Babetta 207 "Pišta"

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » ned říj 13, 2013 18:22:26

Opet se hlasim se zmenami. Loziska vymenena. Symerinky nove. Vybrus nedelan. Pry je zbytecny. Za posledni 2 dny jsem najezdil cca 100 a stale casteji premyslim nad volnobezkou. Nezabyval jste se nekdo timto problemem.

Zacal jsem take mazat Mogul alfa 2T. Kourivost je pri startu mala po ohrati nulova. Tento olej je pry podobny jako Mogul TSF. Jezdim na nej jiz tyden a parada.
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » stř říj 23, 2013 15:26:20

Je možné zaměnit válec 207 a pionýra ? Chtěl bych totiž něco zkusit...
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod Dr.House » stř říj 23, 2013 16:35:25

Nelze, válec je úplně jiný, ale na 207 můžeš dát válec z 210, někdo psal že mu pak vadil držák na indučku a že stačí obrousit popřípadě přiohnout, já mám 207 r.v.1982 a s držákem jsem nic dělat nemusel
Uživatelský avatar
Dr.House
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned kvě 01, 2011 8:58:43
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » ned lis 10, 2013 18:32:24

Zdravim po delsi dobe. Cim dal vice prestava byt pocasi vhodne pro jezdeni na mopedu, a tak po posledni projizdce mam naplanovano dat Pistu trochu do pucu. Predni pridavne svetlo z LED, zavarit sponu na motoru, komplet elektrika na babettu troch nadstandartni, teplomer pro zjisteni teploty motoru, obrousit rez z blatniku, vycistit ram, nove brzdove paky, brzdova svetla, nove zadni tlumice, mozna i novy rychlopal, a pro me nejvetsi zmena bude volnobezka. Ptal jsem se na ni, hledal jsem ji a nenasel,, jen dokumentaci a ja ji nemam kde udelat a tak se ptam zda nevite kde ji koupit nebo zda by mi ji mohl nekdo udelat.

Dale se chci zeptat zda nejak konzervujete sve stroje ( predevsim motor prevodovku a nadrz). Diky predem
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » úte lis 12, 2013 15:32:41

Dnes se mi podařil super kauf... Za 140 Kč Dva nové blinkry. Viz foto
http://asvasek.rajce.idnes.cz/Blinkry/#20131112_141903.jpg
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » čtv pro 19, 2013 21:07:59

Ac jsem se tomu branil. Nezbyvalo nic jineho nez predni svetlo nahradit LED variantou.

Svetlo jsem pouzil z vicero duvodu.
1) ma velmi maly odber. (Cca 300mA) Potrebuji co nejvice vykonu nacpat do blinkru.
2) Nebavilo me neustale menit zarovky ktere praskali i s omezovacem.
3) svetlo neni zlute ale bile a je mi prijemejsi.

Svetlo je velmi jednoduche. Rychla dioda - zenerka - transil - kondik - diody a odpor.
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod Pat » pát pro 20, 2013 10:05:43

daleko jednodusi bys mel oddelit okruh blinkru pres baterku a vubec to nenapojovat na altik babetty, baterku jednou za cas dobijes a mas po problemech a muzes blikat i pri vypnutym motoru
Uživatelský avatar
Pat
Zasloužilý uživatel
Zasloužilý uživatel
 
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 12, 2012 18:58:56
Bydliště: Brno

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » úte led 21, 2014 16:31:36

Hlasim se se zmenami. Baterii uplne vynecham. Do drzaku blinru vyrobim LED zarovky ktere zabuduji do samotneho tela blinru. Stridac bude z SMD verze NE555 s periodou cca 1s. Na Pistu se mi podarilo sehnat pneu 3,00x16". Jsou sirsi ale krasne se do vydlic vejdou. Budu muset ovsem zmenit uchyceni zadniho blatniku, aby se nahodou pneu nedrelo o srouby co koukaji z blatniku smerem ke kolu. Zadni tlumice jsem take vymenil za typ pro pionyra. Ram je celkove vycisten. A motor je take dan na opravu. Vybrus + jehly na klice a take nove spojky. Ram prijde obrousit a prelakovat.
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod Jawak7 » úte led 21, 2014 19:07:53

hlavne nezabudni na stabilizator a poriadnu filtraciu, pred samotny prerušovač, 555 je dosť citliva na rušenie, ja som mal najprv 1000uf to bolo malo a trochu rušilo, dal som 4700uf/35V a ide ako ma... Ake LED chceš použiť na "žiarovky" ? klasické 5mm vysokosvietive? to by som neodporúčal, svieti to slabo a cez den to takmer nevidno. lepšie bude ak použiješ 3W LED a mali chladič.

Obrázek
Babetta 210
Uživatelský avatar
Jawak7
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř srp 07, 2013 0:37:51
Bydliště: Prešov-Moskva-Košice-Braunschweig

Re: Babetta 207 "Pišta"

Příspěvekod SAdamISH » úte dub 08, 2014 18:44:05

yslim, ze když bude střída 1:1 tak chladičani potřeba nebude. Možná spíše než tyto led moduly použiji LED sulfidky, ty jedou samy na 12VDC. Teď ovšem neni čas na to dodělat blinkry.

Nedávno, se mi stala nemylá věc. Měl jsem jet ráno za spolužákem do cca 10 km vzdalene vesnice aby mě odvezl do školy. Auto nebylo k dispozici, a tak jsem chtěl vyrazit na babette. Večer ji zkoušim nastartovat, ale marně. Po odšroubování svíčKy jsem ucítil benzín. Takže jiskra. Sundám kryt altiku, a vidim jak je na zapalovacím pólu udělaná rýha a přerušené vinutí.

Jelikož jsem nutně pištu potřeboval, pól jsem sundal, a marně se ho pokoušel opravit. Poté jsem se rozhodl ho převynout. Vzal jsem nabíječku na starou nokii, vyndal trafo a to rozebral a získal tak slabý lakovaný drát. Ve21 hod jsem začal navíjet. A o půlnoci bylo hotovo. Znaven jsem upadl do postele a doufal že se dílo zadařilo. Ráno zapojím, dám na stojan a babetta na první roztočení chytla bez sebemenších problémú. Čekal jsem že pól po pár Km odejde, ale stále šlape. Tak doufám že vydrží co nejdéle.


Píši to z důvodu toho, abyste staré zapalovací póly nevyhazovaly. Pokud už se k tomu chystáte, radši mi ho zašlete :-D
SAdamISH
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned bře 31, 2013 6:00:18

Předchozí

Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků