Babetta 228 - renovace

Přestavby, zásadní úpravy, renovace starých Babett, atypické verze motorky, zkušenosti pro nováčky. Možno vložit i foto...

Moderátoři: IGI, milda, DRN

Babetta 228 - renovace

Příspěvekod Pavel » čtv pro 12, 2013 19:37:25

Vždy jsem chtěl vlastnit nejstarší model Babetty, ale pak jsem narazil na problém, že zánovní 228čku už prostě neseženete. Je to v dnešní době raritní záležitost a pokud tento moped opravdu chcete, tak musíte strávit spoustu času hledáním, než narazíte na kousek, který je ještě kompletní a mělo by smysl jej renovovat. Do svého pátrání jsem zapojil několik kolegů, kteří mi dávali hned echo, když se někde něco zajímavého objevilo (ty křápy na aukru, co se nestyděli dražit za cenu nové Babetty, to byl děs) a nakonec se na mě štěstí usmálo a podařilo se mi sehnat 2 celkem solidní Babetty (každá i s dopravou vyšla 5tis Kč), z kterých složím jednu dokonalou.

Řekl jsem si, že si na této renovaci dám zvláště záležet a že si dohlídnu, aby byl každý dílčí úkon proveden poctivě a nebudu hledět na peníze. Chtěl bych se ale vejít pod 30 tisíc Kč za kompletní renovaci.

Sehnat nové originální náhradní díly na Babettu 228 je celkem oříšek. Pokud doma máte nějaký originální uloženkový díl (např. koleno výfuku, výfuk, koncovku, i jiné díly), tak mi napište SZ a třeba se domluvíme na odkoupení. Beru i šroubky, matičky origo nepoužité.

Abych to byl vůbec schopen zrealizovat, tak mi s renovací pomáhá několik přátel. Například na renovaci sedla se muselo zapojit 7 lidí (já, Koby, Jarda, opískovač, zinkař, pružinkář, čalouník), aby se to dalo dohromady.

No, nebudu vás napínat a rovnou sem dávám pár fotek s popisem a postupně budu přidávat další fotky tak, jak bude renovace postupovat, abyste se měli čím kochat.

zelená Babetta. Z ní vyjdu. Je komplet, ale plechové díly jsou celkem pobouchané
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zde vidíte unikátní volnoběžku z časopisu Udělej si sám. (vyrobena ze startéru Avie). Musel jsem to celé rozebrat a doplnit pár dílů, ale bude funkční
Obrázek

Obrázek

Zde vidíte druhou Babettu, která už není úplně kompletní. Z ní použiju lepší díly pro renovaci zelené Babetty. Je vidět, že původní majitel se pustil do renovace, ale odflákl ji. Lak je štětcem, kola přetřená stříbřenkou, ale pozinkované díly jeví známky čerstvé renovace, což je fajn.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady vidíte stav sedla před renovací a po renovaci. Je kvalitně pozinkováno. Líp než byl originál.
Úvodní fotky copyright by Koby, pozink už jsou mé fotky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kdyby vás zajímalo, co to znamená zkratka TDV, tak to je továrna dětských vozidel :)
Obrázek
Je to marný. Vysvětlíš jim to a za pár dnů se stejně zeptají znovu úplně na to samý :D
Uživatelský avatar
Pavel
Lokální moderátor
Lokální moderátor
 
Příspěvky: 1357
Registrován: stř srp 04, 2010 10:20:09
Bydliště: Brno

Re: Babetta 228 - renovace

Příspěvekod kopr » čtv pro 12, 2013 21:14:52

Moc pěkný. Přeju hodně trpělivosti. O podobném projektu jsem taky přemýšlel, ale asi na něj nikdy nedojde...... Podobným projektům !!!FANDÍM!!!
Uživatelský avatar
kopr
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 199
Registrován: pon kvě 31, 2010 21:19:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Babetta 228 - renovace

Příspěvekod ridchey » pát pro 13, 2013 7:50:37

pekna prace,klobuk dolu
Ten kopec dam,i kdybych mel zhebnout...
Bez boje mne nedostanou...
:-)
Uživatelský avatar
ridchey
Veterán fóra II. stupně
Veterán fóra II. stupně
 
Příspěvky: 2010
Registrován: sob zář 25, 2010 11:10:36
Bydliště: u Prostějova

Re: Babetta 228 - renovace

Příspěvekod mirra99 » sob pro 14, 2013 11:08:11

Držím nad tebou jestřábí oko :-D těším se až ji uvidím hotovou
Dva kvalty stačí, když dvoutakt tlačí!! viewtopic.php?f=18&t=2422
B210/121
B210/100
Uživatelský avatar
mirra99
Mistr fóra...
Mistr fóra...
 
Příspěvky: 230
Registrován: ned čer 24, 2012 17:12:00
Bydliště: Břeclav


Zpět na Vaše stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků