek a pod. je celkem v pohode, nehaze...
a tlumice dostaly nove matice uchyceni....nerezove klobouckove matky 8)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Jawak7 » čtv srp 29, 2013 18:28:49

no myslim si že opisovania babetty už bolo dosť :D ak možeš pridaj fotky :) zaujimaju ma hlavne LED svetla
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Nepér » čtv srp 29, 2013 21:27:10

Jo, ty LEDky budí pozornost, mohlo by to i trochu zvýšit autoritu ve zpětnym zrcátku :D
B210 1985
Uživatelský avatar
Nepér
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 146
Registrován: stř srp 07, 2013 0:33:31
Bydliště: Praha-východ

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » sob srp 31, 2013 21:04:40

vydrz Jawak, pomalu pri chvilkach jsem dnes dokoncil to tvoje zapojeni,tak ho snad zitra prubnu...:-)
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod Jawak7 » ned zář 01, 2013 18:01:39

ved ja sa neponahlam :) objednal som si aj ja 10ks čínskych 10W led lebo posledne 2 ks som odpálil (zle chladenie :lol: )
našiel som tento modul, myslím že ho objednám a použijem ako driver pre led za tu cenu nemám čo stratiť , pred to samozrejme usmerňovač a filtrácia...

http://www.ebay.com/itm/1-23V-30V-1pcs-DC-DC-Buck-Converter-Step-Down-Module-LM2596-Power-Supply-Output-/251283359280?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a81a7c630
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Harlej Babettson

Příspěvekod ridchey » ned zář 08, 2013 21:46:25

tak dnes se zase pokracovalo ve vyvoji zdroje pro ledky,ktery by prezil altik babetty.....jeste se bude pokracovat....
jinak jsem dnes odepsal kolecko nahonu tachometru,tech 20000km uz na nej asi bylo moc....
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

PředchozíDalší

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků